Şeriat nedir ne değildir! Gerçek müslüman

Merhabalar ben Rena, inş birçok kardeşim ve ateistler için faydalı bir makale olacaktır. Birlikte İran’dan arabistana kadar. Müslümanların bulunduğu ülkeleri inceleyeceğiz.

not terrorist

Şeriat, kötübirşey değildir. Fakat insanlar öyle biliyor.. “Sen şeriatı araplardan daha mı iyi biliyorsun” filan diyorlar..Bizim yaptığımız tarihi gerçekleri sıralamaktır.
Şeriat mahiyet olarak Allah’ın kanunları demektir. Hz.Muhammed’in şeriatı her zaman adaleti gözlemişlerdir.
Peygamber efendimizin emirnamelerini okuyabilirsiniz.. Hutbesini okuyabilirsiniz..
Hz.Ömer’in Kadı olan Musa el Eşariye yazdığı mektubunu okuyabilirsiniz..

Veda hutbesinden;
“Dikkat ediniz! Şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız:
Allah’a hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınızz.
Allah’in haram ve dokunulmaz kıldığı canı, haksız yere öldürmeyeceksiniz.
Zina etmeyeceksiniz.
Hırsızlık yapmayacaksınız

Günümüzde islam ülkesi yok. Şeriat anayasası kuran olan demektir. Osmanlı bir şeriat devletiydi.. Şeyhülislamlar kurana göre hüküm  verirdi ve de padişahlar kafasına estiği gibi hüküm veremezdi.. Yani şunu boğdurt bunu as diyemez. Bunlar basit oryantalist yalanlarından öte değildir.
Hammer, Lewis, Uzunçar ve oryantalist fantazilerinden öte değildir.

 

Hangi İslam gerçek müslüman? Niye mezhep savaşı?
İslamda ortaçağ kilise papazları gibi mezhepler arası savaş yok.. Sünnilikte 4hak  mezhep var ve şiiliği ve caferi gibi  kollarını hak saymıyoruz çünkü çok sapık görüşleri var. İslam bunlardan temizlenmedikçe adaletli olamaz.. Zira ebussud efendi ve Yavuz Sultan Selim hep bu şiilikle, vehhabilikle savaştı.

Şimdi arapları müslüman sanıyorlar. Bilmiyorlar ki bunun Nusayrisi, Sosyalist-Laik arabı, alevisi,şiası vehhabisi, selefisi ve bir sürü grup var.
Arabistan, suud krallığı.. (Kral’ın kanunları Beşer hukuku)  iran şii cumhuriyetlik, Afganistan cumhuriyeti liderleri Hamid Karzai.. Cumhuriyet zaten laik bir düzene geçilmiştir. Lübnan birçok insanı barındırıyor hıristiyanları, dürzileri gibi çeşitli gruplar var ve kendi anayasası var.

Suriye de sünni katliamları, Mısır darbe rejimi ve müslümanlar zulüm altında.. Esedin yaptıklarını görmemek için kör olmak gerekir.Bir iki videoyla fikri değişen insanlar Arabistan’ı anlat desen anlatamazlar ama müslümanlar asıyor kesiyor demesini bilirler.

Merhametli Allah kafa kol kesmeyi mi emredecek? Hayır..
.. Biraz araştırırsak bu savaşların müslümanların elinde olmadığı anlaşılır..  Zira şiiye de müslüman denmez.. Ehlisünnet ile aralarında çok büyük farklar vardır. Uçurumlar var.
Hizbullah şii örgütü kökeni Emel hareketiyle birçok masum sivili öldürmüştür.*
Şii dosyasını başka bir zaman saklıyorum.

Sabra ve Şatilla ve benzer katliamlar yahudilerin elindeydi fakat bunlara ses çıkaran olmuyor..
Cezair katliamı fransızlarındı ama yine ses yok. Tecavüzler yaşandı fotoğrafları var kızları soyuyorlar..
Beyda, Banyas ve Guta da Esed’in katlaimlarıydı ve yine ses yok.
Irakta yaşananlar ve de Amerikan askerleri demokrasi getireceğiz diye giriyorlar kan döküp, tecavüz edip çıkıyorlar. Demokrasi barbarlığınız gizledikleri bir kılıftır.. İnsan haklarının arkasına saklanıyorlar fakat İsrail terör şehri bunu birçok kez inkar ediyor.
Sadece objektif yaklaşmanız teröristi görmenizi sağlar..
Çağla boyu İslam kan dökmüştür faşisttir yok öyle..

Arkanda mynmar’da ve doğu türkistanda da müslümanlar acı çekti ve yukarıda saydığımız katliamların yanında guantanamo ve ebu gureyb hapishanesinde ki müslümanlara yapılan  insanlık dışı uygulamaları ve de İşkence ve tecavüzler var. Araştırıp bulabilirsiniz.
Ayetler de ki “Bulduğunuz yerde öldürün” der bu kafiri her bulduğunuz yerde öldürün demek değildir. Nitekim diğer ayetlerde sığınırlarsa güvenli bir yere götürün de der. Ve bu ayeti incelediğinizde bir savaşın içinde ki müslümanlara hitap ettiğini öğrenebilirsiniz.
Diğer birçok ayet bütün olarak incelendiğinde adaleti sağlıyor..

Terörün tanımı masum katletmemek değil, herkes kendi çıkarlarına göre terörist işaretliyor .. Rusyaya göre çeçen mücahitler terörist, İsraile göre filistin ve Amerikaya göre El kaide.. Ama Cezayirde katliam yapan fransızlar terör tanımına uymasına rağmen hiçbirşekilde terörist olmaz..

Müslümanlar terörist değildir, kendi haklarını savunmaları gerekiyor ve niye savaştığımız konusunda İsrail genç, yaşlı, çoluk, çocuk demeden bombalıyor.. tecavüz ediyor. Suriye de de esed askerleri tecavüz ediyor işkence ediyorlar burada islamda bu gibi şeylerin bulunmadığını anlatacağız inşallah.

Onlar terörist oluyor çünkü amerika üniversitlerinde böyle öğretiyor. Ne diyecekti teröristler bizizmi hiçbirkimse bunu kabul etmez. Basın bile onlara terörist diyor..

 “CİHAD” KAVRAMININ KURANİ ANLAMI

“Cihad”ın Müslümanlar tarafından uygulanan bir savunma savaşı mı, yoksa diğer dinlerin üyelerine sırf o dinden olmaları nedeniyle karşı girişilen bir savaş mı?

Eğer Kuran’ı bütünlüğü içinde ele alırsak, Kuran’ın savaş ayetlerinin,  Müslümanlara savaş açanlarla ilgili olduğu rahatça anlaşılabilir. İlgili iki ayet şöyledir:

 Kendilerine zulmedilmesi dolayısıyla, onlara karşı savaş açılanlara savaşma izni verildi. Şüphesiz Allah, onlara yardım etmeye güç yetirendir.22- Hac, 39

Fitne kalmayıncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse, artık zulüm yapanlardan başkasına karşı düşmanlık yoktur. 2- Bakara, 193

Bu gibi ayetleri görmezler..ve ayetleri kırpıp manalarını bozarlar.

Müslümanlar ülkeler niye geri kaldı? Cevabını bilmeyen adamlar yargıda bulunuyor zira kadına değer verilmiyormuş.. Esaret altındaymış..Kan durmayan ülkede ne teknolojisi bekliyorsunuz? Siz 80yılda ne yapabildinizde onlardan birşey bekliyorsunuz? Buralarda şeriat yok..
ARAP DEYİNCE AKILLARDA MÜSlÜMAN CANLANIYOR ALAKASI YOK. İrana giden turizmci arkadaşlarınız anlatabilir sizeburada örtülü çıplaklar bile var. Bu mu şeriat ülkesi ? Ve pis bir yer!
Sosyalist, laik araplar ve de vehhabi-selefiler arabistan çorba olmuş halde kiralık yöneticiler ve de herşeyden habersiz insanlar bu konu hakkında fikir yürütüyorlar.

Afganistan;
Bu ülkede ahlak polisleri var hiç tanımadığı adam kadının kurallara uymadığını görünce onu  dövebiliyor.. ilkel diyebilirsiniz. Fakat modernliği iki metre kumaşa indirgeyemezsiniz. İran gibi devletlerde kadınlar baskı altında olduğunu söyleyebilirler.
Genelde yabancı kadınların (FEMEN) söylediği “Örtü, Kadınları esaret altına almak isteyenlerin uydurduğu palavradır.”

İslam ile cahiliye devri, namusun bulunduğu bir yer haline geldi  çünkü bu dönemde nikah çeşitliliği bile olayın derinliğini anlatmaya yeter. Zina nikhaları meşruydu..
İslamla birlikte bu ilkel adetlerin yerini boşanmamak üzere evlilik aldı.. Eğer İslam ülkelerinde başı açıklık olsaydı beraberinde zinayıda getirirdi çünkü Kadınların açılıp saçılması bütün bu İslami kuralları yıkıyor. Biri yıkılınca diğerleride yıkılıyor.. Çünkü erkekle konuşmasını önleyecke birşey kalmıyor. Ayrıca zaten İslam erkeklerin tesettürü göz kapaklarıdır der. Harama bakmaktan men eder. Namahreme bakılmaz. Bakıldığında bu iyi sonuçlar doğurmuyor.. Türkiye tecavüz istastiklerina bakın.. Norveç, İsveç gibi ateistlerin yoğun olduğu şehirlerde zaten zina meşrudur.
Kısaca evlilikte hiçbir şey aramazlar daha önce zina etmiş olmasını  ve bu taife zina da büyük günahlardan olmasına rağmnen namus diye birşeyin bulunmaması bir kadının bir sürü erkekle olması düşüncesini getirirki bu çok çirkin bir ahlak yapısına doğru gider. Eski yunan’ın bu yüzden battığı tarihi söylemler arasında yerini alıyor.. Dahası tecavüze de kapılar açar zira böyle bir ortam da elin kolun kesilmesi de bi işe yaramaz(!) Burası önemli şerait uygulamaları bireylerce uygulanamaz, devlet meşrudur. Aynı zamanda başka yönetim biçimleri içinde şeriat uygulamaları kullanılamaz, şeriat devleti diye getirilenlerden bazıları bu şekilde. Şii ülkeleri görüyorsunuz insanlara cezalar veriyorlar fakat en derece mani olabiliyorlar? Hiç..
Bizzat irana giden bir insandan duydum.. aynen şöyle dedi. “En çok yasak olan ve en çok çiğneyen ülke” Zira iran kızları da örtülü fakat tesettürlü değil. Şuan islami ülke yok.
Aşağıda da iranlı bir bayan.

iranlı kadınlar
Daha işin çarpıtma boyutu var “sübyancılık” gibi ithamlarada yer buluyor. Ne derece tutabilirse bir yalan. Çocukların örtünmesine karşı gelmekteler. Onların alışması büyüyünce zor gelmemesi için örterler. Buna beyin yıkama diyenler açıkçası kendi çocuklarına karışıldığında kıyameti koparacağından şüpheniz olmasın bu çifte standart arayışıdır…

Evladınızı edepli, terbiyeli yetiştirin Hadisi şerifinde ki gibi..
Çocuk islami kurallara göre yetiştirildiğinde
kul hakkı yememeye insanlara iyi davranmaya, kırmamaya meyilli olur.. Anne babaya öf bile demez..ki batılılar buna hayret eder.
Ateistler nasıl istismardan sözedebilir?
Modern dünyanın çocukları köpek yetiştirmek zannettiğini ve sorunları anlatmakla bitmeyecektir.
Onlar istiyorki kendi çocuklarını istedikleri gibi dinsiz yetiştirsin fakat müslümanlar bunları aklına sokmasın. Oldu tabi istedikleri gibi yetiştirelim
sonra sizin gibi bir çocuğa sahip çıkamayız.
Örnek aldıkları amerikada hangi baba çocuğuna söz dinletebiliyor? Oktay sinanoğluna ve filimlerde lanse edildiğine göre bu imkansız.
Halbuki Osmanlıda çocuk babasını ve annesinin hakkına itaat eder  ve sözünden çıkmazdı..
Peygamber efendimiz demiyor mu anne hakkı ödenmez diye.

Cenneti annelerin ayağının altındadır.. Kadın hakları bu kadar muazzam anlatılabilir mi?
Daha birçok hadis ve ayet var kadın haklarıyla ilgili ama kendini akıllı sanan ateitsler, bunları bilmiyorlar.

İslam hukuku
Cariye ile fuhş,Ganimet,  Kölelik.

RECM
Zina eden erkek ve kadınların her ikisi de evli olurlarsa; onların hadleri recimdir. Bundan başka cezası yoktur.
Eğer her ikisi bekâr olup evli değillerse, cezaları değnek ce­zasıdır. Başka tür ceza verilmez.
Eğer zina edenlerden biri evli, diğeri bekâr ise; evli olana recm, bekâr olana da sopa cezası vurulur.
İsmail Hakkı Bursevi, Rûhu’l-Beyan Tefsiri, Fatih Yayınevi: 4/590-591.

Ruhul Furkan tefsirinde inen hadisler ve ayetler sonradan neshedilmiş. Buna göre ayet ve hadisleri yorumluyorlar..
Hadis, Mezhep alimleri müçtehidlerdi kafasına göre kur’an yorumlanmaz.
-“Benden öğrenin. Allah onlara (zina eden) kadınlara çıkar bir yol gösterdi. Evli ile evli. bekar ile bekar… Evliye yüz değnek sonra taşlar ile recm. Bekâra yüz değnek sonra da sürgün..” Sahih-i Müslim: 3200,

KÖTÜ ŞÖHRETLi AYETLER.
Kur’an bir hukuk sistemidir. İnsanların nasıl barış ve huzur içinde olacağını anlatır. Misal demokrasi..
EL KESME

Sen hırsızların elini kes çalan kalıyor mu bak istediğin adaleti sağlamak mı? cinayet hırsızlık.. gibi suçlara son vermekse budur(!) sanıyor musunuz ki ülkede herkes elsiz kalıyor 600sene de ki suç  bir elin parmağını geçmiyor. Ve halk huzur içinde şimdi bunları diğer makalede ispat ettik inş.
Yabancılar elini kolunu sallaya sallaya geziyor..

Kadılar vardı Osmanlı da yaşanan olaylardan insanların başkalarının hakkına girmemeye özen gösterirlerdi. Burada ki gibi yalancı şahitler ve uyanık avukatlar yoktu Şeriat haksız hakkını bildirmek haklıya hakkını vermektir. Diğer makalede müslümanların yaşayışını ve Osmanlı da hayatını da kaynaklarıyla anlattık inş.

Onlar şeriat devletini Hammer Lewis Uzunçar ve oryantalistlerin tahminleriyle karalıyorlar işte Fransız arşivinden belgeler..

“Bu memlekette (Osmanlı İmp.) hemen hiçbir cinayet vakası duyulmaz(!) zuhur etse dahi bunlar fevran neticesinde ve yol kesen haydutlardan ibarettir.
Cu Loire’in “Les  voyages du sieur du Loir”adlı eseri, Paris 1654; s.188

Hırsızlara gelince, bunlar İstanbul’da son derece nadirdir. Ben Türkiye’de takriben 14 sene kaldığım halde, bu müddet içinde hiçbir hırsızın orada ceza gördüğünü işitmedim.

De la Motraye’in “Voyages en Europe, Asie et Afrique” adlı eseri, La Haye 1727, s. 25

(Şeriatın yaşandığı ülkelerde ki suç oranlarına ve medeni kanunların yaşandığı günümüz ülkeleri kıyaslayın her geçen gün milyonlarca hırsızlık, cinayet.. )

MUTA NİKAHI

İran’ın yaptığı Muta nikahı var. Cahiliye devri nikahlarından biridir.
Taraflar ölünceye kadar ayrılmamak niyetinde olmalıdırlar. Aksi halde bu nikah “müt’a” mahiyetini iktisab eder ki, batıldır. İbn-i Rüşt, Bidayet-ül Müçtehid kitabında “Müt’a nikahının peygamberce batıl sayıldığı, tevatürle sabittir der.
Bu bir şii nikahıdır ayrıca cahiliye devri nikah çeşitlerinden biridir.

Militan gruplar

Taliban nasıl kuruldu? Bu sünni grup afganistan devleti ile savaşıyor ve birzamanların uyuşturucu sanayisini bitirmişlerdir! Uyuşturucunun müslüman ülkelerde ne işivar ama Gat’ı bile bugün yemeniler kullanıyor.
Pakistanda ki medreselerde eğitim görmüş öğrencilerden oluşuyordu başta.. Bir tecavüz olayından sonra haklarını alıyorlar.. Sünni bir grup ve bu gibi insanlar terörist ilan ediliyor. Zaten talebenin çoğulu talibundan gelmektedir kelimenin kökü..

Hamas, Fkö şii örgütünün uzlaşmacı tavrı yüzünden filistinli gençler tarafıdan kuruldu.
Kassam füzelerini kendi yapıyor ve

El kaide her ne kadar Ladin’in ajan olduğunu düşünsemde bu amerika olay hakkında birçok komplo teorisi yürüttüler bir öldü diyorlar montaj resmi gösteriyorlar… filan üstünde pek durmadım ama olmayadabilir hakkında birşey söylememek lazım.
Fakat 11eylül saldırısı İslam’ı terörist olarak göstermeye yetti. Birçokta masum öldü İslam’da bu yok.
Bunu Amerika yapsa bile yapay düşman politikasıyla Bin Ladin’in sahiplenmemesi gerekirdi.. Ama eylemi sahiplendive yanlış kişiler öldü.. Niye ikiz kuleler?

MEZHEPLER NiYE VAR;

Bütün imam azam rabbani maturidi eşari hiçbiri bilmyiordu buradakiler biliyor mezhebin olmaması gerektiğini 

Hatta Y.Sultan Selim bile bilmiyordu değil mi?
peygamber döneminde mezhep niye yoktu çünkü bütün herşeyi ona soruyorlradı..
Mezheplerin ne zararı var.
Bu kadar alim yazıp çizmiş içinde mutlak müçtehidlerde var mezhep imamları gibi.. Hadis alimleri gibi.. Şimdi sen İslam’ı bu saymayacaksında gidip buradaki cahilleri mi kaideye alacaksın mantık ilkemiz gereği.. İSLAMİYET EHLİ SÜNNETTİR. Çünkü hiçbirşeyi inkar etmeyiz. Hadis kuran ve içtihad yoluyla ilerliyoruz.

Eğer mezhepler olmasaydı herkes kafasına göre yorumlardı ne tefsir ilmi olurdu ne hadis ilmi.. sonrada herkes ateits olur ne anselmo turmedonun müslüman papazı Nikola Mertel olabilirdi. Çünkü kuranı kafalarına göre yorumlardı mezhepsiz ibni teymiye gibi.

Peygamberin kabul etmediği ama ehlisünnetin içine koyduğu birşey yazabilirler mi?
Ehlisünnet koskoca hadis kitapları ve ruhul furkan gibi tefsirlerle ispat ediliyor..
İzharül hak diavanul kulub ve de tehatüfül erib gibi reddieyeler var..
Şiilik zaten sapık fırkalar.. Mezhepler selef-salihiynin yolundandır.. Selefiyye demek değil.. Vehhabiler gibi bunlar da sapıktır.
Abdülvehhab ve İbni Sebe gibileri koymuştur.

Mezhepler olmasaydı. Bu müçtehidlersiz insanlar yolunu bulamazdı şimdi bunlar evliyalık yok diye inkar ederler..
Mezhepler haram olana helal dememişlerdir.
Kuranda olmayan, Hadis-i Şerif-i’de olmayan bir konu karşısında fetva verirler… Peki hadis’de bir konuda hem var hem yok derse ne yapmalıyız?

Hz.Ayşe’nin yaşı gibi.. Efendimiz sav Hazreti Muaz bin Cebel radiyallahu anh’ı yemen’e vali olarak gönderirken şöyle dedi; Ey Muaz oraya gidince bir sorunla karşılaşırsan ne yaparsın? Hz. Muaz Ra.;
Allah’ın kitabıyla çözerim.. oeki onda bulamazsan? Sizin sünnetiniz hadislerle.. Peki ondanda bulamazsan? Kendi içtihatımla çözerim dedi. Efendimiz sav memnun oldu

Efendimiz sav bir gün eli kanadı hz.aişe radiyallahu anhuma elini sardı efendimiz sav tekrar abdest aldı şimdi imam şafi burada kan aktığı için abdest aldı der EFENDİMİZ S.A.V BİR GÜN ELİ KANADI HZ.AİŞE RADİYALLAHU ANHUMA ELİNİ SARDI Şafi hazretleri kadın eli değdiği için abdest aldı der hanefi hazretleri ise; kan aktığı için abdest aldı der. Açık hüküm yok o nedenle efendimizyine buyurmuş ki;

ÜMMETİMİN İÇTİHADI İSABETLİYSE 2 SEVAP, İSABETLİYSE 1 SEVAPDIR
ÜMMETİMİN İÇTİHADI İSABETLİYSE 2 SEVAP, İSABETLİYSE DEĞİLSE 1 SEVAPDIR

Yani peygamber zamanında niye mezhepler yoktu sorunun sağlıklı cevabı müceddide yotku ihtiyaç yoktu anlamındadır.. Her sorulanı cevaplıyordu.
GERÇEK İSLAM ehlisünnettir ve bu Osmanlı itikatıdır..(!

Niye Ehli Sünnet?
Veda Hutbesi’nde; “Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir” buyurmaktadır.
Buna şia kaynakları ehlibeyt derler.. Fakat peygamberin sünneti demek, yaptıklarını yapın demektir.. Şii-Sünnilik uç noktalarda ayrılmışlardır.

Reklamlar
46 comments
 1. Esra said:

  Islam hukuku diye ayri bir ictihati neye dayanarak bu sekilde dayatabiliyoruz? Bu recm’i filan neye dayanarak iddia edebiliyorsunuz? Yuce Kitap’da Yuce Rab boyle bir muameleyi bu tip bir siddeti asla ongormemistir. Hadis diye uydurulan ve aslinda Sevgili Peygamberimizin soylemedigi ve cikar ugruna ona mal edilen iftira seklindeki atiflarin gunahi da soyleyenlerin boynunadir ! ortunmeye gelince… Yuce Kitap’ta 3 yerinde gecer ortunme, bunu ana mesele gibi yansitarak kadinlara yuklenen insanin (basta erkegin) kendisidir. Yube Rabbin gozunde oncelikli olan kumas fistan degil, takva elbisesidir. Insanlari Cenâb’Allah’a ulastiracak ve rahmetine, sevgisine kavusturacak örtünme, ancak TAKVA ELBÝSESI ile olur. A’raf 7/26 : «Ey Ademogullari (kadinlar ve erkekler) ! Size ayip yerlerinizi örtecek örtü ve bir de süs elbisesi indirdik. Fakat TAKVA ELBISESI hepsinden hayirlidir.» Takva elbisesi manevidir, ancak takva sifatlarini kazanmakla elde edilir. Inanan erkeklere söyle: Bakiþlarini kontrol altina alsinlar, irz ve namuslarini korusunlar… Inanan kadinlara da söyle: Bakislarini kontrol altina alsinlar, irz ve namuslarini korusunlar… (Nur 24/30-31) Islam sevgi dinidir, hukuku da sevgi uzerinedir, Kuran da sevgi doludur, aksini dayatanlar benim gozumde gunahkardir. Sevgilerimle

  Beğen

  • Rena said:

   Sizin için başka bir konu açtım. Siz peygambersiz bir din yaşıyorsunuz. Hz.Ömer ve Osman’sız bir din.
   Madem hadisler uydurma buyrun ispat edin! Hepsine de cevabımız var.Sonra kuranın değiştirilmediğini bana kanıtlayın.
   Hadisler tevatür mütevatir hadisler vardır. Kulaktan kulağa gelen ve sahabeye tabi kişileri ve onlara tabi kişiler tebe-i tabiin’inden bu zamana kadar hayatı hakkında herşey gelmiş bulunuyor. Binlerce hadis var içlerinden birkaçını mantık dışı buldun diye inkarcı oluyorsunuz.
   O kadar alim bilemedi burada alim kılığında ki hocalarınız biliyor değil mi? 1400 yıldır karanlıktaydı islam alimi.. Siz çıktınız he birşeyi biliyorsunuz. Edip niye tefsir yazıyor ozaman? Hani tek kuran yeterdi? Adam tevbe son iki ayeti reddediyor. Siz daha tanımadığınız adamları sahtekar ilan ediyorsunuz.
   Daha derleme yapmadım sadece durumunuzu analiz eden bir yazım var.
   HADİSLERLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR? Mezhepler kuranın haram dediğine helal dememişlerdir. Hadislerin cevapları var onların için bile tefsiri var. Fıkıh ilminin yanına yaklaşamayan siz zevatlar nette öğrendiğiniz birkaç şeyle karşımıza dikiliyorsunuz. Kuran bozulmadıysa bunu onlara borçlusun ayrıca meallere iman etmekten vazgeçin. Osmanlı sünni bir devletti. Yaşadıkları şeriattı siz seküler ahlağı şeriata tercih ediyor.. Ayetleri kafanıza göre yorumluyorsunuz. Siz şaşkınlardan başkaları değilsiniz.
   Kuran peygamberi örnek alın der. Hayatını bilemiyorsak nasıl örnek alacağız? sizin kurana inanmanızdaki sebep nedir? SON KAFANIZA GÖRE YORUM YAPARSINIZ.. Kıvıra kıvıra kuranı kendi kafanıza uydurmaya çalışırsınız.
   ÇARŞAFA GELİRSEK NİYE BU AYETİ GÖR MÜYORSUN? AHZAP 59

   Beğen

 2. Murat said:

  Uydurma olduğu aşikar belli olan bir hadis için ”bu uydurmadır” dendiğinde hemen verdiğiniz tepki şudur ”efendim siz peygambersiz din istiyorsunuz” veya bir kişi Allah’ın bir ayetini hatırlatmaya kalktığında şöyle tepki veriyorsunuz (hem de ortada hadisle ilgili bir laf geçmemesine RAĞMEN) ”efendim sen hadisi inkar ediyorsun”
  İşte bu sebeple kardeş, karşısındaki insanı anlayamayan ve bunun için çaba göstermeyen sizler dini nasıl anladığınızı sanıyorsunuz?

  Şeriat demişken, islamda şeriat diye bir devlet yönetimi yoktur. Şeriat demek kanun demektir konumuz için ele alırsak bu Allah’ın kanunlarıdır. Bu çerçevede ele alırsak geniş bir konudur ancak senin bunu anlayacağını sanmıyorum. Öte yandan itikat kapsamına giren şeriat (Allah’ın kanunları) dikkate alacaksak şunu söylemek zorundayız, şeriat inananı bağlar inanmayanı değil. Allah, insanları ikiye ayırır;

  1-Sadece dünya hayatını isteyenler (istemekten kasıt çalışmaktır)
  2-Hem bu dünyayı hem ahireti isteyenler (için çalışanlar)

  Allah’ın kitabını okuyorsan ve onunla hükmediyorsan (ki öyle olmak zorunda) Allah’ın her iki gruba da bu dünyayı verdiğini görürsün. Başka ifadeyle herkesin bu dünyada yaşama hakkı vardır. Allah’ın verdiği hakkı kimse almaya kalkmasın. Bu iki grup dünya hayatı konusunda ortaktırlar. Bu sebeple DEVLET insanların ahiret hayatını düzenlemek için değil DÜNYA HAYATINI düzenlemek için vardır. İnanan kendi düzenleyecek ahiret hayatını. Allah bize sadece sosyal konularda, üç dört tane konu için ceza yetkisi vermiştir (O da onun belirlediği şekilde olacak) Hırsızlık, zina, cinayet….

  Ama gel gör ki, senin gibi şeriat edebiyatı yapanlar Allah’ın izin vermediği şeyleri yapıyorlar, namaz kılmayana kırbaç, oruç tutmayana bilmem ne… v.s Halbuki Allah, günaha batmış bir insana, merhametle mühlet, fırsat vermişken kendini dindar sanan zalimler, Allah adına !!? davranarak insanları cezalandırma hatta idam etme cihetine gidiyorlar. Bu çok zalimce bir cürrettir.

  Azhap suresine gelince;

  Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış giysilerini üzerlerine alsınlar. Bu, onların tanınmaları ve incitilmemeleri için çok daha uygun bir yoldur. Allah Gafûr’dur, Rahîm’dir. AZHAP 59

  Burada istenen yok çarşaftı değildi muhabbetine girmek değildir kastım. Biz çarşaf olarak alalım;

  Ne diyor? Kendi cümlemizle yazalım;

  Eşlerine kızlarına ve mümin kadınlara SÖYLE (çarşafı) üzerlerine ÖRTSÜNLER.

  sadeleştirelim;

  Kadınlara söyle üzerlerini örtsünler.

  Bir de şöyle bir cümle kuralım acaba ikisi aynı mı?

  Kadınların üzerlerini örtün!

  Ayrıntıyı görebildin mi kardeş? Sen Allah’ın emrini söyleyeceksin söz konusu kişi örter örtmez, onu bağlar sana zorla ört demiyor. O halde kadınların kafasını zorla örtmek de neyin nesi? Allah peygamberine ” sen onların üzerine bekçi değilsin” dedikten sonra sizi mi bekçi yaptı e kardeşim? Tebliğ yapılır zorlama yapılmaz ama birileri şeriat adına baskı yapıyor. Allah’ın hangi şeriatında baskı var? Hurafecilerin uydurduğu dinle din mi öğretmeye kalkıyorsunuz? Allah’ın kitabına ne oldu? Yoksa yürürlükten kalktımı ki, ulemacılık taslayanların uydurmalarıyla hükmediyorsunuz?

  Kardeş, şimdi sen bu söylediklerimi anlamak istemezsin ama belki bir tefekkür kapısı açılır düşüncesiyle yazmış olayım. Şu sayfa da faydalı olabilir;

  http://gercekelektronik.blogspot.com.tr/2014/04/devlet-yonetimi-nasil-olmalidir.html

  Hatta ulul emr dizisi de işe yarayabilir;

  İlgi alanına girer mi bilmiyorum;

  http://gercekelektronik.blogspot.com.tr/2014/03/gunumuzde-ulul-emr-1.html

  Ama aslında sen Allah’ın dediğini yap ve DÜŞÜNE DÜŞÜNE Kur’anı OKU!

  Sevgiler.

  Beğen

  • Rena said:

   Şeriat Allah’ın kanunlarıdır. Tefsirciler bu ayetleri incelemiştir ve senin gibi kafasından yapmamışlardır birçok şeyi göz önüne almışlar vebu insanlar arapçaya hakimdiler. Siz mealcilik yapıyorsunuz. Meale iman ediyorsunuz. Bir ayetten anlam çıkarman için ilgili bütün ayetleri bilmen gerekiyor.

   İslamda namaz farzdır.
   Eğer müslüman değilsen bir zorlama yoktur ama müslümansan vardır. Siz bidat ehlisiniz. Aklınıza yattığı gibi inanıyorsunuz. Aklınıza yatmayanıda inkar ediyorsunuz. Bir sürü kitap yazılmıştır. Ehlisünnet dev bir kütüphanedir. Bir ihya-i ulumiddin okumaya zahmet etseydin islamın ne olduğunu bulabilirdin. “Kuran nasıl bir kitaptır” ilgili yazımı okumanı tavsiye ederim.
   Hadisleri niye inkar ediyorsun bir kaçını beğenmedin diye mi? Şeriat Allah’ın kanunlarıdır. Laik sistem ise Allah’ı göklere sıkıştırmaktır. Allah’ın indirdiğiyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir. Burada demokrasi gibi bir sistem kimseye karışmaz bunu niye kullanmıyoruz?

   Beğen

   • Murat said:

    Ne yani, tefsirciler inceledi diye bizim incelememize gerek yok mu ayetleri? Ki Allah, üstüne basa basa ve defalarca Kur’anı DÜŞÜNE DÜŞÜNE okumamızı öğütlerken? İşin garibi Allah Hud suresinin ilk ayetlerinde tefsire de izin vermiyor ayetleri kendisinin açıkladığını söylüyor ki, Allah’tan başkasına kul olmayalım diye.

    Ben hadisleri inkar ediyorum veya inkar etmiyorum diye bir şey demedim ki neye dayanarak inkar ediyorsun diyorsun? Mesela bir üst paragrafta bahsettiğim hud suresine ilişkin sana açıklama yapmaya kalksam sana bir ayet bir de hadis yazarım. Ama sana ne dersem diyeyim senin gibi düşünmediğim için sana göre hadis inkarcısıyım ya, o yüzden açıklama yapmaya gerek yok. Ama şunu da söylemiş olayım, sizin ulema dediğiniz GÜNÜMÜZDEKİ din adamları! işlerine gelmeyen hadise sahih değil, gelene de sahih derler bu şekilde birbirleriyle zıtlaştıklarında bu hadisler üzerinden çamur atarlar (tabi hepsi değil orası ayrı) bir de bu açıdan bak, belki lazım olur.

    Müslümana namazı zorlamak hangi ayette vardır? Bir adam müslümansa ve namaz kılmıyorsa bunun hesabını Allah’a verir, insanlara değil. Yoksa ceza vermede (haşa) Allah’ın ortağı mı var? Belki o namaz kılmayan ileride kılacak tevbe edecek Allah affedecek ne biliyorsun?

    Allah’ı tenzih ederim noksanlıktan, onun ortağı yoktur. Hükümde ortağı yoktur.

    Biz Aklımıza yatmayanı değil islama uymayanı inkar ederiz. İşin detayını sorarsan islam insan aklına da ruhuna da yatkındır. Çünkü ona göre yaratılmıştır insan Rum 30’u tefekkür et.

    Allah, şeytanın insandan ve cinden olduğunu söylüyor nas suresinde. Soru şu, insan şeytanı iktidara gelirse ne olur? (malum Allah ile aldatırlar insanları) Mesela bir kral, bir padişah, bir başbakan v.s olursa bir insan şeytanı ne olur? İşte laiklik, insan şeytanının iktidara gelmesini engellemek içindi. Ama acıdır ki bu ülkede uygulanmadı demokrasi de öyle ki, demokrasi Kur’ana uygun bir sistemdir eğer tefekkür ehliysen görmüş olman gerekir. Demokrasiden önce demokrasiyi öğretir bu kitap.

    Kardeş ben Kur’anın nasıl bir kitap olduğunu Detaylı olarak on senedir inceliyorum. Ama üzülerek görüyorum ki, siz Kur’andan önce sizi yanlış bilgilerle dolduranların fikirlerini inceliyorsunuz.

    Ayrıca sen bahsettiğin kitapları okudun mu?
    Okuduysan, orijinal metinden mi okudun? Yoksa türkçe çevirilerini mi okudun?
    Zira ulemanın kitaplarını türkçeye çevirirken kıvırarak çeviriyorlar haberin olsun. Eğer arapça biliyorsan Maturidinin eserini bir türkçe bir de arapçasından oku.

    Saygılar

    Beğen

  • Rena said:

   Öncelikle yıllarca tartıştım ve artık sıkıldım daha önce bunlara cevaplar verdim.

   “Ne yani, tefsirciler inceledi diye bizim incelememize gerek yok mu?”

   -arapçan var mı
   -Nüzul sebebini biliyor musun
   -İlgili ayetler
   -Hangi olayda indiği
   -Kimlere seslendiği ve ayetin bahsi
   .. Daha bir sürü sayabilirim hangisini dikkate alındıda burada ahkam kesiliyor? Öyle ise arapça bilmeyen bir ingilizce çeviriyle kuran hukuğu oluşturalım olur mu? Kim bilir ne manalar verilir ayetlere manası bozulup gider

   Kuran her dilde okunabilir ama yorumlanamaz ve herkesin yorumlama hakkı yoktur.. Hele felsefeciler ve de fıkhi bilginin yanından bile geçemeyecek insanlar gelmiş büyük alimleri eleştiriyor!
   Körü körüne bağlanmakla itham ediyor. Sen bilim adamlarına körü körüne mi inanırsın? Tabi o alimleri bırakalım senin bir ayeti diğer ayetleri gözetmeyerek yaptığın yoruma kulak asalım öyle mi? Bu aklı kullanmamakta nedir?

   Resulallah’a al bu kuran dağıt diyebilirdi.. ama böyle mantıklı olmazdı değil mi? Kuran diğer kitapları yasaklıyor mu? Ozaman bilimi de bırakalım kuranın yanına hiçbir kitap getirmeyelim. Öyle mi? Hiçbir alanda müslümanlar kitap yazmasın kafirlerin yazdıklarıyla yetinelim olur mu? Tefsir dediğin şer’i hukuğun oluşturulmasıdır. Ayette ne diyor? Allah’ın indirdiğiyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir. Maide 44
   “İşte laiklik, insan şeytanının iktidara gelmesini engellemek içindi.
   Demokrasi Kur’ana uygun bir sistemdir “
   Kuran İslam’ın anayasasıdır. İslam hukuğuysa Kuran’dan peygamber efendimizin hadislerinden, emir ve ahdnamelerinden alınır.
   Demokrasi dediğin şey kafirlerin sisteminden başka birşey değildir. Demokrasi, Seküler ahlak.. Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması demektir. İnsan hakları evrensel bildirgesini dinleyip kurandan geçip geçmemesinin önemli olmaması demektir. Beşeri hukuğudur ve hiçbir suçun önüne geçilmemektir.

   “Sizin ulema dediğiniz GÜNÜMÜZDEKİ din adamları! işlerine gelmeyen hadise sahih değil, gelene de sahih derler”
   İnternette öğrendiklerinle, duyduklarınla gelirsen böyle olur. Bunun usulü var. Hadis mi değil mi ravisi sağlamlı.. Senet zinciri nedir? Gibi şeyler dikkate alınır. Zaten senin bunları bilmediğin belli oluyor ama yorum yapmasını biliyorsun.

   Hem ehlisünnet sizin gibi her hocanın başka konuşacağı birşey değil. Ona bidat deniyor. Alim kılıklı zevatlar islama böyle yeni şeyler sokuyor yok peygamber teravih kılmadı. Miraca çıkmadı, Müslüman örtünmek zorunda değil. Neyi sorsak kuranda yazmıyor yasak değil diyorsunuz. Hadisler önemli değil sizin için. Konuşmalarından belli ne olduğun.
   Kafana yatmayan şeyi kabul etmiyorsun buna kılıf olarak kurana uymayan şeyleri kabul etmiyorum diyorsun. Ne bilgin var bir fıkıh sorusu sorsam cevap verebilir misin? Sen hangi olaya açıklık getirebiliyorsun da o alimlerle kendini bir tutuyorsun. Kuranı herkes okuyabilir ama yorumlamaya herkesin ehliyeti yoktur. Maide 38.ayete ne diyeceksin? İslam adaleti sağlar. Kısasa kısas vardır. Demokraside ise yalancı şahit tutan kazanır. Parası olan kazanır. Ve de bugün demokrasi olan ülkelerde hangi suçun önüne geçilebiliyor?
   “Müslümana namazı zorlamak hangi ayette vardır? Bir adam müslümansa ve namaz kılmıyorsa bunun hesabını Allah’a verir.
   Belki o namaz kılmayan ileride kılacak tevbe edecek Allah affedecek ne biliyorsun?”
   Nur 31.Ayet bir emirdir. Hangi ayette Allah benim emirlerimi isteyen yapsın istemeyen yapmasın diyor? Söyler misin? Namaz kılmak zorunludur! Emir vardır. Çocuklarınızı kılmıyorsa döve döve bile olsa başlattın denir. Senin düşündüğün gibi serbest olsaydı emin ol kimse kılmazdı. Hadislerde dinin direği namazdır der. Kafirlerden ne farkın kalıyor? Ayette kafirlere benzemeyinde der.

   (Namaz kılmayanın dini yoktur.) [İbni Nasr]
   (Bizimle kâfir arasındaki fark namazdır. Namazı terk eden kâfir olur.) [Nesai]

   Beğen

 3. Murat said:

  Kardeşim döve döve başlatın diyen yalan söylüyor. Allah zorlama yetkisini peygambere bile vermiyor neyin zoru bu? Bir insana zorla bir şey yaptırırsan onu münafıklığa itersin. Sakın kimseye zorla namaz kıldırmaya kalkmayın o korkuyla kılınan namaz namaz olmaz söz konusu kişi kılıyor numarasına yatarsa münafık olur kendi elinizle evlatlarınızı mahvedersiniz. Bir çok ayette Allah ”sen onların üzerine bekçi değilsin” diyor dinde zorlama olmadığını söylüyor başka ayette dileyen iman etsin dileyen inkar etsin diyor. Bir insan inanır inanmaz, biri inanır görevini tam yapar diğeri yapmaz bunun karşılığını kendisi alacak. Yani dikkatli okursan inanan inanmayan herkesi karşılığını ahirette almak kaydıyla serbest bırakmış. SADECE TEBLİĞ ETMEK GÖREVİ VARDIR Peygamberin bile

  Ayrıca hadis usülü diyorsun da o usülü kim belirlemiş? Ve Kur’anda yazmıyor diyen kim? Başkasına vereceğin cevabı bana verme kardeş. Kur’anda her şey yazıyor ki, bunu zaten Allah kendisi söylüyor her şeyi ne eksik ne fazla açıkladığını söylüyor daha ne desin? Ayrıca Kur’anı ANLAŞILIR kıldığını, ayrıntıladığını da söylüyor. Ama birileri Kur’an anlaşılmaz dedikçe Allah’ı yalancı çıkarmaya çalışır gibi boş konuşuyorlar.

  En önemlisi kardeş, ulemayla olacak iş değil bunlar. Allah önce bütün insanları muhatap alıp Kur’anı oku, öğüt al diyor (ulemadan öğren demiyor)

  Daha sonra iki ayrı gruba sesleniyor birincisi BİLENLER TOPLULUĞU yıldızlardan, ordan burdan bahsettikten sonra işte biz ayetlerimizi bilenler topluluğu için böyle açıklıyoruz diyor. Kim bu bilenler topluluğu? Ulema değil herhalde Tabiatla uğraşan bilim adamlarıdır.

  İkinci grup ise, ARAPÇA BİLENLER TOPLULUĞUDUR. Çünkü Kur’an aynı zamanda sözlük görevi de görüyor ve kelimelerin de anlamlarını örnekler dahilinde açıklıyor. O ulema zannedilenler, hem Allah’ın ayetlerinin üzerini örtüyorlar hem de eski ulemanın eserlerini kıvırıp aktarıyorlar.

  Bence düşün ve araştır eğer yanılıyorsam senin için zaten bir sorun olmaz ama ya doğru söylüyorsam?

  Saygılar.

  Beğen

 4. Rena said:

  Senin dinde ölçün nedir? Zorlama mı? Ayetlere başka başka manalar verip. Anlamı dışına çıkarıyorsunuz.Bunu vehhabiler de yapıyor. Ne farkınız var? Nüzul sebeplerini yok edin. Peygambersiz. Ömer’siz, Ali’siz bir din. Yok öyle bir din. Hiçbir ilmin olmamasına rağmen burada hadis ilmini kim belirlemiş diye yargılıyorsun. Madem bilmiyorsun neyi eleştiriyorsun? İnsan bilmediği birşeyi eleştirebilir mi?
  Senin bu açıklamalarından anlıyorum ki islama vakıf biri değilsin. Çok uzaktan bu alimlere çamur atmaya çalışıyorsun
  Hz.Osman’ın şehit edilmesinden sonra Emevî Halifesi Ömer b. Abdilaziz tedvin işini başlatıyor. Yani bu zaman zarfında peygamberimizi gören kişiler, görenleri gören kişiler diye gidiyor. Ve hadislerin sağlamlığı da kimin rivayet ettiğine göre değişiyor. Daha birçok şey var bir hadisin sağlam kabul edilmesi için aşamaları geçmesi gerekiyor.

  Kuranın değiştirilmediğine kanıtın nedir? Eğer hadislerin uydurma olabileceğini söylüyorsan ve bu insanların bunu yapabileceğine kanıtın olmamasına rağmen inanıyorsan kuranın değiştirilmediğine kanıtın nedir?
  Ben sana Eski ve yeni ahitin niye değiştirilmiş olabileceğiyle ilgili birsürü şey yazabilriim eğer hadisler gibi güvensiz bir ortamsa kuranda güvende olmamış oluyor. .

  Tartışmak istiyorsan ekle beni. Anlatayım. Sen kendi kişisel yargılarınca birşeyleri doğru belirlemişsin.ama o işler öyle olmuyor.
  Yok ulemayla olacak iş değilmiş tabi parktaki çocukları topla onlarla yapın bu işleri. Ulemayı ne sanıyorsun sen? O adamlar sen yokken hristiyanlarla büyük tartışmalara girdiler.
  Devlet işlerinden anlayan sadrazamlar var. Dini işler için şeyhülislamlar var. Kadılar var ve fıkıh kitapları yazılmış. Olaylara göre fetvalar verilmiş ve ilimler gelişmiş. Sen şeriatı yaşayan insanları, müslümanları yok ediyorsun. Fıkıh, Hadis, Tefsir ilmini çöpe atıyorsun. Sayısız insanın hakkına giriyorsun ve o laf attığın insanların hayatlarını bile bilmiyorsun! Neye dayanarak yapıyorsun bu ithamlarını? İnternette öğrendiğin şeylerle mi?
  Kafirlerin sistemini getirelim diyorsun. Ve bunu da şeriat diye kabul ediyorsun.

  Kuranı herkes kendi yorumladığıyla mı yaşasın? Bunu mu istiyorsun?
  Bİlenler topluluğu ulema değil diyorsun da neye göre? Senin kafana göre mi iş yapacağız.

  peygamber efendimiz(sav): “çocuk; sağını solundan ayırdığı zaman, ona namaz kılmasını emrediniz” buyurur.
  taberani

  “yedi yaşlarına geldikleri zaman, çocuğa namazı emrediniz. on yaşlarına geldiklerinde (kılmadıkları takdirde)onları hafifçe dövünüz” buyurur.
  ebu davud

  Beğen

 5. Fatih Hayran said:

  Ayet; Mal ve altın biriktirenlere cehennem müjdesi ver. Yani zenginlesmeyi yasaklar. Sizce bu zamanin sahte karları yapar mi bunu? Direk açık tehtid var. Neden sadece el kesme ve kadın kapama ya kafayı takiyorsun uz. Dinde zorlama yoktur Sizene? Ayrıca Fakirlik için yirtinan şeriatçıyım diyen yok. Abicim kusura bakmayın ama seve seve karisamassin. Allah zorlama yoktur diyor. Seni ilgilendirmez hippi gibi gezer. Ayet; Allah ile Aldatilmayin. Abd Libyayi aldı. Hemen şeriat ilan edildi. Kafayı kullanana. Ayet; Sana ne kadar infak edeceğini sorarlar de ki ihtiyaçtan arta kalanin hepsini. Demekki senede bir 20tl sakal at demiyor. Fakirlige savaş aç diyor. 700 ayette ” düşünün ” ” Akledin ” diyor. Ilk emir ” oku ” diyor. Ama hocalar kız okumaz seks meks yapar neme lazım diyor. Ayrıca islam Efendimiz zamanı gibi degil. Hz.Ali yi ve çocuk torun öldürenler in keyfine göre 1000 yıldır yaşanıyor. Hiç camilerde bilim eğitim özendirmek konuşulmaz. Neden? Zamlar enflasyon haksizliklar için hiç sakalı sarikli kimse eylem yapmaz neden?

  Beğen

  • EyAyasofya said:

   Burada fetvalar sallayıp durmuşsunuz. Öncelikle bir ölçü gerekli! Hangi mezhebe göre eğer mezhebe göre değilse kim niye senin görüşünü dinlesin senin görüşünü ne yapsın senin yeterli donanımın var mıdır ki görüşüne itibar edilsin. Bir ayet atarken birçok ayeti hadisi olayı ortamı görmezden gelmek gerçekten cahil cesareti bir iştir. Zira topladığınız bilgiler sizin için doğru olabilir .Kendi doğrularınızla yaşarsınız ancak doğru farklı olamaz ayrılamaz. Din bir bütündür.. İnançlı biri olduğunuz attığınız ayetlerden anlaşılıyor ancak şimdi bir bir açıklama gereği duydum.
   Öncelikle mantıksal çıkarımlarınız son derece yanlış ve bilginiz dahilinde eksiktir. Dİnde zorlama yoktur isteyen istediğine inanır zorlama mümin içindir bir mümin içki içsin diğeri zina sanki Allah rica ediyor gibi…
   Bu birinci herkes kurandna kafasına isteğine ve nefs ve hevasına göre hüküm çıkaramaz.
   DİN OYUNCAK DEĞİLDİR:
   Sizin düşünce bulamacanızı buraya dökmüşüsnüz ancak hükümetlerin suçları vs islama yöneltilemez birçok fırka var hangisine bu sitemin ? Daha açık ve geni şve uzun yazarsan VE BUNLARI YAZARKEN toplu halde derli birşekilde olursa en azından biribiryerde alakasız konular olmazsa daha kolay iletişim kurabiliriz. Camilerde bilim özendirmek konuşulmaz şeklinde ki itham abes ve saçmadır. Bilim müslümanlar içinde 200sene hari çher asırda dolu dolu coşkun bir nehir gibi vardır.
   Ancak detaylı konular olduğu için nasıl birkaç paragrafa sığdırayım hiç bilemedim.
   İçinde bulunduğum zamanda kurana uymayan onca şey varken itikadların düzelmesi gerekiyor ki bilim, ilim islamda en çok önem verilen ve üstünde durulan mevzulardandır .
   Ancak hocaların alanlarına göre de değişiklik gösterir.
   HOCALAR KIZ OKUMAZ DEMİYOR.
   AYRI OKUTULURLAR DİYOR.
   Müslümanlar için anarşiyi savunuyorsunuz. Sarık sakal gibi ağırlığı olan konular batılın tağutun karşısında her daim vardır. Ancak bu holiganlıkla magandalıkla olabilecek şeyler değildir. İlim yolu ile münazar ile tebliğ ve emri bil maruf nehyi anil münker ve maddi manevi yardım ve fedakarlıkla olacak şeylerdir ki Ahir zamandayız bu durumlar hadislerde bir bir anlatılıyor ümmetin içinde bulunduğu durum karışıktır. İSTEDİĞİNİZ ŞEY SARIK SAKALIN BU GİBİ YERLERDE POLİSİN KARŞISINDA MASKARA OLMASI DEĞİL Mİ? iSLAMDA ANARŞİ YOKTUR. Aklınıza takılan sorular varsa cevaplandımak isterim SELAMETLE VESSELAM

   Beğen

   • Fatih Hayran said:

    Bakın dinde zorlama yoktur ayetini Kafanıza göre daraltip “tek” anlama getirmeyin.

     KAFAMIZA GÖRE OLDUĞUNU NEREDEN ÇIKARDINIZ? TEFSİRLER DE BU ŞEKİLDEDİR: ANCAK BUNU SİZ KAFANIZA GÖRE YAPIYORSUNUZ. Kafanızdan fetva sallayamazsınız. RENA

    Dinde zorlama yoktur dine giriş ve cennete ve cehenneme Gitme serbestligidir. Isteyen namaz kilsin istemeyen kilmasin tabiki degildir.
    Sen kimseyi zorla dine sokamassin. Ama kimseye zorla ibadet yaptıra massin. Hakkın yok kimsenin öyle şeylere. Ayrıca ibadet niyetle olur. Aklı zekası olan herkes bunu idrak eder.

     ALLAH’U TEALA RİCA ETMEDİ. Emirlerini rica imiş gibi isteyen kılsın isteyen kılmasın diyemezsiniz. Hanefi fıkhında namaz kılmayanın durumu bellidir. RENA

    Bana kalırsa bu şeriat gelsin akımı batılı devletlerin ülkemizi önce geri bırakmak zayiflatmak ve sonrada yıkmak içinde çıkardıkları bir akım.

     Bu yorumda o denli sakat ki İslam o kimselerin oyunu halini alıyor. Zira Allah Azze ve Celle haşa göklere sıkışsın din ayrı olsun kafir gibi yaşayalı bu sayede batılı devletlerinde oyununa gelmekten kurtuluruz. Böyle bir kafa yapısı yok!
     ŞERİAT, Allah’ın kanunlarıdır densizlik yapmayın RENA
     .

    Beğen

   • Fatih Hayran said:

    Allah insana bilinç vermiş kendini yönetmesi için. Kuranda ve diğer kitaplarda devleti ele gecir yada ona benzer bir konu geçmez. Peygamber Efendimiz in kurduğu devletin adini bilen varmi? Kuranda birkaç madde dışında insanlar arası ilişkileri düzenleyen cezai kanun ve müeyyide yoktur. Geri kalan konular peki kime göre neye göre düzenlenecek?

    Okumadığınız çok açık birçok yerde belirttim. Veda hutbesi, Sina rahipleri hakkında inen emirnameler. aşiret reislerine gönderilen mektuplar. Hadislerde bile bütün fıkhı konuları Peygamber Efendimiz (Sallahu aleyhi ve sellem)’e sunarken nasıl olurda böyle söyleyebilirsiniz. ŞERİAT ALLAH’IN YERYÜZÜNDE Kİ KANUNLARINA VERİLEN İSİMDİR.

    Bu akıl tutulması ya da büyük bir art niyet ile olur. Ne istersiniz LAİK, SEKÜLER AHLAK’I BENİMSEYİP BEŞERİ HUKUK’U İLE KURAN’I UZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIP BUNU YAPARKENDE ŞERİATI HADİSLERİ ESGEÇİP DİNE KARŞI DİN TEZİNİ Mİ KULLANALIM?
    Bu apaçık kafirliktir. Ayette “Allah’ın indirdiğiyle hükmetmeyen kafirlerin ta kendileridir” buyruluyor.
    Bu durumda siz kafanızdan fetva sallayan Allah ve Resulüne ve müminlere dinlerini öğretmeye çalışan bir ahmaksınız. Genellikle ateistler buna kalkışır ancak bu düşüncede bir müslüman olmaz. -RENA- 😀

    Beğen

   • Fatih Hayran said:

    Ulkemizde dindarlik; Kurani arapça okuma, sakal sevme, çarşaf sevme, dinci siyasetçileri sevme, sarık sevme dindarligi şeklinde. Ayrıca tv lerde falan hep dikkat ederim fakirligi farz gibi gosterirler. Ki 1000tl asgari ücret için isyan etmesinler diye. Camilerde günah demeyenler, ovmeye de gerek duymaz hiç eğitim ve bilim i. Youtube hocaları vaazcilari kotuleme sende asla ve asla “okuyun asla geri kalmayın” demez. Hep yasak baldır bacak kadın çarşaf sex. Eee başka konu yok?

   • Kendi sığ düşünceleriniz ile İslam’u suçlayamazsınız. Ezberiniz bu yönde diyebilirsiniz sadece. Zira size servis olan bu tür içerikler. Videolarda geneli itibariyle insanların gündemleri ele alınır. Görüşünüz bu zatların ilimden bilimden vaaz vermediğiyse çok çürük bir argüman bulmuşsunuz.RENA
   • Alimler peygamberlerin varisleridir.
    Öyle erler vardır ki, onları ne bir ticaret ne de bir alış-veriş zikrullahtan, namaz kılmaktan, zekât vermekten alıkoymaz.
    Onlar gönüllerin ve gözlerin halden hâle döneceği günden korkarlar.” (Nur: 37)
    (Her şeyin bir kaynağı vardır. Takvanın kaynağı, âriflerin kalbleridir.) [Taberani]
    (Salihleri anmak, günahları temizler.) [Deylemi]
    (Âlimin yanında bulunmak ibadettir.) [Deylemi]
    (Âlimin yüzüne bakmak ibadettir.) [Deylemi]
    (Zikir, sadakadan daha faydalıdır.) [ibni Hibban, Beyheki]
    (Zikir, nafile oruçtan daha hayırlıdır.) [Deylemi, Beyheki]
    (Her hastalığın şifası vardır. Kalbin şifası, Allahü teâlâyı zikretmektir.) [Deylemi, Beyheki, Münavi]
    (Derecesi en yüksek olanlar, Allahü teâlâyı zikredenlerdir.) [Beyheki]
    (Allahü teâlâyı çok zikredeni, Allahü teâlâ sever.) [Beyheki]

    Haksizliklar yoksulluk yolsuzluk geçim sıkıntısı, zamlar , batinin ilerleyisi bizim geri kalısimiz için asla gösteri yada protesto yapmazlar .sizce “fitne ” değil nedir. Getirilmek istenen Allahın yolu değil sadece ingilterenin istediği şeyler. Fakir sen yine fakir kal. Sadece bol bol yasak olacak bol bol zorla kapatılmış kadın göreceğiz. Başkada birşey olmayacak. Şuan serbest bıraksın lar iranda milyonlarca kadın açık gezer. Zorlama ile gönüller alınmaz islam da ilerlemez. Allah o mantikdan olan kişilere istediği kadar sarık ve sakalli olsun yinede yardım etmez.

   • Öncelikle algılayamadığınız şey bu iddiaların yersiz ve zanni olduğu. Atıyorsunuz. Ve bunlar tutmaz. çarşaftan ne alıp veremediğinzi var yıllardır suçu müslümanlara attınız. Ne oldu sarıklı alimler mi tuttu siz uzaya çıktınızda? batının bütün hayvani zevklerini edindiniz. Burası Atatürk türkiyesi ve laik bir devlet. İRAN örneği de saçma zira blogu okuma gereği duysaydın bunların cevaplarına ulaşabilridin. Sarık sakal hiçbirşekilde küçümsenemez. Allah’a din öğretmeye kalkıyorlar ancak bir tane bile delil getiremiyorlar ayet ve hadislerden bu kaynağı senin küçükbeynin olan bir din anlayışı heralde. Bunlar size ezberletildi. Okullarda resmi tarih adı altında. Zira ENDÜLÜS’te SARIĞIYLA ŞERİATIYLA VE DE TARİKATLARIYLA BİR İSLAM VARDI… Dini kendinize uydurmaya çalışmayın. Ağzınız salyalı islam düşmanlığı yapsanız da din tazedir. Ve biz dini sizin gibi ateist veya aklı evvel din bilgisi olmayan insanlardan öğrenecek değiliz.
   • Beğen

   • Fatih Hayran said:

    Sarık yada sakal küçümseme Olmaz asla. Bakın neden eğitime bilime gelişmeye kafayı takan “dini kuruluş, örgüt, hoca vs..” yok? ! Neden anlamıyorsunuz çözemedim. Allah in rica etmediğini herkes bilir. Allahın emirleridir. Ama bir adam “sanane kardeşim kilmiyorum” dediği zaman zorla dayak la namaz kildirmak neyin nesidir? Yahu ne kadar kulağa çirkin gelsede Allah zorlama hesabını o verecek diyor. Zorla ibadet yaptırmaya heves etmek neyin kafasidir?
    Kendi vicdanından dinde fetva sallıyorsun.

    Dediklerimi carpitiyorsunuz. Sizin kafada insanlar saygı durusuna (sanki bir ilahi ibadet ediyor gibi) iftira atıp “put” der. [O KADAR HEYKELİN DİKİLSE MİLLET SANA ŞİRKE VARAN SÖZLER SÖYLESE SENE PUT OLURSUN] Halbuki orda duran kimsenin gönlünde asla öyle birşey yoktur. Ilk emir ” oku “. Yu “tek” anlam verir “sadece kuran oku” der herseyin önünü kapatır. Sonrada din elden gidiyor gibi yaygara koparir. Bizim canı gönülden güvenece gibi tek kişi var oda Hz.Muhammed Efendimiz dir. Dinde zorlama yoktur ayetine rağmen Kafanıza göre hüküm veriyorsunuz. Allah rica etmiyor dogrudur. Ama zorlama yapma zorba değilsin diyor. Hesabı o verecek sanane! Kendini kurtardin başka kızları zorla kapamak Kurana uyan birşey değil. Açık giyinmeyide tavsiye edemessin. Ama zorlama yoktur. Şeriat konusu batinin islami islam ile yikma planı. Uydurma carpitilmis din uydurma hadis ile ummeti geri bırakmak kolay lokma yapmak hedeflenmektedir. Üniversite Okumayan kızlara sopa vur yada fakire yardım etmeyen 20 ferrarisi olan zenginlere sopa vur. Niyet ile olan ibadetlere karışmak neyin nesidir? Sizin yüzünden dinden soğudu insanlar.
    Din ayrı yaşam ayrı manasına gelir bu söz ve çok sapıkçadır. Osmanlıda zaten hoşgörülü davranılmış baskı yoktu gayrimüslime ancak İSLAMDAN ZERRE TAVİZ VERİLİRSE GELİNİLEN DURUM ÇOK KÖTÜ OLUR NİTEKİM OLDU DA! Dİnden soğumasınlar diye siz gibi eğip bükece

    Beğen

  • EyAyasofya said:

   Saçı açmak haramdır. Ayet var işine gelince ayetleri atıyorsun işine gelmeyince ya olmasa da olur olsa da olur böyle şey yok. Din senin oyuncağın değil. Dinde hükmü Allah ve Resulü koyar. Çocuğunu istediğin gibi yetiştirirsin zehirlersin müslüamanların baskı yaptığını düşünürsün baskıyı siz yapıyorsunuz. Onlar sen istesende çıkarmazlar. Emin ol buna.

   Beğen

   • Ahmet Kartal said:

    ALLAH hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz…
    Kehf Sûresi 26

    Beğen

 6. Fatih Hayran said:

  Ayet; Sizden biri dinden donerde bu hal üzerine ölürse ebedi azaptadir. Yani eceli ile ölebiliyor birşey den kaçar İnfaz edilmeden yirtarsa demiyor. Ee belki tövbe edecek bu adam sen adamı hadise göre katlettin din değiştirdi diye. Belki islam olacaktı yine? Ayet; Dininle alay ettikleri zaman ordan uzaklas onlar başka konuya geçmeden aralarına geri dönme. Eee git bombaları karikatürist öldür adam kes demiyor. Biz müslümanlar neden aklet miyoruz? Allah sorgu la diyor. Koyun gibi inan demiyor. Hadis; Dinden doneni öldürün. Buhari

  Beğen

  • EyAyasofya said:

   Bak kafasız 1400 senedir İslam budur. Ve senin sandığın gibi değil. Zira sizin 5 senelik hadisleri inkar eden bir dininiz var. Hadisler dinde esastır. İnanmayan kafir olur. Kendin hükümler koymuş durmuşsun. Senin insafın veya düşüncenle şeriat, İslam hukuğu oluşmaz. Farklı farklı bağlantılar kurmuşsun. Bir hadise bakıyorsun birçoğunu görmüyorsun.
   Dinden dönenin neden öldürülmesine gerektiğine gelince.
   Kafirlerin cehennemde yanmasına razı oluyorsunda neden dünyada öldürülmeleri hoşuna gitmiyor? Nefsin mi yoksa çevrendekiler yüzünden mi islamı kendi sapık hayatına uydurma gayretinde nedir?
   Kafirler’e Allah çok buğzeder. Bir müslüman mürted olduğu zaman ahirette en ağır azab ona yapılır. Önce tevbeye çağrılır zira Şeriat adalettir.
   İslami kuralların ardında hikmetler yatar diğer bir değişle senin hatalı sandığın ancak büyük bir açığı kapatan bir eylem olabilir bu
   Peygamber efendimiz as zamanında buyrulan bu emirde eğer mürted öldürülmezse karşı tarafa geçer ve müslümanlara zarar verir. Kısaca senin kafana uymuyor diye bunu yapamazsın.

   Beğen

   • Fatih Hayran said:

    Ya arkadaş ayet var ayet! Bak apaçık orda duruyor.ayet orda gayet ne ne tefsirinden bahsediyorsun. Casusluk yapanlar oluyordu. Fitne çıkaran. O konular için söylenmiş olabilir. Senin kimseyi öldürmeye yetkin yok.
    -İslamda bir ayetten kimse hüküm çıkaramaz. TEFSİR Mezhep ve hadis alimlerin icması vesayir bir çok konu var. Ayrıca bunlarla şeriat develti ilgileninr kimse buradan hadisi ayeti küçümseyemez. Senin vicdadına mı kaldı bu din? Yok belkişunun için söylenmiştir filan da tefsir zaten nüzul sebebi bu demek niçin böyle bir ayet inmiş niçin peygamber efendimiz (Sallahu aleyhi ve sellem) böyle buyurmuş yine çelişki herzaman içine düştüğün gibi

    Beğen

 7. Fatih Hayran said:

  O ayet yahudilere geldi. Bu ayet hristiyanlara bu ayet başka konuya.2000 den fazla ayet eski milletlere. Eee bize ne kaldı? Böyle kuran anlasilirmi? Her yazan konu bizi bağlar. Öyle fetva nasıl verirsiniz?

  🙂 -RENA- O ayet yahudilere geldiden kasıt belirli bir konu üzerine gelmiş olmasıdır. Siz alakasız birşey ile aynı kıyası sağlayamazsınız. En basitinden bir fıkıh, hadis temeliniz olsa idi bunların ne manaya geldiğini İDRAK edebilirdiniz.

  Beğen

 8. Fatih Hayran said:

  Ben size yoksulluk haksızlık zamlar geçim sıkıntısı trilyoner dindar lar dedikçe siz evirip çevirip lafı hopppppa çarşaf sarık türban a getiriyorsunuz.

  YORUMUNUZUN BAŞINDA AĞZINIZDA Kİ BAKLAYI ÇIKARMIŞSINIZ ÖYLE BİR İTHAMDA İSNADDA BULUNMASAYDINIZ CEVABI FARKLI ALACAKTINIZ.HEM ÇARŞAF VE SARIKTAN BAHSEDİYORSUNUZ CEVABI BAŞKA ŞEKİLDE SUNUYORSUNUZ RENA

  Kula sorgulamadan biat edelim zihniyeti savunuyorsunuz . Ne kadar seriatci tanıdığım varsa sadece karı zorla kapanır el kesilir başka birşey bilmez. Onuda suçlar azalsin diye ister. Kimse açıp kuran okumaz Arastirmaz. Böyle insanlara Carpit mak kolaydır. Size tekrar ediyorum. Şeriat ta zorlama yoktur. Şeriat ta fakirlige savaş açılması emredilir. Zengin olmak “kenz” yasaklanır.

  DİNDE ZORLAMA MEVZUSUNDA HÜKÜM KAFİRLER İÇİNDİR SENİN DİNİN SANA BENİM DİNİM BANA. Ancak bir müslümansa bu hükümleri sizden öğrenecek değiliz zira en ufak bir din altyapınız bilgi birikiminiz dahi yok. Kendi düşüncelerinizi yazıyorsunuz ve bunu kur’an’a mal etmeye çalışıyorsunuz. RENA
  BURASI LAİK BİR DEVLET. O YÜZDEN SUÇ MÜSLÜMANLARIN OLAMAZ.

  Bunların ateşli savunucusu olunuz. Niyet ile olan şeyleri zorla yaptırarak ancak kültür fizik yaptırır sin. Kadında ülke dışına çıkar mini etek giyer yapmayacağım dediklerini yapar. Allah görüntü muslumani istemiyor.


  GÖRÜNTÜ MÜSLÜMANI? CİLBAB AYETİ SİZ AYETLERİ DE TAKMIYORSUNUZ KAFANIZDAN AYETLERİ GÖRMEYEREK VEYA BİRKAÇ AYET MEALİNİ KENDİNİZE SEÇİP DOLAYLI YOLDAN KENDİ LEHİNİZE KULLANMAYA ÇALIŞIYORUNUZ

  Fakirlik olan yerde her pislik olur. Tv lerde fakirligi farz gibi gosterirler. Neden? Et yemeden süt içmeden sebze yemeden nasıl gelişen zeki çocuklar olacak? Ben bakarım sakalli trasli ayirmam. Sadece yasak ve cehennem konuşuyor ise dinlemem. Ama bilim teknik ibadet iyi yaşam standartları söylerse dinlerim.

  Kafayı kullanma dikca. Akketmedikce biz müslümanlar asla ilerlemez. Zelil durumdan cikamayiz. Kanuniden sonra medreseler de müspet ilimler kaldirildi “bidat” denerek. Taaaa ki 1910 yılına kadar. Bu kafa ile tabi tüm ümmet fakir cahil kalır. Ingiliz Canakkalede belirir. Adamlar antimadde bulmuş. Mars a 3 aya gitmeyi hedefliyor. Her hastalığa çare buluyorlar. Buldukları silahlar sayesinde ruslar aga gibi takılıyor.

  EMİN MİSİN BATIYA O KADAR AŞIKSIN Kİ BATIDA O ZAMAN SÖMÜRGE VARDI AFRİKAYI KÖLELEŞTİRİYORLARDI. ÇOCUK KÖLELER MEVCUTTU. SİYAHİ KAVGALAR MEVCUTTU.
  200 sene önce müsbet ilimler atanız ve cuntası tarafından kaldırıldı sebebi din adamına fen gerekmez sonrada tekke ve zaviyeleri kapattı din adamı fen bilmez diye.

  Yukarda zorlama yoruma cevabınız söyle olmuş “onu zorlama mi anlıyorsun” yahu namaz kilmasin kimse kapanması n demiyoruz anlaaa. Yaptığın zorlama işte. Maviye kırmızı demeye çalışıyorsun. Isteyen mini etek giyer isteyen kara çarşaf. Isteyen günah işler isteyen sevap. Milletin ahiretini yapmakla kimse görevli değil. Gerçek islam uygulansa en concon kız en firlama ergen bile namaz kilardi. 50 den sonraya bırakıyor bu kafalar yüzünden.

  Konu ile ilgisi yok ama laiklik din değildir yönetim dir. Ayrıca Atatürk kötü olsa en kritik yerde en kritik müdahaleyi yapmazdi. YAPMADI ZATEN İŞBİRLİKÇİ Sabote ederdi. Ingiliz halife ister. Arap kralları gibi bir adam olsun benim ajanım olsun ister.
  HALİFELİK İLE KRALLIK AYRI ŞEYLERDİR.
  İNGİLİZ KENDİ GİBİ LAİKLİK OLMASINI İSTER Kİ İSTEDİĞİ UYGULAMALARI YAPABİLSİN. HALİFE kral değildir kendi kafsaından hüküm veremez. Şeyhülİslam’lar mevcuttur. Allah demokrasi mi istyor kafasız.

  Parlamento istermi salakmi? Dine zarar vermek milleti ingiliz ürünü mezhebe sokmak ile olur. Isteyen istediği gibi dinini yaşasın demekle din düşmanı olunmaz. 1.7 milyar müslüman in 800 milyonu ingiltere kraliçesi nin sözünden asla dışarı çıkamaz. Nasıl düşman bu adam tüm islam aleminin imrendigi aydın modern ülke kurmuş? Bumu din düşmanlığı? Çarşaf vs… e gerek yok Çanakkale yi sabote et olsun bitsin. Hem ingiliz Afedersin ama en güçsüz zamanımız da yakalamış. Anamizi beklemeden gidermi? Oturup antin kuntin anlaşmalar yapacak? Ingiliz ajani seriatci hocaları dinlemekle bilgi edinilmiyor.

  Palavraları size yutturmuşlar. Hiçbir ilmi nitelik taşımıyor üzgünüm.
  Bütün suçu müslümanlara yıkıyorsunuz ancak laik devlette suçlu müslümanlar olamaz. 200 senelik bir darbe

  Uydurma hadis işte. Dinden doneni öldürün Buhari hadisi. Kuranda yazan açık ve net.

  Beğen

 9. Fatih Hayran said:

  Kusura bakmayın ama çok sığ takılıyor sunuz. Ben Allah zorlama ve baskı düzeni istemiyor dedikçe evirip çevirip lafı türban dan ne istiyorsun a getiriyorsunuz. Halbuki dediğim gayet açık. Zorlama ve baskiyi savunan kafa ile ummet ilerlemez. Zorbalik yaparsin kilic ile korkutursun tenhada yapar. Yurtdisina cikar herseyi yapar. Kendini kandiran goruntu asigi molla kafasi. Allah cok guzel mujdeler vermis ama siz “yok yok boyle rahatlik olamaz daja fazla daha fazla yasaklar olmali” diyorsunuz. Ayrıca bana temel alt yapı vs.. yok diyorsunuz. Siz düşünen Akleden müslüman değil , sadece biat edenler olsun istiyorsunuz. Çok uzman değilim çok aşırı Arapçaya hakim değilim diye o zaman apaçık duran âyeti okumaya yım. Hz.Muhammed ( S.A.V ) son Peygamber. Devamı yok. Allah neden halife vekil ile devam etsin? Peygamber varken? Kuranda bunun dayanağı yok. Ayrıca ingilizler tüm dünya müslümanların i sömürüp kat lederiken halifenin ne fonksiyonu oldu? Bizim dilimiz arapça değil Biz arap değiliz. Arap aşığı olmak zorunda değiliz. Öğreneceksiniz gokturkce öğrenin. 5000 yıllık has Türk Dili. Osmanlı Padişahın in “Allahın yeryüzündeki golgesi lafı = küfür şirk degilmidir. Lafı çevirip hep fıkıh tefsir yani=beşer , normal insan birine inan a getiriyorsunuz. Bilimi tekniği eğitimi tavsiye eden ayetlere dargın gibisiniz ama zorlamaya hakkınız olmayan ibadet konularının hararetle savunuyorsunuz. “Arta kalanı dagit” ” Mal ve altın biriktirenlere cehennem müjdesi ver” ayetine fazla hararetle savun muyor sunuz. Ben inançlı biriyim. Ama ilk emir ” oku ” yu o Kuran oku kuran başka birşey değil diyen kafa yapısını terkettim. Afganistan gibi tarlada boş oturmak bu ümmete fayda sağlamaz. Mars da kolonide yaşayan namaz kılan , içinde binlerce e kitap dolu tabletlerle gezen okuyan bilim üreten icat yapan müslümanlar islam a fayda verir. Sadece sarık olsun sakal olsun gerisini düşünme kafası sağlıklı kafa değil. Içinde niyet olmayana dayak la namaz kildirmak bu kuran dışı bir kere.

  Beğen

 10. RENA said:

  Sizin lafınızla kusura bakmam merak etme. Ancak bana sığ demek bu yorumlar noktasında İslam dinine köhne demektir. Ne hadisinden mi bahsediyorum? Lafı türbana getirdiğimde komik bir iddia oraya türbanla ilgili şeyler yazarsan başka birşeye getirmem. Siz Allah zorlama istemediğini bir ayetten çıkarsadığınız yoruma göre yapıyorsunuz ayrıca yazılarımı okumadan yorum yapmazsanız iyi olur. Tefsiri kenara atmak ne demektir? Arapçasız mealden kuranı anlayacağını sanmak ne demektir? Sen onca ilmi çöpe at sonra ilerici ol biz senin saçma BİDAT fikirlerin yerine kuran’i İslami ilimleri
  kullanalım bu sebeplede biz akılsız olallım öyle mi bu nasıl sakat bir mantık?
  Din senin aklına vicdanına mı kaldı? Kur’an bir aforizmalar kitabı değildir. Hristiyanlığın 10 emrinden ibaret olan bir kitap değildir.
  Zorlama müslümanlar için vardır. O ayet kimlere inmiş nüzul sebebi nedir kimlere hitap ediyor bunları bilmeden bütün hukuğu şeriatı kenara iterek laik demokrati seküler ahlak ile kur’anın önüne aklınıpeygamberimiz (Sallahu aleyhi ve sellem)’in önüne ise kendi hocanı geçirerek bu dini kafir gibi yaşayıp müslümanım diyemezsin. Dinde tek kaynak kuran olduğunu iddia eden sizsiniz. Kuran tabi hibçirşeye karışmasın şeklinde kendiniz uyacağınız yerine dini kendinize uydurmaya çalışıyorsunuz. HALİFELİK’in dinde ki yerini bilmemeniz de ayrıca saçma. 4 halife peygmaber efendimiz sallahu aleyhi ve sellem tarafından tayin edilmiştir.
  Kuran’ı kabul edeceksin ama peygambersiz, ömersiz alisiz bir din yaşayacaksın? Kur’anın örnek gösterdiği peygamberi terkedeceksin ama kendi çıkarsadığın şekilde devam edeceksin.
  HERKES KAFASINA GÖRE ANLADIĞI ŞEKLİYLE HÜKMEDECEK ama din bir tanedir. Dinde olan herşeyi inkar ediyorsunuz.
  Allah ve Resulü ırkçılığı lağvetmişken milliyetçilik ile türklükten bahsediyorsunuz. Araplıkla ne ilgisi vardır? Cahiliye devri arap adetleri zaten kalkmıştır. Araplara ait bir özellik kalmamıştır. Kalan şey İslam’ın kendisidir.

  Bir ayeti görüp diğer birçoka yeti görmezden gelmek siz gibi aklı kıtların işidir.
  Hiçbir ilmi birikim olmadan kuranı oyuncak ediyorsunuz. Onca ilmi çöpe atıp burada kendinizin işe yaramaz görüşlerini dayatmaya elinizde hiçbir delil olmadan dayatmaya çalışıyorsunuz. Yine kafadan fetvalar sallayıp itham isnad edip durmuşsunuz Kur’anı okuyabilirsiniz ancak yorumlamak ne demektir?

  Gelelim bilim ve teknik’e
  Bilim teknik biz afganistanda suriyede mısırda acı çeken ve zulme uğrayan onlarca insanı bırakıp senin kafasızlığınla gidip batı pazarına bütün bunları görmeyip mi gelecek? Allah’ın dinini araç ediyorsun bilim ve tekniği ise amaç halbuki amaç olan Allah’ın dini ve müslümanların durumudur. Kimi bilimle uğraşır kimi başka şeylerle bilimi o kadar kutsallaştırmışsınız ki bunun sebebi de o batı. Zira bilim 200 sene önceye kadar bizde idi. 200 sene önce batıda esamesi okunmuyordu.
  Endülüs ve ortaçağ da ki alimlerimize bak bu bile iddianı çürütür. Bugün bilim biz müslümanların sayesinde var.
  Ben niye bitmiş bir dili öğreneyim? arapça kadar zengin midir? Neden bu dillere meraklısın kuranı mı okutuyor? bizim dil problememiz de yoktu. Sizin atanızın dil darbesi yapmasıyla birlikte birçok çoğu palavra olan fikirler türedi.
  Bu Endülüste ki alimler hakkında inşallah bir yazı kısa bir zaman içerisinde yazacağım. Buraya da koyabilirim.
  Türkler zaten tevhide bağlıdır. Bu blogda yazdım ama yazılarımı okumuyorsunuz malesef. Göktengri inancına bak.
  Fatih Sultan Mehmet’e bak. Türklük davası mı gütmüşler. Bilimde geri mi kalmışlar. Abdülhamid’e bak. Hem hayranlık hem korku salıyorduk.
  Medeniyeti tuvaleti bile bizden öğrenenlerden mi öğreneceğiz insanlığı?

  Batıda tuvalet bile yoktu. O kadar kötü kokuyorlardı ki parfüm sanayesi gelişti bu sayede. Kısacası dinle ilgili herşeyi inkar ederek bilim gelmez. Bilim müslümanların birliğine bağlıdır. Elinde tabletle gezin ozaman bizim ümmet takıntımız var biz sen gibi rahat değiliz onca kadın yaşlı çocuk bebek öldürülürken elimize tableti aralak batı batı batı diye sayıklamayız.
  Batı da siz gibi otlar yetiştirmesini biliyor zaten. Kendine hizmet edecek otomotlar buluyor. Siz de batıdan felsefesinden dinde ki rahatlığınden etkilenmiş olacaksınız ki hala 100 senelik palavralarla geliyorsunuz. Ozamanlarda da deniyordu hatta daha da aşırıya gidiliyor İslam kötülenip yıkılmaya çalışıyordu. Batıdan alalım ilimi bilimi vs. Değerlerimizi unutmak mı çözüm. Sömürgeleşmiş bir zihniyete sahipsiniz. Böyle onları taklit ederek anca onlarında arkalarından pisliklerini temizlemeye çalışırsınız. Sonra onların insiyatifi ile birşeyler yapabilirsiniz.
  Benimle İslam, bilim, siyaset konuşmayın çünkü beceremiyorsunuz. Nereden tusam görüşelerinizi elimde kalıyor. Birçok şey hakkında bilginiz yok ve eksik.
  Bunları yoruma sığdıramam ama cesaret edebilirseniz blogdaki yazıları okuyun. İnşallah burayı hazineye dönüştüreceğim.
  200 senelik bir batı tarihi var. 200 seneden önce karanlık birçağdı bilimi nasıl yapmışlar? Müslümanlardan çalarak Tesla’nın 100’ün üstünde buluşu var bugün onların icatlarından yüzlerce sene önce aynı iddialarda bulunmuş müslüman alimler görüyoruz. Bu apaçık intihaldir. Ayrıca alimler asılana kadar malum zamanda bilimi ilim halen bizde idi. Vesikalar çoktur ancak siz tektip tarih öğrendiğinizden resmi tarihe işlenilen şeyler size bütünbaşarıyı tek bir adama vererek diğerlerini görmemizi sağlamıştır. Halbuki celladına aşık olan bir toplumdan hayır gelmez. Kuran’a yönelmek namazını kılmaz. Allah’a kul olmak bütün mesele budur.
  Biz siz gibi işimize gelen ayetlerle yola çıkmayız. Kuran bir bütündür. Siz gibi echeller görmez ki Ehlisünnet bir deryadır her konu hakkında eserlerimizvar. Sosyolojiden psikolojiye kadar.
  Bunları araştıracak kafa nerede sizde batıyı öv müslümanları yermeye çalış. Matbaa geç geldi de. Bütün kafa yapınız bu

  Beğen

 11. Fatih Hayran said:

  1- Hilafet Emeviler ile bitmiştir.
  2- Hilafet Haçlıların eline geçmiştir.
  3- Hilafet İngilizler tarafından kullanılmıştır

  EL CEVAP:
  Hilafet ‘İ yine krallık sanıyorsun! İngiliz cumhuriyet kuran bir adamı kullanamayacak mı diğer konuda yazdım İttihat ve terakkini nyediği haltlara bak. Bak bakalım ne kadar mason var. Kim çıkmış içlerinden.
  Ayette Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendisidir diyor.
  Sen beşeri hukuku seçip anayasanı kuran yerine kafirleirn sistemine çeviriyorsun. Senin gibi banka faiz uyuşturucu vesayir dilediğine fazla ceza veren kimini kayıran bir sistem yerine ALLAH’IN ADALETİ VARKEN.
  Anayasa Kur’an iken.
  Ne hakla CUMHURİYET adında ki tağuti düzeni dini devletten ayırabileceğini zanneden kimselerin, Allah’ı göklere sıkıştırmaya çalışanların
  Yaşayışında Allah’u Teala’ya yer vermeyen kimselerin sistemini istiyorsun? Hiçbir dini temel olmamasına rağmen ne hakla daha din adı altında savunabilirsin atanı. Stalin Mao PolPot gibi katliamlar yapmış bir diktatördür. Heim Hitler neyse atanda odur.
  Yok şuradan övgü almış yok buradan sayısız yalan.
  Hilafet makamını kaldırınca ümmetin birliği bozulsun başta halife yok topraklar 32 parçaya ayrılsın.
  Bak makalelerimde var bunlar oku bir zahmet

  EL CEVAPLAR RENA TARAFINDAN YAZILDI

  4- Ezan yasaklanmadı Türkçeleştirildi.

  EL CEVAP: Ezan’IN ARAPÇASI YASAKLANDI. Arapça Allah’u ekber demek bile yasaktı.
  Türkçeleştirmek sizin ne haddinize? Bidat işleyenler hakkında peygamber efendimiz (Sallahu aleyhi ve sellem ) ne diyor.

  Allahuekber demek suçtu

  5- Neden yalan söylüyorsun?

  EL CEVAP:
  YALANCI SENSİN TEK BİR HADİS YOK DİYORSUN HİLAFETE BAK BAKALIM VARMIYMIŞ EY YALANCI

  “Benden sonra hilafet -veya nübüvvet hilafeti- otuz yıldır.”(bk. Ebu Davud, Sünnet, 8; Tirmizî, Fiten, 48; Ahmed b. Hanbel, 4/272; 5/220, 221)

  “Nübüvvet içinizde Allah’ın dilediği kadar devam eder; sonra dilediği zaman onu ortadan kaldırır. Sonra, nübüvvet sisteminde bir hilafet olacaktır. Bu da Allah’ın dilediği kadar devam eder; ardından Allah onu da –dilediği zaman- ortadan kaldırır. Sonra ısırıcı bir saltanat olur. O da Allah’ın dilediği kadar devam eder; sonra Allah dilediğinde onu ortadan kaldırır. Daha sonra ceberut bir saltanat olur; o da Allah’ın dilediği kadar devam eder, ardından Allah dilediği zaman onu ortadan kaldırır. Sonra, nübüvvet sisteminde bir hilafet olur.”(bk. Ahmed b. Hanbel, 4/273).

  6- Allah dini Araplara değil insanlara göndermiştir.
  7- Arapça her dil gibi insanoğlu tarafından uydurulmuştur.
  8- Bedevinin dili neden kutsal olsun?

  TOPLU EL CEVAP:
  Peki atan niye latin alfabesine geçti? Kur’anı arapça okumak çok mu kötü? Onun yerine ölmüş bir dili canlandırmak ırkçılık onuda geçelim LATİN kökenli bir dil sömürgedir.
  Dil darbesi ile mille cahil kalsın sonra yeni çıkacak çevirme eserleri biz denetleyelim.
  Türkçe darbesinin trajedisi ile ilgili bir makale yazcağım inşaAllah
  Arapça en zengin dildir? Hiç kimse uyduramaz bir dili. Onlara yapay dil denir. İyi dinle echel.
  Arapça üç şey nedeni ile severiz.
  Bir kur’an arapçadır.
  İki peygambe efendimiz (Sallahu aleyhi ve sellem) bir araptır. Haşa bir bedevi dili dediğin şekliyle neden basitsiyorsun? Zorun ne neden kıskanıyorsun. Senin atanın darbesiyle arapça ne varsa dilde yok edilmeye çalışıldı. İngilizcede nbirçok kelime getirildi.
  Vallahi celladına aşık toplumdan hiçbir hayır gelmez.
  Üç Cennet lisanı arapçadır.
  Böylebir hadis-i şerif mevcuttur. Sen bu ithamınla Allah ve Resulü hakkında zam ve vehim dolu ifadeler kuruyorsun. Çok çelişkilisin.

  9- Cennet’te arapça mı konuşacaksın?
  EL CEVAP:
  EVET.
  İlk insan olan Âdem aleyhisselam Cennetin her yerinde (Lâ ilâhe illallah) yazılı olduğunu gördü. Yani, insanlar yokken de bu harfler, bu lisan vardı. (Mir’at-ı Medine, Ruh-ül beyan tefsiri)
  ŞER’İ DELİL VE SEBEPLERİ ÇOKTUR.

  İbni Hacer-i Mekkî hazretleri buyuruyor ki:
  Mushaf’ı Arapçadan başka harfle yazmak ve başka dile tercüme edip, Kur’an-ı kerim yerine bunu okumak haramdır. Arapçadan başka harfle yazmak ve böyle yazılmış Mushaf’ı okumak haramdır.
  Kur’an-ı kerimi başka dile tercüme edip, Kur’an-ı kerim yerine bunu okumak ve Mushaf’ı Arabî harflerle, okunduğu gibi yazmak suretiyle değiştirmek bile sözbirliğiyle haramdır. Kur’an-ı kerimi böyle yazarken ve başka dile tercüme ederken,
  Allah kelamının icazı [mucize özelliği] bozulmakta, nazm-i ilahi değişmektedir. Bunun gibi sebeplerle de, Kur’an tercümesi namazda okunamaz. (Fetava-i fıkhiyye)
  DELİLLER ÇOK

  10- Ezan bir çağrıdır bilmediğim bir dilde beni mi çağıracaksın?
  EL CEVAP:
  Bilmediğin bir dil mi ezanı öğrenmek kaç dakikanı alır? Senin dinini bilmiyor hale getirmek kimin eserdir? VALLAHİ MÜŞRİKSİNİZ! Allah’ın kanunlarını bölen parçalayan müşriklersiniz. Laik müslüman olmaz. Ilımlıymışta radikalmiş fundamentalist islammış yok öyle şeyler.
  Açık ve net eğer laik biri Allah’a inanıyorsa o müşriktir.
  Allah arapça olarak indirdiği bir dili ne kadar meal versen de mümkün değil o belagata ulaşamazsın.

  11- Ezan ile ilgili 1 hadis bile yoktur.
  EL CEVAP: Müşrik herif peygamber efendimiz (Sallahu aleyhi ve sellem)’in sahabilerinden bilal habeşi ile ilgili hadislere bak cahillik içerisinde yüzüyorsun sana bir değil bin adet bile bulabilirim Ezan ile ilgili dini en ufak bir bilgin bile yok millete din öğretmeye kalkıyorsun.
  Birşey bilmediğin şeyler hakkında fikir beyan ediyorsun.

  12- Sizler putperest misiniz bir beton parçası olan Ayasofya’ya tapıyorsunuz?
  EL CEVAP:
  Tapmak? Atanıza yaptığınız şey nedir? Sen putperest misin? Biz ayasofya semboldür. Şimdi bunun derinliğini sana anlatamam. Paşana sor bakalım neden müzeye çevirmiş. Tapmanın gerekçeleri nelerdir.

  13- Hristiyan “Ayasofya” ismi altında namaz mı kılacaksın?
  EL CEVAP:
  🙂 Ah cehil Ayasofya efsaneleri yaz bakalım kitaplara ulaş. Hristiyanmış zoruna giden nedir?
  14- Ecdadın yaptığı kutlu camiler Ayasofya’dan kötü mü yetmiyor mu?

  EL CEVAP:
  Ayasofyaya düşmanlığın nedir? Nedir bu sendeki hristiyan seviciliği madem adamlara özeniyorsan git dinini değiştir. Ayasofyayı müzeye çevirmek aklına gelmedimi Fatih Sultan Mehmet’in? Orasının çok büyük bir yeri vardır. O bizans topraklarında zulümleri sen ne bilirsin. İslamla alakan nedir?
  Peki şöyle söyleyeyim. Peygamber Efendimiz (Sallahu aley ve sellem)’in muhatabı olan Fatih Sultan Mehmet Han bizim atamız hadis-i şerifin muhatabı olan bu büyük zatın Ayasofya için söylemiş olduğu sözlere bakarsan anlayabilirsin belki. Bu kadar bilgisiz birisiyken bu sorulaı sormaktan utanmadın ama tartışmayanasıl utanmıyorsun çünkü yüzsüzün. Savunacağın ne kaldı? yıkalım onlarıda

  15- Ayasofya fetihin sembolüdür. Minareleri ve levhalarıda kapı gibi gelen her hristiyan turistin yuzune carpmaktadır.
  EL CEVAP:
  Neden zoruna gidiyor? Hristiyanları bu kadar düşünüyorsun ama onlar seni bu kadar düşünüyor mu? Bak bakalım türkler hakkında neler diyorlar. Onlar aynısını senin için yaparlar mı senin saflığına gülerler. Gelsin görsün bunda ne var? Halbuki her hristiyan atanın darbesine kadar bu milletin içerisinde özgürce yaşamıştır! Bu blogda detaylar var kafanı kullan cesaret et okumaya başla merak etme beynin acımaz.

  16- Ayasofya müzesinin bu topraklara ne kadar para getirdiğini biliyor musun?

  EL CEVAP:
  Atan din tüccar mı camiler namaz kılmak için değil de müze yapılmak için mi? Sırf para gelsin? BU din turizme odaklı bir din mi? Fatihimin atamın bedduasını aldı. kim vakfiyeyi değiştirirse diye Allah’ın laneti onun üzerine olsun şeklinde.

  17- Kuran harfi diyerek Allah’a şirk koştuğunun farkında mısın?
  18- Kuran nasıl gönderilmiştir bunu biliyor musun?
  19- Arapçaya aynı Kabe müşrikleri gibi taptığının farkında mısın?
  20- Arapçayı Sapık Emeviler gibi kutsadığının farkında mısın?
  EL CEVAP:
  BUNLAR SENİN ÇARESİZLİĞİNİN ÇIRPINIŞLARI 😀 Sen müşriksin.
  Yukarıda saydığım şeylerle şirk koşan aslında sensin.

  21- Hristiyanlaşan her gün yozlaşan ve putlaşan İslamı Cuma’nın tatil olmadı mı kurtaracak?
  22- Cahillikten yıkılan ve kan gölüne dönen islam topraklarını Cuma tatilimi kurtaracak?

  EL CEVAP:
  Cahillik? Denizaltı vardı Abdülhamid’in bu zamana kadar ortaçağ da sayısız mütercim var.
  Cuma tatili kurtaracak tabi ki. Yeni neslin edep ve terbiyesi ile birlikte kurtulacağız. O camiler boş olması için yok. Biz nasıl yaşarsak başımıza öyle yöneticiler gelir.
  Peki zina serbest tolmasını neden istiyorsun?

  23- Avrupalılar Pazar gününü tatil yaptıkları için mi Dünya’yı yönetiyorlar?
  EL CEVAP:
  Demogoji yapsanda burada sökmez inşaAllahu Rahman. Cuma namazları ve ümmetin içerisine fitne sokumazlarsa başarılı olamazlar.
  Peki neden namazı hafife alıyorsun bu din namazsız mu olmalı sana göre?Bu kadar hafife mi alınmalı aman ya namaz kılsak ne olacak mı demek istiyorsun? Ümmetin taşıdığı anlam ve değeri biliyor musun sen.
  Avrupalıların herşeyini atan buraya soktu bu zındıklıktır. Devletin dinini İslamdan laikliğe çevirdi.

  24- İslam dünü küçük hesaplarının dini mi?
  25- Hangi raporda bir kişinin bile şapka’dan asıldığı yazmaktadır?
  26- İngilizler ile iş birliği yapmak, Savaş zamanı yağmalamak, isyan çıkarmak, tecavuz etmek yalan fetvalar vermek hristiyanlar ile iş birliği yapmak yazmıyor mu o idam raporlarında?
  EL CEVAP: Küçük detaylar dinidir. Evet. o küçük detaylar herşeyi belli eder. taviz vere vere batını nartıklarını yiyorsunuz. Köle olmuşsunuz. sana tonla rapor çıkartırım. ATanın yahudi şapkası taktığı ve halkın donu yokken şapkaya onlarca lira verdiği bunun için devletin insanları borçlandırdığı ile ilgili RESİM BELGE ve tonla vesika var.
  Atan yaptı bunları. Atana bak bakalım tek partili dönemde dikatörlük yaparken türk kadınını tşhir edip. SAVAŞ zamanı kaç istilaya göz yummuş.
  Hristiyanlarla mı 😀 Denize döktük dediğiniz yedi düvelle işbirliği yaptı. Ve kendisi türk değil bile bu sayede düşman karşısında bile gülünç durumdasınız. Elini koluna sallaya sallaya gittiler çünkü bütün toprakları paylaştırdınız.
  içerden yıktınız devleti. Ve nesilleri de masallarla uyuttunuz.

  —- AŞAĞI DA AYNI SORULARI SORUYOR ÇARESİZLİĞİNDEN—–
  27- İskipli iblisin soyu türk düşmanı akkoyunlu soyu değil mi?
  28- İdam edilen mason ve sabatayist cavid bey hilmi bey nami bey sürgün edilen masonlar sana göre ALİM midir?

  ELCEVAP: Nereden öğrendin bu tariih manavdan mı inkilap tarihi kitaplardan mı resmi tarihin ilk orta okul ve liselerde ki müfredatında mı? Bak bakalım arabın dini şeklinde ne çirkin ithamlar kusuyor. Zulmü yapan kılıfını hazırlar.
  İskilipli atıf hocayı size nasıl tanıttılar bir odeğil M.Akif Ersoya bile neler yapmış atan ona yazılmış şiirlere bak bakalım. Sonra şeriat karşıtı mecmualarla türkçülük naraları atan YAHUDİLERE Bak ittihat ve terakki hain değil miydi? atanın çıktığı yer burası devleti çöküşe bunlar götürdüler işte. Ve başa da gazi paşa diye bir kukla geçirdiler. Bunlar hain değil vatanı için savaşan o sarıklı alimler mi mason? çanakkalede kaç kişi sarıklıydıbak bakalım! KORKUNUZ VAR KORKUNUZ!

  Şapka takmadı diye asılan İskilip mi hain? İman ölçer mi vardı her hocayı kes onca bilgi belge vesikaya rağmen milleti kandır. Bak bakalım o zaman ki karikatürlere onlarıda koyacağım inşaAllah.

  29- Senin ALİM den kastın Mason ve sabatayistler midir?
  ELCEVAP:
  Çaresizliğin seni neye itmiş.
  Atan zaten bir sabetay değil mi?
  Kaç tane sarıklı mason vardı? atanın kayıtlı olduğunu biliyormuydun sonra kapatmışlarmışta halk evlerini yemezler. Atan başa geçince tekrar geldiler.
  Alimlere karşı karikatürler ile milletin dinini yok etmeye çalışmalar. İttihad terakkinin bağrından çıkan paşanız varken daha hagni müslümana mason diyeceksin. Diğer makalelerimi okumay agücün mü yetmiyor. OSmanlı niye çöktü adında bir makalem var sen araştırmak istemiyorsun.
  İhanet ediyorsun kendi ülkenin değerlerine.

  30- Fes Yahudi şapkası değil midir?
  Öyle midir? Hiç karşıt görüş okudun mu sen? Kafanı ütüleyenlere neden boyun eğiyor aklını onlara vakfetmiş durumdasın. Herşeyi ehlinden soran neden konu din olunca kendi başınabuyruk kesilir.
  PEKİİİİ
  “Madem bu adamın adı atatürk ; Türk’lükle ilgili bir tane faaliyetini gösterin.
  Şapka: ingiliz
  Pantolon,gömlek: fransız
  Alfabe:Latin
  Yasalar: isviçre,fransız
  Cumartesi,pazar:hristiyan yahudi
  Eğitim: avrupa
  Yönetim: avrupa
  Avrupa Avrupa duy sesimizi işte bu kemalin ayak sesleri
  Hani türklük nerde ?

  31- II. Mahmut şapka devrimi yaptığında halk kellesini istememiş midir?
  32- Yahudi şapkası FES için şeyhülislam yalan fetva verdirmemiş midir?
  33- Ataturk Yahudi şapkasını müslüman çocukların kafasından kaldırmıştır.
  Milleti kes kan dök sonra da yalanları ört.
  Tanzimat bir hamledir. Birçok olay vardı işin içerisinde bunları tek tek anlattım yazılarımda. II mahmut v emasonların girişimleri hakkında.
  Kaldırmış olsaydı fötr için onca kan döker miydi? Kendi neden giyiyorpeki? smokinler balolar millet aç milaç.

  VİTALİ HAKKO ARAŞTIR BAKALIM YAHUDİ NASIL ZENGİN OLMUŞ ONLARCA VESİKAYA RAĞMEN HALA DİNDAR DİYEBİLECK MİSİN
  PEKİ bunlar var neden? O da ikiyüzlü bir politika izlediği için arkasına alana kadar müslümanlara alimlere saygı duyar g ibi yaptı iktidara gelince ne alim tanıdı ne hoca.

  34- Şimdide Milletin karısına kızına mı göz diktin?
  35- Milletin namusunu evliliğini fişlemek sana mı kaldı?
  36- Cinsi sapık mısın?
  37- Nasıl bir müslümansın?
  EL CEVAP:
  Bunları size sormak lazım. Çünkü
  Bİra fabrikaları açan kadınları için güzellik yarışmaalrı düzenleyen İslam’ın çarşafını kaldıran sizsiniz. Sonra saçlarını boyat. Okulları karıştır. Hayırdır? Bu mu müslüman ahlak yapısı? Çanakkalede savaşanlar ne düşünüyordu tabi o zamana kada rgelene kadar ülkenin içerisinde kemirmekle meşguldünüz.

  Başörtüsü düşmanlarına ithafen kapatmamızın sebebi Allah'ın emri dolayısıyladır. Dil uzatanlar ne iftiralar atıyor lavam olan ağzılarıyla

  38- Dedikodu çiğ insan eti yemek değil midir?
  İLİMSİZ ŞEYTAN. Git biraz araştır.GIYBET MİDİR YAPTIĞIMIZ BAK. Hem o dedikodu değil gıybet olacak. İlmi bilgi sıfır. Sen o kadar kişyi katlet sonra senin hakikatini söyleyince gıybet olsun sen bu dine inananları saf falanmı sanıyorsun kendin gibi.

  39- Hüseyinin kafasını kesip top oynayan Ali’yi namazda doğrayan zihniyetin savunucuları sana göre Alim midir?
  KONU AYRI İLGİL İMAKALE YOLDA İNŞAALLAH. ALAKASIZ BİR KONU İSPATTA EDEMEZSİN BUNU DA SIKIŞTIRAYIM MI DEDİN?

  40- 1 milyon tane hadis uyduranlar Allah’a mı hizmet etmektedir?
  DAHA ÖNCE YAZDIĞIM BİR MESELE .
  http://ayasofyaimami.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=10

  41- Allah’ın kelimelerini arapça altında saklayan ve bundan para kazananlar Alim midir?
  Din tüccarlığından dem vurman garip. Arapça altında ne saklanacak? Türkçeye çevirirsen sistemi tabi bunun yolunu da açarsınız. Yoksa tek bir kişi bile ayetin hükmünü çevirmeye kalkınca bak ne oluyor. Her taraftan reddiye yapıyor.

  42- Allah’ın kelimelerini insanlara kendi dilleri ile ulaştırmak bundan yüzlerce baskı çıkarmak dine hizmet değil midir?

  ATANA AİT DEĞİL O ELMALILI MEALİ

  43- Allah’ın adı ile fuhuş yapanlar, Haram yiyenler, Kan dökenleri idam etmek islama hizmet değil midir?

  ALLAH BUNLARI YASAKLIYOR ANCAK ATANIZ İÇİN SERBEST. VESİKALARI KOYUP BURAYA GÜNCELLEYECEĞİM İNŞAALLAhH. ATAN GAZETELERDE BİRA REKLAMlARI YAPMAKLA SIHHET VERRİ DEMEKLE MEŞGUL. Kendi pisliklerinizi nasılda o güzel insanlara atıyorsunuz. Böylece alimin kanına girmek meşru oluyor değil mi.

  44- Tekbir getire getire Halkı cahil bırakan osmanlyı afaroz eden 300 sene duraklama dönemine sokan hocalar alim midr?
  Öyle bir olay yok. Palavra deliller blogda buraya koydurma bana git bak. Ve duraklama dönemi yoktu. İsyana koşan şiiler ile savaşılmıştır. alimler mi sokuyor aklın alıyor mu?
  Alim ve cehalet birbirine zıttır.
  ATan bir gecede cahil bırakınca malesef o alimler de arapça konuşamayınca bu ülkede bilim olmaz. İlimde olmaz.

  45- Atatürk’ün soyağacı ta 1453 Fatih’ten beri Osmanlı arşivlerinde kayıtlı dır. Osmanlı nın iskan politikasıyla gerçek türkler olan balkanlara yerleştirilen Türkmenlerdir. Atatürk’ün 7 ceddine kadar Hazardan Konya’ya kadar dedesinin dedesi bile bellidir.
  AT AT BAKALIM.
  Bir ata yapsın torunu bozsun yok öyle şey. Atanın babası belli değil araştır bak önce o meseleyi hallet sonra soyunu bul. Babasınu bulursan dedesine sıra gelir.

  46- Sen bunları okumadan iftira atıyorsun sen müslüman mısın?
  47- Sen hangi yahudi ye hizmet etmektesin? Sen iftiranın Allah katında nasıl cezalanacağını bilir misin?
  48- Boğazlar hangi anlaşma ile kurtarıldı?
  49- Lozanda istanbul nasıl tamamen bağımsız hale geldi?
  Lozan işbirliğin diğer adıdır. Gölge oyunu yaparak insanlara hayal satamazsın. Anlaşmaymış anlaşmada adalarımız daha vadı onu almaya çekindi senin atanın cuntası oyüzden de yunanlara kaldı onların siyasileride gülmüştür tabi.

  50- Hatay nasıl türk topraklarına katıldı?
  51- Musul-Kerkük’ü kürt ve dinciler yüzünden nasıl elden çıktı?
  EL CEVAP:
  DİNCİLER dediğine göre dine husumetin var.
  Neden DİNSİZ olsa elden çıkmayacak mıydı?
  Bak tarihi nasıl değiştirip ingiliz ağzıyla anlatıyorsun. Herşeyin suçlusu osmanlı alimler bak sen. Atan kurtarmış ama nasıl kurtarmışsa herşeyi ingilizlerin yapacağı şekilde olmuş böyle kurtarma mı olur?
  Sen işbirliği yaparsan savaşmak yerine

  —BUNDAN AŞAĞISI İYİCE SAÇMALAMIŞ. YERSİZ İTHAM VE MESNETSİZ İTHAMLARIN SAHİBİ. ————–
  52- Sen hayatında bir kitap okudun mu?
  53- Hristiyanlığın nasıl yozlaştığını ve bugün İslamında aynı yollardan geçtiğini biliyor musun?
  54- Putperestlik babaoğul ve azizlerin islamda nasıl yaratıldığınının farkında mısın?
  55- Bunlar ile mücadele eden Atatürk’ü islam düşmanlığıyla suçlayan ama esas hainin sen olduğunu biliyor musun?
  56- Sen Paralelci misin?
  57- Risale ve kürt Said ile bu milleti yok etmeyi mi amaçlamaktasın?
  58- Paralel yapının köklerini ta 90 sene önce kesen Atatürk’e düşmanlığın bundan mı?
  59- Sen ya yahudisin yada bir İngiliz ajanısın.
  60- Allah seni ıslah etsin.
  61- En çok heykeli Menderes yaptırmadımı? Gizlilik kanununu Menderes çıkarmadımı?hadi kaldırsın devlet Atatürk nasıl biriymiş görelim bakalım…

  İngiliz ajanı olsak savaşmayız siz gibi işbirliği yaparız.
  Millete iftira atmakta bilgisiz cahil cühela konuşamkta sanrılarla yaşamakta üstünüze yok

  Türk kadının teşhiri

  Beğen

 12. Fatih Hayran said:

  Kız çocuğu Okumaz evlenir demek islamimi? Yada okuması için ipe un sermek binbir türlü bahaneler üretmek islamimi? Ya hala anlamama sorunu yaşıyorsunuz. Kapanmak farz! Namaz farz! Okey biliyoruz şükürler olsun. Ama adam “günahı bana yapmıyorum” dedimi sana zorbalik yapma hakkı vermez Allah. Anlamadiy san tekrar tekrar yazayım! ? Siz Esrar yada tiner mi cektiniz? Arkadaşım tabikide Allah rica etmiyor. Ona göre seni severim yada nefret ederim diyor. Ahiretin belirlenir diyor. Ama sen bir insan olarak onun kalbine girmeyen niyeti, onun ahiretini düşünerek kafana göre dayakla sopa ile yaptiramassin. Peygamber Efendimiz zamanında ve Hz.Ömer zamanında anlatılan rivayet ler var. Namaz kılmayan, namazı bırakan vs.. hiçbirinde ne baskı je dayak ne götürün infaz edin diye birşey geçmez. Kuranda apaçık ayet var. Hatta fazla fazla ayetler var. Ğasiye Süresinde gecer. Başka ayetler de zorlama ve baskıya izin verilmediği geçer. Sen bu kadar ayete rağmen carpitiyorsun. “Tek” anlama getiriyorsun. Ama Ayet; Mal ve altın biriktirenlere cehennem müjdesi ver. Ayet; Sana ne kadar infak edeceğini sorarlar de ki ihtiyaçtan arta kalanin hepsini. Buna gelince niye ipe un serip Zenginleşmenin yasak olmadığını söylüyorsun? Benim anladigim Allahın kelamı sonsuza kadar tüm olayları tüm tarihi kapsayacak şekildedir. Sen yazan Ayetle muhatap sın. Ayet var ama sen işin içinden çıkmak için nuzul sebebini söylüyorsun? Yani bol bol baskı ya izin veren Allah. Ali Ağaoğlu gibi adamlar olmasına birşey demiyor. Seninde 1000tl ile sürunmene birşey demiyor. Biz aptal değiliz . Alimler çok mübarek insanlar olabilir. Ama bizde okumak çözmek ile sorumluyu z. Sonuçta hepsi erkek ve arap bedeli bakış açısı ile objektif olmadan çevirmiş olabilirler. Saygılar.

  —-AŞAĞISI RENA’YA AİT—-

  Sen nerede yaşıyorsun be? Sana da saygılar. Kibar olursan eğri oturup doğru konuşursan netleştirebiliriz. KIZ ÇOCUĞU KİM DİYOR OKUMAZ DİYE?
  Endülüste kayıtlı kadın cerrahlar var.
  Biz kız ve erkek ayrı okur diyoruz. Yine kendi düşünce bunalımını gerçek diye satmaya çalışıyor hey Allah’ım ya ne günlerek kaldık hastalansa doktoro gider. Avukat olmak için hukuk okur 10 küsur ilimden yoksun hiçbir dini bilgisi yok din oyuncakmış gibi kafasından fetva sallıyor kuran ile yorumlamaya kalkıyor.

  Fuyuzatı Hamidiye Kız Okulu Arşivleri
  Abdülhamid döneminde kız medreseleri

  Beğen

 13. Fatih Hayran said:

  http://direnismerkezi.blogspot.com.tr/2010/03/islam-sermaye-mal-biriktirmeyi-yasaklar.html?m=1 bunu niye ateşli şekilde savunan sözde dindar yok? Zamlar için enflasyon için kötü hayat şartları işçi ölümleri için eylem yapan tarikatci dinci örgütler vs.. niye yok?
  NE DİNDEN NE DİNİ BİLGİLERDEN HABERİN VAR.
  Ne bir sohbet dinlemişliğin var. Bu soruları sormanın nedeni dini ya kasabtan ya ateistten ya da kemalistten öğrenmiş olman bunlardan din filan öğrenilmez.
  Öğrenilirse böyle saçma şeyler çıkar. Dinde olan birşeyi müslümanlar gizlemez sen düşsen de suçu dindarlara atarsın. Onlar olmasaydı ne düşerdim filan rüya görmeye devam et. Yakında uyanacaksın nasılsa…

  Beğen

 14. Fatih Hayran said:

  Zorlama ve baskı ile ancak kendinizi aldatır durur sunuz. Sadece görüntü olur. Fırsatı bulan tenhada hiç affetmez. İran en çok fuhuş yapılan yerdir mesela. Ama sokakta kapalı gezmek mecburi. Eee noldu şimdi? Tebliğ sizin gibilere göre değil. Dindar nesiller şefkat sevgi hoşgörü ve iyi şartlar ile yetiştirilir. Sizi mantiginiz ile mutlu nesiller yetismez. Hatta dindarlik iyice azalır. Devletin görevi iyi maaş iyi şartlar sağlayıp mutlu mutlu yasamami sağlamak. Elinde değnek namaz kilmayani avlamak değil, hesap sormak değil! Hesabı Allah sorar. Isid Taliban boko haram vs. Adamların aklı ile siz mutlu mutlu yaşanılir sanıyor musunuz?

  İRANDAN BAHSEDİYOR HALE SEN YAZDIKLARIMI OKUYOR MUSUN CİDDİ SÖYLE YOKSA CESARET EDEMEYİP SADECE GÖZMÜ ATIYORSUN ALTINA YORUM YAPTIĞIN KONUYU OKUMANI TAVSİYE EDERİM.
  Sen kafana göre sağa sola birşeyler sağlıyorsun mesnetsiz ve yersiz iddialar Allah’tan senin için akıl sağlığı ile birlikte hidayet diliyorum. Kendi kafandan ürettiğin hayal ürünlerini sizin gibiler dinler ama yinede okuyoruz saçmalıklarınızı siz okumazsınız da kafanıza kazılan şeyleri birbir anlatmaya çalışırsınız. Gerçeğihiç yansıtmıyor. Herşeyiniz medya olmuş bir video izliyorsun bütün düşüncelerin değişiyor. Böyle dayanaksız atıp duruyorsun.
  EN AHMAK TARAFI DA YAZDIKLARIMI OKUMAYIP KONUYLA ALAKALI OLMAYAN HERŞEYLE İTHAM ETMİŞ OLMASI VE KONUYA BAKSA YORUMU YAZMAKTAN UTANACAK .

  Beğen

 15. Fatih Hayran said:

  Savaşlar varsa bu müslümanların kendi hatası. Hurafe ye dalıp aklı bıraktılar. Piri Reis zamanında olan bilimi, adam havaya uçtu .evliya caktin mı? Uzaydan çizmiş diyen zihniyet ne olacaktı? Türkler 16 – araplar 9 YY da aklı bilimi bıraktı. Rockefeller, mason, yahudi, gül ve hac vs.. de delikten içeri girip oymak kaldı. Suçun büyüğü bizim. Adam mars a Altın ve elmas toplamaya gitti. Silah depolama iicn gitti. Bizim hocadan sakalli vaaz veren alay eder ancak. Bumu islami? Heryere cami yapıp, adım başı kütüphane, okul yapmamak, üniversiteye gimlrmesinler diye kota sınav koymak islamimi? Okullarda vasat eğitim var iken kaliteyi arttırmak islamimi? Imam hatip dolduracak ama bilim e fazla yatırım olmayacak? Ben bunları islam adı altında fitne olarak görüyorum. Kuranda pek çok konu varken , Hakkı olmadan sabah akşam karilari kapatalım zorla vs.. savunanlar bana göre samimi değil.

  Beğen

  • RENA said:

   ————CEVAP GİRELİM OZAMAN ————–
   Tevafuk’un böylesi zavallı burayı islam devleti sanıyor. Bu suçların hepsi ATATÜRK TÜRKİYESİ’NİN ESERİ tek partili dönemde tam bir diktatörlük vardı.
   Dersim istiklal mahkemeleri neler yaşandığını da hep üstü örtülü anlatın millete…
   Milletin diniyle diliyle ne alıp veremediğiniz vardı? Ama ne yazık ki aklınızı kullanmıyorsunuz burada yazılanları okusaydın bu iddiları yapamazdın. Bana hiç işim olmayan şeyleri isnad etmişsin ben anlatayım madem Yeşilçam neden var? Bu diziler insanların terbiyesini ahlakını bozdu. Medya ile insanlara empoze ettikleri zihniyet sayesinde ilimsiz sen gibi boş tenekeler türedi.

   Bir hristiyan kendi filminde saygın bir papaz gösteriyor biz de ki hainler, para çalan, sahtekar, dolandırıcı hoca(!)lar senaryoya katıyor.
   Kimse sizin atanızı paşanızı ülkeye bunca zulmü yapan ingiliz maşası biradamı sevmez. Ve Allah’a şükür rağbetiniz de azalıyor. Her kapıyı atatürk ile açtınız darbeler yaptınız çıktınız. Suçlu da müslümanlar varya nede olsa omzundan at cezasını müslümanlara yükle. Bilimin suçlusuda bizdik atam izindeyiz diye tatil yapacağınıza bilim yapsaydınız. Dans edip batının bütün hayvani zevklerini alacağınıza.
   Sonra neymiş efendim millet bilimle ilerleken biz namaz ile uğraşıyormuşuz. Ulen sen dini ne sanıyorsun. Bu gibi meseleler çocukluktan öğretilirdi. Hoca kılığında gönderilmiş ajanlar dinde ki bütün rükünleri kaldırmaya çalışıyor. Sansasyon şeyler ileri atıyorlar.
   Yukarı da attığım onca ayet hadise rağmen hala mı bilim islam da böyle?
   olmayacaksınız siz Allah hidayet etsin razı olacağı insanlara çevirsin sizi. Zira bu şekilde bunca delile rağmen hala dar basma kalıplarla büyük bir fikri yoksullukla ve tarih fukaralığı ile yaşanmaz.
   Sen Türkiyede ki müslümanları namaz kılan içki içmeyen gıybet etmeyen kimseler mi sanıyorsun?
   Peki madem batıya bakalım hergün binlerce cinayet suç vesayir hükümetlerinin kaç adet sömürgeleştirdiği devletler var? Oralarda fransaya yakın diller konuşulmaya başlandı ve bazıları resmi olarak ingilizce konuşur. Kimi de rusçada hiç zorlanmaz. istatiksel olarak inşaAllah bunları da listeleyeceğim.
   Atanızın putlarını her tarafa diktiniz sonra da MENDERES gibilere karşı ağzı salyalı nereden çıkardın menderesi topun oraya kaçtı da menderes mi kesti? Menresi bırak sizin aydın geçinenleriniz chp kaç oy atmış kimin sayesinde idam edilmiş bak. Yemedi tabi ülkeyi bir yere getirmeye çalışan kim varsa ayağını kaydırın.
   BİZ İRAN GİBİ BİR YER İSTEMİYORUZ. İran’ın ne olduğunu bilmiyorsun hiç değil miskin adam konuyu okusaydın anlardım ama okuma özürlü olan sizlere bişrey anlatmak malesef satrançta bütün takımın üstüne oturup biz yendik demeye benziyor.
   Yıllarca size bunları aşıladılar zaten hep aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp sunuyorsunuz.
   Sen kimsin milletin ezanını değiştiriyorsun. UNUTMA BUNU ZULMÜ YAPAN KILIFINI HAZIRLAR. Ne diyecekti ki? Yorgonun yapamayacağı herşeyi yaptınız. İsmet ismi ile Mustafa ismi ile Çanakkalede çıkıp deseydi paşanız. Ben hilafet kaldırıyorum diye bak bakalım o büyük zatlar ne için savaşmış. Ama yok ülkeyi atatürk kurtardı 🙂 Başkası gelip alacaktı o olmasaydı o işbirliğini sağladı sizin için olmazsa olmazdı tabi.
   Size herşeyi atatürke bakarak anlattılar tabi.

   Batının yasasını getirip kafir gibi yaşayıp müslüman olunmaz. Anladın mı?
   Söz hakkı tanımadınız. çünkü ülkeyi satanlar,pazarlık yapanlar ve işbirlik içien oturanlar 30sene biçmişti islam için.
   İtikat tartışılır hale gelsin. Herkes bilimi batıda var sansın. Kendi değerlerini küçümsesin. Bu yüzden padişahlara ne yalanlar dizdiler. Bu ülkede ki hain kadar nerede var? Amerika’nın ikiyüzlülüğüe sahte darbeli demokrasisineinandınız. Şeriat’ı öcü gibi kafa kesmekten başka bir işe yaramayan birşey olarak gösterdiniz.. Bunları hep medya aracılığı ile oldu.
   Madem sorun imamhatip göbeğin mi bağlı oralara sen yapsaydın? sizinkiler ne duruyor sap mısınız? Biz mi engel olduk size yaptınız biz mi bozduk?Atatürk’ün cumhuriyetinin suçu nereden müslümanların oluyor bak ben sana bunu da anlatayım.

   Yorgo gibi oruç tutmaz.
   Yorgo gibi şalvar cübbeden tiksinir
   Yorgo gibi Osmanlı’dan nefret eder
   Yorgo gibi Kur’an okumaz.
   Yorgo gibi karısını kızını çıplak gezdirir.
   ve Yorgu gibi ağzı bozuk
   Şimdi sana sorum şu
   KİM BU YORGOLAR?
   BAKALIM ÜLKEYİ KURTARAN ADAM VASFIYLA ORTALIKLARA ASILANLARA

   ATATÜRK ÜLKEYİ KURTARMASAYDI ?
   – Cuma gününü değil, C.ertesi ve Pazar’ı tatil yaparlardı.
   – Zekat kurumunu kaldırıp, faiz kurumunu koyarlardı.
   – Hicri takvimi kaldırıp, Gregoryan takvimi koyarlardı.
   – İslami harfleri kaldırıp, Latin harflerini koyarlardı.
   – Tekkeyi, medreseyi kapatır, lise-ünv. açarlardı.
   – Hilafeti kaldırır, Cumhuriyeti getirirlerdi.
   – Şeriatı kaldırır, demokrasiyi getirirlerdi.
   – Sarığı kaldırır, fötr şapkayı getirirlerdi
   – Ezanı Arapça okumayı yasaklarlardı.
   – Ayasofya Cami’ini müze yaparlardı.
   – İslam’ı kaldırır, laikliği getirirlerdi.
   – Kur’an okumayı yasaklarlardı.
   – Din Alimlerini asarlardı
   “EYY ATATÜRK;
   BU MİLLET YAPTIKLARINIZI ASLA UNUTMAYACAK..”

   ŞİMDİ BİR SORU DAHA SEN ÇOCUK MU KANDDIRIYORSUN?
   Üni olayları vesayir işe bak 2000’e kadar ülke darbeden geçilmiyordu başörtülüler ünilere alınmıyor sizinkiler zafer çığlığı atıp çarşaf yırtıyordu. bu ülkenin evlatlarını bin küsur sene islam ile yoğrulmuş vatan evlatlarını hainlik itham ediyor kovmaya çalışıyr. Siz de türediğiniz yere gidin laiklik fransadan gelme atanıda al git.
   Paşanızı yasa koruyor. Laf edemezsin ama Peygamber efendimiz (Sallahu aleyhi ve sellem)’in karikatürünü çizmek hakaret etmek ifade özgürlüğü kendi değerine hakaret alınca inlemeye başlayan insan minyatürü. Gerçekler zorunuza gidiyor heralde masallarını nyeri değil burası. 😀 VESSELAM

   Beğen
   Reply ↓

   Beğen

 16. Fatih Hayran said:

  1.imam ı Azam ezan başka dillerde okunabilir diyor Fetvası var. 2.o zaman bu yaygara ne diye? 3.laflarimin arasına girip cevap yazıp yazımı mundar ediyorsun bu çokmu seviyeli?
  CEVAPLAR RENAYA AİT.
  :/ Bu son madde son derece saçma sen cevap almak için yazmıyor musun? Mundar demen de tam anlamıyla odun olduğunu gösteriyor. Yeterince rezil olmana rağmen kafan basmıyor.
  Meselenin fıkhi yanına vakıf olamazsın. Anlamak istemediğin şey. Alimleri suçlarken iman ölçerin mi vardı? 500 000 alim mi haindi? Meclisi mebusanda ki onca ermeni rum sırp yahudi bunlarla mı türkiyeyi oluşturan detaylar?
  Savların son derece bayat.
  Ve hiç yorum yazmamışım gibi davranıyorsun. Oysaki hepsi çürütüldü tarafımca. Diğer konu Dersimde ki bebekler nasıl hain olabildi? Son olarak haberler koymuşsun 🙂 Başka dayanağın kalmadı mı?
  Sinan meydan adında ki çakma tarihçinin masalları da onlarca kez cevaplanmasına rağmen programlarda ki konuşmasından bir kesit getirip yorum yapmısşın.


  4.din senin tekelinde mi ki sen ne dersen doğru oluyor?

  (Din atanın tekelinde mi? Hiçbir yanı İslami olmayna kendinizin de müslümanlıktan uzaktan yakından olmayan bir din üretme çabası neden? Bu dini bozabileceğinizi gerçekten düşünüyor musun? )

  5.bunlar alim değil ingiliz ajanı ve isbirlikcileri idi.
  (Kaç tanesi öyleydi? Neredne biliyorsun? Atana çok mu güveniyorsun? bu işbirlikçilere dersimde ki bombalanan çocuklard dahil mi? Rize de ki köylülerde? Halbuki işbirliğini atanızdan başkası yapmadı. İNGİLİZ AJANI CASUSU DA ODUR. Bir kişiye bütün başarının verilmesi normal mi? Çanakkalede bu adamın darbeleri için mi savaştılar. )

  6.alim adam nasıl oluyorda takir takir kafa kesebili yor?

  (Kafasız bu sorularla cehaletin dibine vurduğun belli oluyor hiçbir olay hakkında bilgi sahibi değilsin ve muhatab alınacak bir merciinde yok ancak boş boş laf yapıyorsun. BU sorularını ermeni rum sırplara sor neden soykırım yapmışlar)

  7.binlerce kişiyi Gale yana getirip şehirleri perişan eden alimmi olur?

  (GALEYANA GELME SEBEBİ NEDİR? ÜLKENİN İŞBİRLİKÇİLER TARAFINDAN GASP EDİLMESİ Mİ HİLAFETİN İSLAMIN ESASLARININ KALDIRILMASI MI? Darülharb bir ülkede harp kanuları geçerlidir. Atan ve cuntası ingiliz madnasının himayesinde tabi)

  8.bu alimler ne hikmetse tamda lozan gorusme zamanı isyanı çıkarıyorlar?

  (Lozan )

  9.soruma cevap ver? 10. Niye dediğim Ayetleri ateşli savunan yok? !! Allahın âyeti açık Arta kalanı dagit! Mal ve altın biriktirenlere cehennem müjdesi ver!
  (Cevabı vermeme rağmen sormanda ayrıyeten garip. Bu konu ahlak ve hukukalanında birçok soruyu beraberinde getirir. Öncelikle nereye bakıyorsun? ilme verilen önem ortadadır. Ateşli savunma derken? Osmanlıda ağaçlara asılan paraları incele atanın darbeisnden sonra artık barlar, insanların ahlakını bozan diziler ve medya tam anlamıyla ülkeyi mahvettiniz. İSLAM BU MU?

  11.evirip çevirme! 12.Kuranda geçen meclis danışma ve zorlama olmaması bir nevi laiklik değilmi?
  (Kuran’ da hükümler gayet açıktır. Kimsenin vicdanına aklına kalmamıştır. Emriler nettir. O zaman kafirlere kızmaya gerek yok çünkü laikliği sekülerizmi benimseyerek tam da kuranda olması gerekeni yapıyorlar mı diyeceğiz? )

  13.kuranda 40 I geçmeyen toplum ceza maddeleri var iken diğer konular kimin ve neye göre olacak?
  (40’ı geçmeyen ceza maddeleri derken? Bu sistemi kurulmamış bir devlete işaret eder. Ancak bahsettiğimiz on dört asır adalet sağlayan bir sistemden bahsediyoruz.. Soruyu daha detaylı cevap verebilmem için mantıklı sorular sorman gerekiyor.
  Yani bu sorudan anladığım şey. el kesme vesayir bütün bunlar şeriatı oluşturur. Laik tutuma göre bu bir suçtur. Yani şeriat devleti istemiyorsun kafirlere özeniyorsun. Onların hukuğunu çağdaşlaşmak adına benimsiyorsun. Bunların neresi İslami sen kendini daha ne kadar kandırabilirsin? Kuran da laik bir sistemi kabul etmesi olarak. )

  14. Atatürk düşmanları bile halifelik kurandada hadislerdede yok diyor iken nedir bu halifelik dayatması?
  (Hadisleri attım! Düşmanları derken kim bu düşmanlar? Alimler mi? Her zaman ki gibi müslümanlar mı?)
  15.halifeyi kim dinleyecek? Suudiler mi? Iranmi?
  (Halife bütün ümmetin tek bir noktada bütünleşmesi anlamını taşır. Suudlar ve İran gibi ülkeler bu blogu okuduğunda göreceğin üzere asla hilafeti ve islamı temsil etmezler.
  Zira biri krallık diğeri ise cumhuriyettir. )
  16. Sorularıma cevap ver lafı dolan dir ma! 17. Herkesi tek tip yapmak senin haddine mi?
  (Din 15 tane değil herkes istediğini pazarda ki gibi seçmiyor. .İtikat konusunda herkes farklı şeylere inanamaz. Aynı soruyu sana soracak olursak senin haddine mi atanın din alimi gibi hareket etmesi bütün çocuklara bu adamı seveceksiniz denmesi)

  18.Gunahi ona iken sana ne oluyor?

  (ONCA BEBEK ÇOCUK ÖLDÜRSÜN SONRA BİZE NE? MÜSLÜMANLARI KATLETSİN DEVLETLERİ PAYLAŞTIRSIN SONRA BANANE SONRA BULUŞLARIMIZI SAHİPLENSİLER BİZENE)

  19. Senin benim kendi ahiret hayatımız garanti değil iken sanane elin kızından ne giymiş sen kendini kurtar.

  (BU DA SENİN ÇİFTE STANDARDA OLAN MERAKIN ATANDA DARBELİ DEMOKRAT DİĞER ADIYLA BİR DİKTA İDİ. YANİ SEN MİLLETİN ÇOLUĞUNA ÇOCUĞUNA BASKI KURACAKSINK KARIŞACAKSIN ONLAR BAŞÖRTÜSÜ ÇIKARMAMAYA DİRETEMSİNE RAĞMEN BİZ ALLAH’UTEALA’NIN AYETLERİNİ SÖYLEYİNCE SANANE MİLLETİN KARISINDAN KIZINDAN DİYECEKSİN AYNI ŞEY SENİN İÇİNDE GEÇERLİ SANANE SENİ NE İLGİLENDİRİYOR YUKARIDA CEVAP VERMEME RAĞMEN NASIL AYNI SORUYU SORABİLİYORSUN AYRIYETEN ÇOK SAÇMA AMA BAŞKALARI OKUR DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMDEN YİNE FARKLI TÜMCELERLE CEVAPLANDIRIYORUM)

  20.belliki günahı vebali kabul lenmis. 21. Zekati kaldırmış mis . Hadi göreyim infak yapan nerde arta kalanı dağıtan?
  (Osmanlıya bak şeriat devletinde ne kadarmış. Ülkenin inancı islam olmaktan çıkıp laik olduktan sonra nasıl kalsın! Sen dağıtıyor musun? Laik insanlar niye dağıtsın)
  22.Budist mali telefondan bana yazmak, hristiyan mali pc kullanmak, alman mali araç kullanmak zoruna gitmiyorda, sapkayami kafayı taktin?
  (Peki heysem olmasaydı sen 200sene önce emekleyen batıya bakarak bunu söyleyebilecekmiydin? Bilgisayarın babası da o müslüman zat idi. Yani senin hristiyan malı dediğin şey onların karanlık çağlarda yaşarken bilimsel ışığı müslümanlarda görmesi ile başlar. Ku klux klan siyah-beyaz savaşları köle ticareti papaların çocuk tacizleri ve afrika gibi ülkelerde ki sömürgeler bu tüyler ürpertici şeyler halen mevcuttu siz onlarda medeniyet var diye diretirken bilmem anlatabiliyor muyum? )

  23. Gelişmiş Medeniyetler sevilir. Geri kalanlar sevilmez. 24. Japon Çin Kore de abd nin bazı hoşuna giden şeylerini kullanıyor. Onlar niye sorun etmiyor.
  (Hiçbir japon da demiyor ki dilimiz çok eski kıyafetlerimizle köhneyiz. Batılıya benzesek kurtuluruz. ÇAĞDAŞLIK BU MU? BUNUN ADI SÖMÜRGE İngilizler sirkte gibi askeri üniformalar giyiyor bu onları daha mı ilkel yapıyor?)

  25.ajax takımı eskiden başarılıydı hevesle izlerdik. Şimdi silindiler. Formasını alan bile yok. 26.sende başarılı ol senide sevsin ler. 27. Takva senin gibi ısid kafalarla ilerlemez.
  (IŞİDCİ DEĞİLİZ. TAKVA senin gibi kafir özentileri ile mi ilerleyecek. Onlara yaranmak çok mu hoşuna gidiyor.)

  28. Niye zamlar kötü çalışma koşulları kötü hayat şartları işçi ölümleri düşük ücretler için eylem yapan dini örgüt tarikatci vs yok?
  (Tarikat nedir? Öncelikle onlarda küresel medyanın maskarası mı olsun? Bunu mu istiyorsun sonra sizin gibi islamın çirkin gördüğü anarşik hareketle polisler tarafından joblanacak siz de mutlu olacaksınız diye? Neyin önüne geçiyor tüm bunlar? Düşük ücretler? BANKA’ların para tuzaklarını vesayir bütün bunlar bu kötü düzen kötü hayat şartları şeriatsizlik yüzünden var.)

  29.lafi dolan dir ma alimler vs.. falan? 30. Rusyaya abd hackerleri siber savaşta 1 trilyon dolar kaybettirdi. 31.artik savaşlar akıl almaz boyutlarda. 32. Kullandığın tüm cihazlarda yazılımsal arka kapı var. Seni izler takip eder dinler. 33. Kafası bunlara çalışan ilmi bilimi iyi yaşamayı tavsiye eden hangi vaazci var?
  (Açıkçası senin istediğin gibi kafirlerin her türlü pisliğini al diyen bir alim bulamazsın. Bilimsel açıdan sohbetler dinlersen hep bahsederler ancka bilmiyor olman sebebiyle yok sanmanda sadece senin kuruntun. Bence yaptığım yorumlar üzerinden gidersen biraz daha netleşebilir cevap almamış gibi aynı sorulara sarılman son derece saçma)

  34. Milletin kızını dayakla kapatıp içiniz rahat edincem i pc kursu açacak sınız. 35. Ayasofya da namaz kılmak farz mi? 36.biraz tarih okusan! 37. Bol bol şeriat diyince Senmi dine hakim oluyorsun?
  (DAYAKLA KAPATMAK? MÜSLÜMAN NUMARASI MI YAPIYORSUN? AYET VAR AHLAKİ EVLİLİK KURALLARI CİDDİDİR. Ateist karikatürlerinden öğrenebileceğini sanmak son derece alakasız. Zira ateistler bu tür ayetleri arkasına bakmadan alırlar. Birçok aksi delile rağmen bir hadisten görmek istediği şekilde yorumlayarak prim elde etmeye çalışırlar. Ayasofya da kılmak farz diye birşey söylemedim ancak bunun önemini vurguladım ayasofyanın açılması zincirlerin kırılmasıdır. ŞERİAT Allah’ın hükmüdür. )

  Beğen

 17. Fatih Hayran said:

  38. 2.mahmut bagnazligi fark edince modernleşme adına Fes getirdiğini biliyor musunuz?
  Tanzimat devri ayrı bir konudur. BAĞNAZLIK bunu açıklamaya muhtaçsın? Nebağnazlığı? Bütün heryere çamur atarak tutunmaya çalışan ölmek üzere bir devriminiz var. Bu gibi basit bir cümlelik geçiştirme yorumlar ile kandırabilirsiniz ama bir ülke bağnazlıkla battı demek nedir? ilgili bütün herşeyi görmezden gelerek. Taviz vermeye başlanırsa çöküş hızlanır. Kendi değerlerinden bu kadar nefret eden insanlar tabi ki o dönemin mahsüllerinden başka birşey değildir. Türk olması da imkansız hangi türk sizin gibi kör taassbu ve böyle bir zihniyetle kendi atalarını ecdadını kötüleyebilir. O zaman senin 200 senelik bir tarihinvar. Tam anlamıyla batı yalakası biri oluyorsun. Onları taklit ederek frenk mukallitliği ile kazanabileceğini sanıyorsun.

  39.adi gavur padişah a çıkmıştı. 40. Hala çalışmayan a birşey olmadığını anlamıyor musun?
  (Atam izindeyiz diye tatil yaptığınız için mazur görülmeyi mi taleb ediyorsunuz?)
  41. Bilim olmassa eğitim olmassa sonumuz gelir diyen osmanli siyasetçi nden haberin varmı?
  (Hmm bilime karşıymışız gibi bir itham sezdim ama bilmelisin ki bilim eğitim olacak aama tekke ve zaviyeler medreseler katpılacak onun yerien ingizlerin koyduğu müfredat geçerli olacka böylelikle eğitim ve bilim olmuş mu olacak? )

  42. Medrese sartmi, farzmi. Ne bu takıntı?
  (Medrese eğitim verilen yerlerdir. nasıl yani bilim gelişme ilerleme ve eğitim olmamalı mı? Seni rahatsız eden konu nedir? Müslümanca olmamak mı? dinin öğretilmemesi mi? Burada eğtim alanlar senin sorguğun saçma soruları sormayacaktı şimdi içi boş bir nesil yetiştirmek kaytaran kaçan kopya çeken öğrencinin dersle hiçbir ilgisi kalmamış ve bu sebeple başarılı olamayan bir sistem mi tercih edilmeli? )

  43. Akıl sağlığında yerimde , ibadet lerimi de aksatmadan yapıyorum çok şükür. 44. Senin Hz.Huseyin I şehit edenlerin. Devamı emevi mantığın ile bu ümmet ilerlemez.
  45. Peygamber Efendimiz zamanında kaç tane namazı bırakan içki içen vardı, varmı öyle rivayet “alın götürün infaz edin” dediği.
  (Öncelikle bizim bu konuda ki tutumumuzu bilmiyorsunuz. Bizim böyle bir görüşümüz olduğunu nereden uydurdunuz?
  Hz.Hüseyini şehit edenler emeviler miydi? Biraz düşünmelisin. Safeviler iranlılar bir sonuç alamayınca buna girişmişlerdir. Halbuki Hz.Ömer onlarla savaşmışlar. Tekliflerini Hz.Hasanve Hüseyine götürüp halife olmalarını istemiş ancak durumu anlayan peygamber torunları da bunu kabul etmeyince bu çirkin işlere imza atmışlardır. Ve emevilere de düşman olan iranlılardır yaptığın onca çelişki yarım ve eksik bilgi düşünememe gibi problemleri kenara atarsak yardımcı olmak açısından sorduğumu da düşünürsen ben hem ışidci hem iran yanlısı hem de emevi mantığı ile nasıl yaşıyor olabilirim düştüğünüz durumu görebilecek idrak’ı ve hidayeti Allah’tan sizin içinde ısrarlı birşekilde istiyorum. İnşaAllahu Rahman)

  Beğen

 18. Fatih Hayran said:

  Sinan Meydan – Atatürk ile Allah Arasında kitabını okuyun. Atatürk’ün tüm söy ağacını hatta gittiği dergahlar a kadar belge belge koydu. Beğenmediği savaşı sonradan da niye rusya kadar toprak alamadı diye eleştir. Musul ve Kerkük de yoğun ingiliz hakimiyeti vardı. Türklerin o kısıtlı imkânlarla fazladan bir cephe açması elde olanlarda kaybetmesine yol açabilir idi.

  Beğen

  • RENA said:

   Öncelikle atan tabi ki bu ülkeye egemen olmak için bir rol yapması gerekiyordu müslüman gibi avuç açması daha sonra da bütün bu kimseleri dinlemeyip ingilizlerle ülke babasının malı imiş gibi masaya oturması gerekiyordu. Ülke açlık içindeyken o balolarda avrupalılarla masaya oturmuş onlar gibi olmayı istiyordu. Sinan meydan kaç yıllık bakbakalım kaynakları. Biz vesika vesika getirebiliyoruz. Blogun içerisinde detaylar bu konu üzerine tahsis edilmiş ayrıyeten bir makale dahi var.
   Not olarak birkaç tane yorum yazacağına tek çatı altında toplayabilirsin böylece dah düzenli gözükür ve karmaşaya dönüştürmüş olmamış olursun. Buna dikkat etmeni rica edeceğim.

   Beğen

 19. Fatih Hayran said:

  2023 masallarına inanmayın arkadaşlar. lozanda gizli madde yoktur. orda birsürü devlet ile anlaşma yaptık sadece İngilizler ile değil! bu tür anlaşmalar süreli olmaz,olamaz! lozan maddelerine bakın kendi petrolumuzu ve madenlerimizi çıkaracağımız maddesi vardır.

  Musul ve Kerkük ü neden alamadık? Fakir ve yoksul Türklerin fazladan bir cephe açma lüksü yoktu. eldekinden de olabilirdik. Musul ve Kerkük de yoğun bir İngiliz hakimiyeti vardı. Kendimize güveniyorduk ama içten içe de barış için can atıyorduk belkide!

  Adalar neden verildi diyenler 1912 de Osmanlının yaptığı Uşi anlaşması ile hangi adaların verildiğine baksın.

  Beğen

 20. Fatih Hayran said:

  Yandaş kalem Fatih Tezcan Suriye krizi sonrası yaptığı “Atatürkçü” paylaşımlarla şaşırttı.

  AKP’ye yakınlığıyla bilinen yandaş TV programcısı Fatih Tezcan, Suriye’de Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili olarak, “Bugün Suriye’nin içinde 5403 km2 bir uzantımız yani sigortamız varsa, bunu Fransızlar’dan hasta hasta ve söke söke alan M.Kemal’e borçluyuz” ifadelerini paylaştı.

  Tezcan daha sonra da “Fransızlar’ın yüzüne karşı ‘Hatay benim şahsî davamdır. Şakaya gelmeyeceğini bilmelisiniz!’ diyen M.Kemal’i, bu noktada takdir etmeliyiz” diye yazdı.

  Tezcan’ın bu sözleri sosyal medyada da “ilginç” bulundu. Kimi Twitter kullanıcıları Tezcan’ın Twitter hesabının hacklenmiş olabileceğini de yazarak Tezcan’ı ti’ye aldı.

  Beğen

  • RENA said:

   Öncelikle bu kimse bizi ne bağlar ki diğer şey o yandaş kalem siz de atatürk yandaşı olarak tarafsız mı oluyorsunuz?
   Ayrıyeten bunu diyeceğini de hiç sanmıyorum. Konuyu dallandırıp budaklandırıp ilk yorumdan itibaren alakasızca söylemler sergilediniz. Konuyu okumayı deneyecekseniz devam edebiliriz. :/

   Beğen

 21. Fatih Hayran said:

  Başını aç İstiklal Marşı okunurken, Atatürk çü isen başını açar aramıza öyle gelirsin diyenlerle Atatürk kafirdir Seriati yasakladı diyenler kardeştirler.

  Beğen

  • RENA said:

   🙂 Siz de içlerinde ılımlı oluyorsunuz değil mi? Onlar neden kafir olsun? Senmi tayin ediyorsun dinden çıkarıp dine sokma görevini mi üstlendin. Özünde atanın yaptığı da böyle birşey sarık cübbe anayasa suçudur. Bu nedenle de sağduyunuza seslenerek iki zıt şeyi sevmeniz de sizi ahmak olarak göstereceğini bilmenizi isterim.

   Beğen

 22. Fatih Hayran said:

  Seninle konuşulmaz çok bagnaz ve bilgisiz sin. Ve algı yapıp duruyorsun. Allah ayetler de isteyen istediği gibi yaşar günahı ve sevabı ile diyor. Sen bunu yeni ayet çıkarma olarak Çarpıtmak ve lafı dolandir mak için başından beri inat ediyorsun. Bunda da dayattikca dayatıyor sun. Sokaklarda başını kapama yani Avlama Timleri olamaz kurana göre. Ayrıca tek kafayı taktigin kapanma. Batının ilmi ne eriselim demiyor sun alay ediyorsun. Bu ne kadar saf olduğunu gösteriyor. Islami alet ederek ipe un seriyorsun.

  Allahın hükmü ile yonetmeyenler; “islami” kilifini geçirip banka açanlar. Sex shop açanlar.Namaz kılmayan oruç tutmayanlar. Muridine adam öldürmeyi emredenler. Atatürk u kotuleyip infak dan bahsetmeyenler. Fakirlige trilyoner olup savas acmayanlar. Iscisine 950tl verip mercedes e binip kibirli gezenler.Bilimde eğitimde ileri gidelim demeyenler. Allahın indirdiği ile hükmediyorsanız. banka kurup faiz neden alıyorsunuz? “islami” kılıfını geçir herşeyi yap. neden infak dan bahsetmez şeriatçıyım diyenler. infak yok,işçiye 950tl maaş,banka kur trilyoner ol. ama Allah herkesi despot bir sistemle yönetilmesini emrediyor diye fetva ver..sonuçta namaz kılmayan dinden çıkmıyor yada oruç tutmayan. ama günahı var. ibadet niyetle olur içinden gelerek yapılır. Allah insanlara seçim yapabilsin diye bilinç vermiş. sonuçlarınada kendisi katlanmak şartı ile. bir kişi kırbaç,kılıç,dayak korkusu ile ibadet yaptırılabilirmi böyle bir şey dinen makulmu? siz nasıl fetva veriyorsunuz?

  Ablacim arta kalanı dagit. Mal ve altın biriktirme diyor kuran. Insanlari rahat bırak zorbalik yapma. Sen sadece tebliğ edicisin diyor. Devlet yönet anlamına gelseydi bu konu muallakta bırakılır mıydı? Kurana göre 40 tane cezaî hüküm olan konu var. Evlilik boşanma hırsızlık vs.. gibi birkaç konu. Diğer konular diyorum senin algı sorunun mu var? Bir ayet e tek “dar” anlam verip insanlara Karışma dövme zorla ibadet yaptırma hakkı görür iken. Diğer ayetlere niye son derece hoşgörülü bakıyorsun? Mal ve altın biriktirenlere cehennem müjdesi ver. Bu kadar basit ya! Ben ilim irfan dedikçe sen alay edip sıradan gösteriyor sun. Bu ne cehalet be! Su gökten melek inmesini beklemekten bırakın artık. Allah çalış diyor. Nede olsa Allah onları helak edecek diye kıyamete kadar bizi perişan etmelerine izinmi vereceğiz?

  Mal ve altın biriktirenlere cehennem müjdesi ver. Zengin olmak yasak bu kadar basit. Arta kalanı dagit bu kadar basit. Zorlama yoktur bu kadar basit. Daha sen neyin pesindesiniz? 99

  Dinden doneni öldürün. Buhari Hadisi. Ayet; Sizden biri dinden donerde bu hal üzerine ölürse ebedi azaptadir. Tövbe hakkı bile veriyor ölmeden önce. Ya daha neyin pesindesiniz? Kurana mi inanasiniz gelmiyor? DS alimmis falan onun sözü geçerli diyorsunuz? Sizin mantiginiz a göre de Peygamber Efendimiz kimseyi zorlama ve baskı yapmadı. Icki içenler namaz kılmayan lara infaz yaptı rmadı ama diğer yerlerdede başka sohbetlerde de benden sonra dövün dayak atın sokaklarda gönüllü olmasa bile kapanacak niyetsiz bile olsa falaka yatirin dedi yani böyle bir anlamda geliyor? Hz.Omer bile anlatılan rivayetlerde kissalarda senin gibi kafalarin yazdığı kitaplarda bile kendi kendinizi ele veriyorsunuz. Hz.Omer mezarlıkta sarhoş ile karşılaştı, yüzünü aştı ordan uzaklaştı, sarhoş ayıp oldu ömer e dedi vs… vs… başka evliya larda da buna benzer kissalar rivayet ler var. Hangisi hemen çullandılar saldırılar infaz etti? Ben 5 vakit kılan biriyim ama insanlara eğitim vereceksin dini konuları anlayacaksınız. Insanlara yaşanacak maaş vereceksiniz. Zengin olma diyor Kuran vs.. ama kimseyi din adı altında yok efendim kuran böyle diyor deyip terör estiremes sin. Kuran emrim bu diyor bu ayrıdır. Sen Karışma hesabı ben sorarim sen sadece anlat demesi ayrıdır ve buda kuran ayetidir. Sen nefsin istiyor diye ayet varken kimsenin ibadetini 4/4 luk yapacaksın Ulan! Diyip karisamassin. Ben şeriatçıyım diyen adamların baskı ve kavgayı savunduğu ndan başkasını görmedim. Bana göre buda Ahir Zaman batılı fitnesi. Çoğu kişi ajan. Amaç islami carpitma ve zaten cahil olan halkı fakir ve geri bırakma. Afganistan zorla dayakla kadın kapatıyor ama ne oluyor? Köle! Adam kitalar arası füze ile tek düğme ile vurabilir? Eee Allah otur dua et mi diyor? Boko haram eğitim haram diyor. Nerde değerli birşey varsa ve amaç varsa orda aşırı lik ci ve geri kalmayi savunan bir örgüt var. Banko hemde. Ben dini bütün bir adam olarak kurani kendime uygular yoluma bakarım arkadaş. Kendimi yonetirim zina yapmamak için. Yok halife gelecek hizaya sokacak herseyi. . Guvenecegimiz tek insan Peygamber Efendimiz dir. Hayırlı Cumalar

  Atatürk kötü olsaydı bu ülkeyi % 99 müslüman ve ehli sünnet olarak birakmazdi arkadaş. Vahabi yapardı seni.adamin yaptığı İslamın özüne uyuyor. Atatürk abd nin şehit çocuklarına yardımını bile Haçlı yardımının ne işi var!!! Diyerek reddetmis tir. Inonu dersen anlarım. Menderes dersen anlarım yapti kötülük vs. Alım insan kafa kesemez bırak bu işleri biraz tarih araştır. Ben büyük konuşmayalım kendim ölmeyi tercih ederim birini kesemem. Kaldıki sen alim diyorsun yani senden benden üstün biri olmalı. Atatürk izin verseydi kötü olsaydı bu savaşlara gerek olmazdı. Zaten 5000 yıldır planlari bu. Japonlar abd li gibi giyiniyor ama çok gelismisler ee noldu? Türkler yerleşik hayata geç gectiler o yüzden tek bir dil kuramadilar sabit. Ayrıca göktürk dili bizim has dilimizdir. Aynı şeyi anlat bikmadin. Osmanlıca Farsça ve arapça dan oluşan jargondur. Karma dildir. Abdulhamiti biliyorsan kaldırmayı çoook istemiştir. Ayrıca türkçe eklemeli dildir. Arapça çekimli bir dildir, doku uyuşmazlığı vardır. Ayet; Mümin hakikati arayandir. Yani araştır diyooooo. . Sana ben hayatın boyunca bitire meyecegin kitap argüman dokuman belge alabilirim.

  Tüm araplar zengin ve huzurlu yaşıyor ama bunu abd ve ingiltere kölesi oldukları için izin veriyorlar. Ingilizin bir hain e kur durduğu mezhebe inaniyorlar = vahabilik . Tüm savaşları finanse edip asla müslüman lara iyilik yapmıyorlar. Filistin in 200 milyar dolar a ihtiyacı var en az. 500 milyon dolar yardım yapmak sadece alay ve gösterme lik. Ayrıca laiklik din değil yönetim biçimi! !! Biri sana namaz kılmak yasak derse o zaman haklısın. Biri sana inanç ve ibadet yasak derse Kuzey Kore gibi haklısın. Insanlarin kendini yönetme sine kuranda izin işaretleri var. Kafayı kullanmassan müslüman lar olarak. Isterse dayakla sopa ile 70 milyonu kapat namaz kildir yine sonuç şu olacaktır= eğitim bilim Arge ve sanat olmassa o medeniyet baaaaak taaaar! !!! Gelişmiş Medeniyetler gelip 1800 lu yıllarda abd deki medeniyet leri nasıl yok etti araştır? Astek ve Inka hatta Kızılderili leri yok ettiler . Adam tüfek ile ateş ediyor astek li bakıyor. Abd 500 km öteden Patriot atiyor Iraklı elinde Keleş ile balkonda bekliyor. .. Yüzüklerin Efendisi serisinde kötü adam Saruhan in eski Türk ismi olduğunu Biliyormuydunuz? Algı böyle birşey işte. Adamlar bilimde sanayide sanatta üstün. Yakalamaya çalışmalıyız. Yakalama diye yıllardır müzik haram film haram üniversite haram yada islami degil adı altında ipe un serme ler. Ayet; Allah aklını kullanmayan ların üzerine pislik indirir.

  Beğen

  • RENA said:

   Herkesi bilgisiz gören bir insan tipi bence sen bir beyinsizsin kavrayamamana rağmen bilmediğin konularda fikir ileri sürmende son derece irrasyonel düşündüğünün kanıtı. Yine de cevaplanmadık tek cümleni bırakmıyorum inşaAllahu Rahman. Buna rağmen kendi içine düştüğün rezil durumu görmeyip bana bu ithamları yapıyorsun neyse çok mühim değil.
   Zaten insanların çoğu aklını kullanmaz.
   Allah ayetler eşklinde başlamışsın sonra kendi yorumlarını ayete yüklemeye çalışıyorsun.
   Ayetler bellidir. İslam hukuku bellidir…
   Sokaklarda başı kapama timleri yani avlama olmaz demişsin! Bu iranda var ve darp etme gibi sorunlara yol açıyor.
   Böyle bir uygulama yanlış. Eğitim yok ceza var. Eğitim ve ceza ikisi bir arada olursa adalet sağlanabilir.
   Şimdi benim böyle bir düşüncem yoktu bunu nereden çıkardın bu bir. İnat ettiğimi söylüyorsun ancak burada inat eden sensin ben delilleri sunuyorum sen bir ayeti getiriyorsun ve TEFSİR, İCMA, hiçbirşeyi delil kabul etmiyorsun.
   Bu başlı başına büyük sorundur. Dini kendi vicdanına göre ayet böyle ozaman böyledir diyemezsin.
   Ayette senin istediğin manaya çıkacak bir şey yok. Eğer bahsettiğin kadar hafif olsa idi Allah cilbab örtün de demezdi. Cilbab ne iç çamaşırdır ne de diğer giysilerdir. Ayrıyeten böyle bir ayet varken dolaylı yoldan sizin istediğiniz manaya gelmese dahi ayeti “bağnazlık” evet senin bana yüklediğin çarpık mana ile BAĞNAZLIĞI sen gösteriyorsun. Ve bir ayetten başka hiçbirşey kabul etmiyorsun.
   Bu durumda diğer ayetleri görmeyen, kur’an’ı Kerim’den bir ayeti cımbızlayan ve diğer ayetleri umursamayan sen bir meal ile kendi bozuk ve saçma düşüncelerini doğru diye dikte etmeye çalışıyorsun.
   İkinci konu batının ilmi meselesi. Bak zaten cumhuriyet bu amaçla kuruldu ve o zamandan bu zamana batı taklitçliği ve batı Pazar olmaktan ileri gidilmedi.
   Batıya bu kadra düşkünsen git Hristiyan ol. Batıda ki bilim batıdan daha batıcı olarak alınmaz. Düşmemizin sebebi özümüzden ayrılmamız batıya yönelmemiz nedeniyledir. Yani batıdan bilim diye herşeyini aldık. Onun dışında sadece bilim ise bu doğrudur. Ancak onların bilimi aldığı kişilerde bizdik.
   200sene de bilim öğrenilmez. Ortaçağ’ın karanlığında Galileo nasıl dünyanın döndüğünü söyleyebilir? Bu bilimleri eskiyunanın varlığını dahil Osmanlı ve Endülüst emevi uygarlığından edinmişlerdir.
   Diğer şey batı da ki sorunlar.
   BANKA | Sömürü merkezi. İnsanları borçlu olarak hayatı boyunca köle olarak yaşatmak.
   MODA | FastFood çılgınlığı |
   Şimdi senin iddiaların son derece bayat. Nedeni ise hiçbirşekilde bir delile dayanılmaması. Düşüncelerinin bir temeli ve dayanağı yok. Salt duygudan ibaret. Ve bu duygulara itimatta mantıktan yoksun olduğunu gösteriyor.

   Namaz kılmayan oruç tutmayanlar sizin taraf. Müridine adam öldürmeyi emredenler.
   Atatürkü kötüleyip infaktan bahsetmeyenler demişsiniz. Farketmenizi istediğim şey bunlar çok farklı şeyler hepsini tek bir soru şeklinde sormanızda ne kadar eğitimsiz biri olduğunuzu hangi tümcenin nereye konulacağını bilmediğiniz halde ve iki cümleyi bir araya getiremeyişine rağmen beni cahillikle suçlamanız.
   Müridine kim neden adam öldürmeyi emretsin?

   Allah aşkına ne kadar beyinsiz olunabilir. On kere cevaplayayım istersen. Bence algı probleminiz çok büyük ölçekli. Zira kafanızı meşgul eden bu sorunları cevaplandırmama rağmen bu cevapların üzerinden devam etmek yerine tekrar aynı şeyleri sorup duruyorsunuz.

   Atatürk ile bu iki şeyin ne ilgisi var. Atatürk’e değineceğiz ancak tarihi kanıtlar getireyim.
   Fakirlige trilyoner olup savas açmayanlar demişsiniz. Ancak zengin olmak suç değildir.
   Hz.Eyüp 40 yaşına kadar hiçbir hastalığa yakalanmamış dert yüzü görmemiş çok varlıklı bir kimseydi.
   Bu durumda Hz.Eyüp aleyhisselam’a bu çirkin ithamlarınızı söyleyecek misiniz?
   Peygamber efendimiz kendi dönemi için fakirlik saadet ahir zaman ise zenginlik saadet olduğunu söylediği bir hadis-i şerif mevcuttur.
   Allah’u teala ihsan ettiği kimselere verdiklerini üstünde görmeyi sever. Şimdi eğer varlıklı kimselerin sadaka ve mülkünün kırkta biri olacak Zekat meselesine gelirsek. Sahabe döneminde zekat vermek istemeyen kimseler ile bir savaşa girilmiştir.
   Ancak Osmanlıda bunun yapılmadığını asla gösteremezsiniz. Bugün de bahsettiğim üzere ATATÜRK’ÜN LAĞTVETTİĞİ ŞERİAT KANUNLARI ile birlikte Müslümanlara yüklenemez.
   Laik sistemin suçları Kemalistleri bağlayacaktır. Bu devletin dinini değiştiren ve anayasa da laikliği getiren de yine atanızdır.
   Şimdi bu konuya Osmanlı ne kadar değer vermiş gözetmiş bakalım. Sonra günümüze kadar gelelim.
   Osmanlıda çeşitli gelenekler vardır. Hz.Ömer’den bu yana
   Ancak sahabe dönemi yerine Osmanlı topraklarını ele alalım.
   Hacı Bayram Veli gibi Tarikat şeyhleri yoksul insanların kapısını çalıp erzak bırakırlardı. Bunu da akşam üstü yaparlardı. Kimse kimin bıraktığını anlamaz idi.
   Ağaçlara ekmekler asılırdı ve ihtiyacı olanlar sessizce alırlardı. Günümüzde baktığımızda böyle yüksek ahlakı davranışların sergilenmediği zenginlerin daha çok kazanırken insanları fakirleştirildiğini biliyoruz.
   Diğer şey bakkallarda borcu olan insanların borcu ödenir her biri hakkında bir yazı yazdığım kaynaklarıyla birlikte inşallah ekleyeceğim.

   Halkın fakir olması islamın öngördüğü bir şey de değildir. Bu yüzden Osmanlıda dilencilik mevcut değildi. Eğer elinizde bir kaynak bulunuyorsa bunu da bağlamının değerlendirmesini yapabiliriz. Evet Müslümanlar ellerinde ki malları dağıtırlarsa onların yanına kalır.
   Iscisine 950tl verip mercedes e binip kibirli gezenler.
   Bunun sorumlusu kim? Bu sorunbatılı devletler de var değilmi? Biz de zaten cumhuriyetten bu yana onları taklit ederek yaşıyoruz.
   Bilimde ileri gidememekle ilgili söylediklerimi de okuduğunuzu hiç düşünmüyorum.
   BİLİM BİR ARAÇTIR.
   Endülüsle ilgili bilgileri verdim diye hatırlıyorum. Bugün kullanılan cerrahi aletler dahi Müslümanlara ait.(!)
   Eğitim ve bilim bahsettiğim üzere 200 senelik bir darbe sebebiyle geçmişe kapılar kapatıldığı içiin herşey batıdan geldiği sanılmakta halbuki batıya dönüğbaktığımızda ortaçağ da cehalet içerisinde yüzerken gökten zenbille inen Rönesans sayesinde aydınlandıklarını öne sürmek.
   Böyle bir olay olamaz. Dilerseniz Voltaire den dinleyelim rönesans’ı Müslümanlara borçlular. Biz o çağ da onlar gibi karanlıkta değildik. Ortaçağ avrupanın karanlık çağıydı.
   Şimdi banka kurup faiz neden alıyorsunuz demişsiniz.
   Bakara 275. Ayeti kerime
   Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır.

   Faiz İslamda yoktur. Ancak laik devlette vardır .Çünkü seküler sistem de din ile devlet işelri ayrılır. Faiz haram mala giriyor ancak hangi mümin banka açar?
   Bunun cevabını verin suçladığını şeyler sizi ndeğerlerinize ait.
   Müslüman bir ülke değil Türkiye. Kuruluşunda ve şuanda içeride hiçbir zaman görülmediği kadar çok hain vardır.
   Kendi başkanına katil diyen başka bir ülke gösterebilir misiniz?
   Amaçları bu ülkeyi devirmek ve diğer devlere paylaştırmak.
   Biz faiz almazsak bize faiz ile verecekleri için zarara gireriz. Biz faizsiz mal satarsak ise onlar faiziyle başkalarına daha çok satarlar. Bu gibi sorunları hiçbirşekilde bilmeden sadece soru sormak ile çözüme ulaşabileceğinizi gerçekten sanıyor musunuz ki ben faizi kabul eden hiçbir mümin görmem mümkün değil ama Kemalist laik herkes bunu kabul eder.

   Sonuçta namaz kılmayan dinden çıkmıyor yada oruç tutmayan. ama günahı var. ibadet niyetle olur içinden gelerek yapılır.
   Bırak ister namaz kılsın istersen kılmasın diye bir şey yoktur. Müslüman namaz kılmadıktan sonra kafirlerin alametlerini taşır. Şuradan anlamalıyız ki savaş zamanında dahi namaz FARZ’dır tatili yoktur. Hasta olsan dahi kolaylaştırılmıştır. Bu din bu kadar hafife alınamaz. Ayeti kerimede sizin bu görüşünüze çıkmaz. Zira hükümlerin muhatapları vardır hitabı vardır ve Kur’an usülü vardır. Ve kendi kafasından mana çıkaran cehennem ateşiyle müjdelenmiştir. Berika ve Hadika dahi bir sürü hadis-i şerif var.
   Senin kendi anladığın din başkası için aynı olacaktır bir ölçü söz konuşu olmazsa din ulema yerine vakıf olmayan nadanlar yorumlamaya kalkarlarsa din bozulur. Böyle kafirlere meyleder. Laiklik müşriklik olduğunu söylemiştim bu şekilde verilen fetvalar ise kafirce yaşamayla eşdeğerdir.
   Kurancılık adı ile ileri sürülen bilgiler. Hadisleri inkar etmeye kadar varsa da tam anlamıyla birtakım hadislerin meallerinden anlamaya ve lügat ile karar varmaya kadar gider. Ancak bir çok ayet görülmez bile.
   Allah insanlara seçim yapabilsin diye bilinç vermiş. sonuçlarınada kendisi katlanmak şartı ile. bir kişi kırbaç,kılıç,dayak korkusu ile ibadet yaptırılabilirmi böyle bir şey dinen makulmu? siz nasıl fetva veriyorsunuz?
   Öncelikle herzaman ki gibi ilmi hiçbir yanı olmayan din felsefesi sorusuna çevirmişsiniz. Kaynağınız bu mu ?
   Akıl var.
   Seçimi olduğu halde insanı zorlamak mümkün mü?
   İnsana zorla bir şey yaptıralabilir mi?
   Allah insanlara verdiği bilinci kendi hükümleri doğrultusunda seçim yapabilmesi için değil ona ulaştıran yolları bulabilmesi için verdi.
   Her koyun kendi bacağından asılacaktır ancak kimse bir mümin kardeşinin cehenneme gitmesine izin verecek değil.Tebliğ her zaman varolacaktır. K Bu dinde ki hükümler bellidir. DEĞİŞTİRİLEMEZ. Bunun kalkışılmasına bidat denir.
   Sen burada insanları kırbaç, dayak’a maruz kalmasına acıyorsun ancak onların şeriatsizlik ile bu yola giriyorlar. Zira hiçbir Müslüman ülke altını çiziyorum kimsenin içki içmesine karışmamıştır.
   Namaz kılmayan kimseleri de zorlamak ne noktada mümkündür? Kaynak vermediğiniz için verimli gidemiyoruz.
   İçine düşücekleri cehennem nedeniyle üzülmüyorsun. Dinin ise kendi anlayışına göre yürütülmesini istiyorsun.
   Bak Nur-2 ayeti kerimede senin bu iddian direk Allah’u Tealaya gitmiş bulunuyor. Dini anlamamışsın.
   Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü’minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.
   Tebliğe kafirler için geçerli. Zorbalık ise ayrı bir konudur. Mal mülk gasbetme kapsamına girer. Haksız yere bir şey söz konusu değil.

   Kurana göre 40 tane cezaî hüküm olan konu var. Evlilik boşanma hırsızlık vs.. gibi birkaç konu. Diğer konular diyorum senin algı sorunun mu var?
   Kendiniz bir şey atmışsınız hakkında fikir beyan etmiyorsunuz. İslam hukuku bellidir. Ve laik sistemce ise çağdışı görülür yabancı ülkelerde daha ne kadar uyarlamaya çalışıp Müslümanları kafirlere dönüştürmeye çabalayabilirsiniz acaba?
   Bahsettiğiniz kurandan çıkarımış cezai hükümlerin uygulayıcısı muhatabı devlet değil mi? Uygulanışını gösterende Allah’ın resulü Hz.muhammed Mustafa (Sallahu aleyhi ve sellem ) değil mi? Abbasi , Emevi Selçuklu Osmanlı dahil birçok Müslümanca uygulanmadı mı?
   Rönesansta kafirlerin sistemlerine kurancı görmeniz kuranı terkedip İnsan hakları evrensel bildirgesine sığınmanız ne kadar acı.
   Halbuki orada ki haçlı ittifakı ile birlikte müslümanb eldelere son derece duyarsız kalmaktadırlar. Kendi ülkelerine sıçaradığında da tek bir insan için haftalarca yayın yapabilmektedirler.
   Allah kafirlere bu kadar buğzederken ne hakla kafirlerin sistemini öpüp başınızın tacı yapabilirsiniz. Bu Müslümanlık değildir. AHMAKLIK VE VATAN HAİNLİĞİDİR.
   Bir ayet e tek “dar” anlam verip insanlara Karışma dövme zorla ibadet yaptırma hakkı görür iken.
   Şimdi kendin neye göre geniş anlam verdiğini sorabilir miyim? Dövme zorla ibadet yaptırma gibi durumlar büyümüş biri için geçerli değildir. Ona tebliğ edilir. Karışmadan maksadınız nedir? Ve yine irrasyonel bu taassubunuza ithafen sorum. Getireceğiniz deliller nelerdir.

   Ülkenin geri kalması sebebi ise tam anlamıyla atatürktür. Müslüman devletleri parçalara ayrılırsa batılı devletler paylaşırsa tabi ki o kan dökülen yerde ilerleme göremezsiniz.
   GERİ KALMA BATININ YALAKASI OLUNMA SEBEBİYLEDİR.
   Boko haram eğitim haram demiş.
   Atatürk kötü olsaydı bu ülkeyi % 99 müslüman ve ehli sünnet olarak birakmazdi arkadaş.
   Elinden gelseydi emin ol bırakmazdı. Ama ülkenin 99’u Müslüman değildir.
   İngilizlerle işbirliği yapıp vatanı mahvettikten sonra ülkenin ilerlemesi tabi ki durar. Ülke ehlisünnet nasıl vahabi yapıyor? O kadar kolaymı zaten arap yarımadasında İngilizler buna çalıştı.
   Milletin dinini değiştirmek kafir yapmak için çok uğraştırlar. Çarşafları yasakladı daha ne olsun.
   Gelelim “Laik yanılgı”ların sonuncusuna:
   Son zamanlarda “Atatürk’ün de iyi bir müslüman olduğunu” anlatan nutuklar türedi.
   Bu yolla Atatürk’ü Refah’a sevdiremeyeceğiniz gibi, halka da yanlış tanıtmış olursunuz.
   Kenan Evren, Kur’an’dan ayetler okumayı seviyorsa kürsüde değil, evinde okusun. Tansu Çiller, ezan sesi seviyorsa yalısının bahçesine cami yaptırsın. Ama kimse laiklik adına bize dini masallar anlatmasın.
   Atatürkçüler ille İslam tartışacaksa hadi gelin Mustafa Kemal’in yıllarca gizlenen konuşmalarını raflardan indirelim.
   Göze alabiliyorsanız, O’nun Kâzım Karabekir’e “herşeyden önce din anlayışını kaldırmalıyız” dediğini ortaokul din kitaplarına koyalım. Bir İngiliz yazara söylediği “benim dinim yok. Bazen bütün dinler denizin dibine batsın istiyorum” sözlerini Diyanet İşleri Başkanlığı’nın girişine asalım.
   “Anneannem müslümandı”, “Atatürk dindardı”, “İslam toleranslıydı” derken, bir şeriat iktidarını ufukta gördük. Sizce yöntemi değiştirmenin zamanı gelmedi mi?

   Atatürk abd nin şehit çocuklarına yardımını bile Haçlı yardımının ne işi var!!! Diyerek reddetmis tir. Demişsin.
   Palavra aynı Atatürk lise kitaplarına eklediklerine bak
   2) Muhammet de Mekke’den kalkıp Medine’ye kaçtı. Buna Hicret denildi. Hiçbir önemli tarihi kaynakta “Hz. Muhammed kaçtı” diye bir ifade yokken bu kitapta bu ifade var.
   3) Muhammed’in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kuran denir.
   4) Muhammet birdenbire Allah’ın Resulüyüm diye ortaya çıkmamıştır. O, Arapların ahlak ve adetlerinin pek fena ve pek iptidai ve ıslaha muhtaç olduğunu anlamış, bunları ıslah için tenha yerlere çekilerek senelerce düşünmüş ve yıllarca tefekkürden sonra kendisinde vahiy ve ilham fikri doğmuştur.
   Ayrıca göktürk dili bizim has dilimizdir. Demişsin o zaman ne bu latin alfabe merakı? Osmanlıcanın ne olduğuyla ilgili karma bir dil demişsin. Bak anlatayım arapça öncelikle birçok eser vardı bu kadarla bitireyim burayı diğer şey. Türkçe tecrübesiz bir dil ve kurulurken çok komik tümce karışıklıkları devrik cümleler vesayir vardı. Yani Osmanlıca ile Türkçe arasında pek fark yoktur. Sadece latin alfabesine geçildi. Osmanlıca nüshalara bakabilirsin.
   Abdülhamid ile ilgili birçok iftira edildiğini kendi düşmanları dahi söyler. Kaldırmayı istememiştir.
   Belgenin, yorumcuların ellerinde nasıl kılıktan kılığa girdiğini bilmeni isterim. Ayrıca bunu ortaya atan Bardakçı da Atatürkün dinsiz olduğunu kabul eder.

   Arapça ile Türkçe ile hiçbir uyuşmazlık yoktur. Bunu da ispat edemezsin. Arapça zor bir dilmişte bunlar yeni rejimi tutundurmak için ortaya atılan çürük yalanlar.
   24.000 kelimelik bir Türkçe ile ne bilimi yapmaktan söz ediyorsun bu sayede Fransızca ve de İngilizceden Almancadan ithal kelimeleri ile sahte bir dil oluştu.
   Şimdi diğer mesele araplara geldik.
   Onların uygulamaları doğru değil. Ve şeriat olmadığını söyledim. Halkı karmakarışık ve refah içersinden yaşayan ise de prensleri.

   Ayrıca laiklik din değil yönetim biçimi! Demişsin Bu bana tekrar tekrar hiçbir cevabı kabul etmeyip sunduğun ayeti düşünürsek işine gelen ayeti görüp işine gelmeye nayeti görmemende Ayetleri takmadığını gösteriyor.
   Nedemek yönetim biçimi devleti biz yönetelim ölünce de Allah yönetsin haşa. Buna inanada asla Müslüman denmez.
   Ancak masallarına son vermeyeceksin. Meşrutiyetlerde o amaçla kuruldu ne oldu? NEREDE İLERLEME?
   Atandan beri ne yapabildiniz madem haklıysanız. Biz şeriat devleti iken cihana hükmediyorduk. Adamlar bilim diyorsun hala . Bilim onlara zembille inmedi.
   Bizim müzik haram film haram üni haram dediğimizi ileri sürüyorsun.
   Ahir zamanda harama hela denecek diye hadis-i şerif vardır.
   Sen barda eğlenirken bilim nerede? Bilim senin ne haddine ne bilimi sizin gibi Kemalistler bilim filan YAPAMAZ. Batı zaten sizin misyonunuz. Adamların gerisinden gitmeye mahkumsunuz. Kafirlerin tarafını tutan insan Müslüman değildir. Onlar neden bilimde peki? O bahsettiğin Müslümanları ezende zaten batılılar kafana esince millete İngiliz ajanı yaftası yapıştır. Kafana esince de İngilizler batılı ülkeler bilimde ileride de.
   Yakalama diye yıllardır şeklinde girmiş Müslümanlara dil uzatmış ahmak sen Müslümanlardan ne istiyorsun yıllardır yatacağına eğlenmeye çalışacağına yapsaydın ozaman. Sen yapmadın atan yapamadı siz yapamadınız diye milletin başörtüsü ile uğraştığınız kadar hiçbirşey uğraşmıyorsunuz. Siz piyonsunuz. Sizin gibi zihinsel engelli kimseler felç olmuş beyinleri ile hiçbirşeyi çözüme ulaştıramazlar. Her iyilik atanız sayesinde bütün kötülükler de Müslümanlarmış Rüya görmeye devam edin.

   Beğen

 23. Fatih Hayran said:

  Siz bu sayfayı çöpe atın. zulum ve baskıyı savunuyorsunuz ama trilyoner tarikatçılara gram eleştiriniz yok. eski ile övünmeklede ileri gidilmez. Osmanlı yıkılmayı hak etti o yüzden yıkıldı. devir değişti artık. osmanlıyı savaşlara sokup gerileten Atatürk değildi arkadaşım. niye osmanlıyı savaşlara sokup perişan edenlere laf etmessiniz? size kalsa vahdettin bile evliya. eee devleti kim batırdı o zaman?

  Beğen

  • RENA said:

   Zulüm ve baskıyı savunmadığımızı anlattım. TRİLYONER TARİKAT EHLİ GÖSTEREMEZSİN.Çünkü öyle birşey yok. Tarikat islamın özüdür kendisidir ayrı birşey değildir. Tarikat ne demek onu bile bilsen bu çirkin ithamdan utanırdın. Bunu söyleyebilen akıllı bir adam bulunmaz bu da diğer düşüncelerin gibi irrasyonel. Eskileri övmekle ileri gidilmez gibi saçma itici ve sadec söyleyen kişinin ilgisini çeken cehalet aşırı bir söz dolayısıyla hiçbir yetkinliğiniz olmayan mevzularda sadece medyatif ve subjektif delilsiz atıp tutmalar sizde sıkça görülüyor.
   Siz kendi geçmişinizi çöpe atıp soysuz olarak yaşayabilirsiniz bu dayatma neden? Madem zorlamaya karşısınız bay çelişki adam. Osmanlının yıkılış sebebi uzun olarak makale bazında ele aldım. İstersen oku sonra karar ver.

   Beğen

 24. Fatih Hayran said:

  Kur’an; servetin belli ellerde birikmesine ve sermayenin verimli ve yararlı ekonomik kanalların dışına çıkmasına yol açan bir şekilde, emek harcamadan gelir elde edilmesini yasakladığı gibi, herhangi bir şekilde ihtiyaçtan fazla mal biriktirmeyi de yasaklar.

  Aşağıdaki ayet hiçbir yoruma ihtiyaç göstermeyecek kadar aşikârdır:

  “Ey inananlar! Hahamların ve rahiplerin çoğu, insanların mallarını haksızlıkla yer ve onları Allah yolundan alıkoyarlar. Altın ve gümüşü biriktirip Allah yolunda sarf etmeyenlere can yakıcı bir azabı müjdele. Bunlar cehennem ateşinde yakıldığı gün alınları, böğürleri ve sırtları o biriktirdikleri ile dağlanacak, ‘bu kendiniz için biriktirdiğinizdir, biriktirdiğinizi tadın’ denecektir”(Tevbe, 34-35).

  İlk Müslümanlardan ve peygamberimizin seçkin sahabelerinden biri olan Hz. Ebuzer, bu ayetten, Müslümanların ihtiyacının üzerinde mal edinme yetkisi olmadığı anlamını çıkarmıştır.

  Hz. Ebuzer, Peygamber’in ve yakın arkadaşlarının uygulamalarını, Kur’an’ın ruhu’nun teyidi olarak görmüştür. Ammar bin Yasir, Miktad, Selman-ı Farısi ve Hz. Ali gibi seçkin sahabeler de bu ayeti aynı şekilde yorumlamışlardır.

  “Ey müminler mallarınızı aranızda haksızlıkla israf etmeyin, karşılıklı rıza ile yapılan işler hariç, birbirinizi öldürmeyin, Allah şüphesiz ki size merhamet eder.” (Nisa, 29)

  Zenginliğin temel şartlarına işaret eden bu ayet, mal sahibi olmanın beraberinde belli sorumluluklar getirdiğini ve ancak bu sorumluluklar gereği gibi yerine getirilirse meşru olabileceğini açıklamaktadır. Yanlış doğrunun tersidir, ayette geçen “malların israf edilmesi” deyimi faydasız ve boş yere tüketilmesi anlamına gelir, bunun zıddı ise insanlığa faydalı şekilde kullanılması demektir. Bu da insanlara servetin asli ve tabiî şartlarını hatırlatmaktadır, ister tabiî kaynaklardan olsun ister mamul mallardan olsun servet bütün insanlara aittir ve herkesin istifadesine açık olmalıdır. Yararsız ve aşırı servetin İslam’da kesinlikle yeri yoktur; Allah’ın olan mülkiyeti kullanma hakkı, ancak, israf etmeden, sermaye biriktirmeden, toplumun yararına kullanım şartıyla mümkün olabilir.

  “Aranızda malları haksızlıkla yemeyin, bildiğiniz hâlde günaha girerek insanların mallarından bir kısmını yemek için onu yöneticilere aktarmayın.” (Bakara, 188)

  -AŞAĞI RENA’YA AİT.–
  Buraya başka sitelerden alıntı koyulduğu için bir kısmını sildim. Herhangi bir aramada benzer bir sonuca ulaşabilirsiniz.

  Beğen

  • RENA said:

   Bu konuyla ilgili iki adet makale var . Ve tamda bu sitede.
   Okumada özürlü olduğunuzu da düşünürsek neden göremediğinizi anlayabiliriz. İslamda işlerin nasıl yürüdüğü hakkında temel bilgileri de verelim.
   Kuran bir ayet değildir. Meal değildir. Bütününe bakılarak karar verilir.
   Zira hiçbir bilim de ve uğraşıda işi bilen yerine yetkinsiz cahil kimselerin görüşlerine yer verilmez. Ve son derece yüzeysel alıntılar yapıyorsunuz.
   Nitekim diğer yorumlarda zorlamaya karşı olan siz bu zenginlik konusunda insanları zorluyorsunuz. Halbuki tek bir ayetin muhatabı, nüzulü ve hitabı önemlidir.
   Getirdiğiniz birkaç nakil hangi durumlar için geçerlidir. Neden başka ayet ve hadislerde başka detaylar verilmektedir?
   Bunları görmezseniz bir mealden mana çıkarmaya çalışırsınız. Kısacası Kur’an’i ilimlerin bir usulü vardır. Bunlar Peygamber efendimiz (Sallahu aleyhi ve sellem ) tarafından gelmiştir.
   Sizin sandığınız gibi SADU hayatı yaşanması kastedilmemektedir.
   Hz.Ömer’in dağlara buğday saçın Müslüman ülkede hiçbir kuş aç kaldı denilmesin şeklinde ki beyanı vesayir.
   Üstünde durulan önemi göstermektedir.
   Gösterdiğiniz ayet sizin yorumunuzdan bağımsız ve dışında olarak ekliyor ki:
   “İnsanların mallarını haksızlıkla yer ve onları Allah yolundan alıkoyarlar.”
   Yani kendi alıntınla bile ele vermektesin.
   Alıntı olduğu için fazla yazma gereği görmüyorum.

   Beğen

 25. Sevinç said:

  Okumaya yenice başlamıştım ki, makalenizin kin üzerine kurulu olduğunu fark etdim. Bir kez daha, acı çekerek düşündüm ki, Islam coğrafyası kin nefretten hiç kurtulamayacak, kendi kendini bitirecek. Bu arada bu sonuca daha ilk satırlardan vardım, sona dek okumadım bile.
  Bakınız, ben ahalisinin %75 şia olan Azerbaycan da azınlık olan sünni aile duyüdum. Büyüktür benim insanım, kocaman yüreği var. Cogunluk olan şia lar bizi hic otekilestirmedi, bize kin kurmadı.
  Ne etmiş lan şia Azerbaycan Türkiye ye ve ya Islam alemine? Biz ki Türkiyenin ayağına taş gelse yüreği kan aglayan kardeş eliyiz. Adam olun lan, bok kafalı yobazlar, kendinize gelin arap yaması bok kafalı yobazlar.
  Beni bile ilk satırdan deli ettiniz ya, lanet olsun sitenize de ebu suud efendi bize de umarım cehennemdedir

  Beğen

  • RENA said:

   Öncelikle kin üzerine kurulu değil, ilmi cevaplar içeriyor, çoğu da zamanında reddiye amaçlıydı kaleme alınmış bir yazıdan daha çok. İlk soru bu nedenle, ilk satırlardan okumayı bıraktığınız halde nasıl oluyor da hakkında bir şeyler söyleyebiliyorsunuz okumadan hem de?
   İslam coğrafyasında kin ve nefrette nbahsetmişken bunu her fırsatta körükleyen şia’dır. Yahudilerle içten pazarlıklı bugün Suriye de masumları katleden ruslarla ortak çalışan tehlikeli bir İslamd dışı örgütlenmedir.
   Müslüman kesmekten başka hiçbir kafirle savaşmışlığı da yoktur. Sünni aile mi duydun? Orada sünnilere neler yapılmıyor ki. Biz insan olarak kimseyi ikinci plana atmayız ancak şia inancı gereği tehlikeli ve zararlıdır. Kendi kitaplarına bakabilirsin muktedasadr, humeyni, Sünnileri nasıl gördüklerini görebilirsin kaldı ki Osmanlı boşuna savaşmadı o fitne ile. Hz.Ömer Radiyallahu Anhum, Hz.Ebubekir Sıddık Radiyallahu Anhum Hz.Osman’ı Zinnureyne gibi büyük zatlara hakaret edebilenler kendi hallerini isnat edenlerle hiçbir hoş görü düşünülemez, göz boyamaya yönelik çoğıu takiyye olan böyle hümanist yaklaşımlarda kandırma amaçlı.
   Ötekileştirme fazlasıyla var.
   Azerbeycan kardeş ülkemizdir tabi ki ancak şiası buna dahil değil, şia sömürgesi bugün yemene de götürülme derdinde. Şia’dan hayır gelmez. Nereden kastı Azerbeycan’a götürdünüz acaba?
   Yobaz vs… kin asıl sende var. Ebussuud efendi hazretleri hakkında ettiğiniz ithamlarda kendinizi ele veriyor zaten şia da bidat bir fırka.
   Bunlara da bakın
   http://irangercegi.com/
   http://irantehlikesi.blogspot.com.tr/

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: