Allah’a niye inanıyorum

Kuran nasıl kitaptır? Kuran bir bilim kitabı değildir. Hukuk sistemidir.. Mucizelerin olamayacağını iddia eden ateistler, niye tesadüf gibi “imkansızlık hesaplarıyla” çürütülen bir argümanı kullanırlar?

“Ömründe 2 kitap açmamış insan hiç bişeyi sorgulayamaz. Çünkü ne idrak edebilecek donanıma, nede düşüncelerini izah edebilecek donanıma sahip değildirler

 Kuran çelişkili bir kitap mı?

-Kuranı çelişkili göstermek için Arapça’dan Türkçeye çevrilirken ki hataları kullanırlar.. Bu kuranın hatası değil bir çeviri hatasıdır. Gramer-Meal hatalarını da arapça bilmeden çözemezsiniz.. Örnek;
Kuran da bütün “melekler secde etti şeytan etmedi” der. Şeytan melek değil ki! Evet, burada genelleme yapılmış bir gramer bilgisi.. Kuran insanların dilinden indi.
Ve yine kuranın Mekke’lilere indiğini, bütün insanlığa inmediğini söylüyor ne kadar zayıf bir iddia değil mi? Ve bunu kuran’a bakarak yapıyor.

-Nüzul sebepleri, hangi olay da ne için indiği gibi konulardır. Zira kuran olaylara göre inmiştir. Ayet kimlere hitap ediyor bakmazsanız çelişki olduğunu zannedebilirsiniz..

-Kuranı bütün olarak incelemez ayetleri kırpıp manasını bozarlar. Ruhul Furkan adında bir kitap vardır. 17.ciltlik ayetlerin iniş sebepleri ve ahkamı hakkında. 59cilt olması planlanır.

Ateistler tefsirlere zırva diyebilirler..
Eğer mezhepler olmasaydı herkes kafasına göre yorumlardı ve de vehhabiler gibi ve kitap apaçık olmazdı.. Kuranı herkes okuyabirli ama yorumlaymaz.. Mezhepler olmasaydı ne tefsir ilmi olurdu ne hadis ilmi.. sonrada “Kuranı yarım yamalak islam bilgisiyle arapçasız gramer bilgisine bakmadan yorumlarlardı

Hem kuranı toptan verebilirdi ve istese tefsirsiz bile kuranın bozulmamasını sağlayabilirdi.. Fakat böyle mantıklı olmazdı. Reusule al bu kuran dağıt diyebilirdi..


TEFSİR İLMi

Bunlara kalsa yanlış manalar verilip giderdi fakat müçtehidler var. Birçok şeyi dikkate alarak tefsir ediyorlar.. İmam Azam, Rabbani gibi alimler.
Eğer dikkat etmezseniz vehhabiler, selefiler ve şiiler gibi ayrı düşersiniz.. İslam birçok fırklara ayrılmıştır.
Bu adam şii kaynaklarından da yararlanıyor.
Niye ehlisünnet diyebilirsiniz? Çünkü bir hiçbirşeyi inkar etmeyiz.. Tevatür ve mütavetir hadisler vardır ve bunlarla koskoca bir kültür şekillenmiştir.

Misal Ruhul Furkan tefsirinde 17.cilt uzun uzun detayları içeriyor. Ne yazmış olabilirler bu kadar?
Ateistler, “tefsir zırvalarını bırakın” derler.. koskoca ilmi atalım kafamıza göre çevirelim istiyorlar.. Tefisr de hepsinin cevapları var.
Tefsirde nüzul sebebi, olayların oluş sırası mekki, medeni ayetler gibi birçok şey dikkate alınır..
Milyonlarca müslüman geçti sizce bu çelişkileri göremediler mi? Oysa bunları ortaçağda papazlar da söylüyorlardı…Hayır, birçok reddiye yazdılar. Tehfat-ül Erib (hıristiyanlığa reddiye abudullah tercüman) Divan-i Kulub, İzharül hak gibi… Pdflerine ulaşabilrsiniz. Bunları bulabildim.

 

NİYE ALLAH? Allah’ın kanıtı nedir?
Niye pembe bir fil değil, Zeus değil veya bahçemdeki unciorn benimle konuşuyor ve tanrı olduğunu söylüyor gibi aldatmacalarla karşınıza çıkabilirler fakat bunlar çelişkilidir.. Rahatça çürütülebilir.. Allah’ın ispatı
Peygamberin ahlakıyla
İslam’ın adaleti ile
İftiraları temizleyerek
Ve diğer dinleride çürüterek ispat edilebilir.. Eline bir siyer bile almayan insanlar yargıda bulunuyor bu insanlar ateist sitelerinde ve kitaplarında ezberledikleir bilgilerle bunu yapıyorlar..

Yani elçi ve kitap meselesi var garajında ki ejder ise desteksiz atmaktır.. Olmayan bir şeyi kimse ispat edemez ama.. olmadığını bildiğini de iddia da edemez. Örnek verecek olursak ejderha garaja sığdı diyelim, görünmez de olsun.. Bunu söyleyen bir insana deli deriz eğer buna koşulsuz inanıyordur. Fizik yasalarını çiğneyemez.. İnanmadın diye seniyakamaz. Sana aklı veren o değil, onun varlığı bir şeyi değiştirmiyor.
Ateistler de tanrıya ihtiyaç olmadığını söylerler.. İnanmak için ne sebepleri var?
Tanrı’nın kanıtı Teolojik, kozmolojik ve ontolojik deliller altında yapılıyor, Kozmolojik kanıtta evrene bakılarak bunun kendi kendine olmasının imkansızlığı üzerinden durularak izah ediliyor.. Bu argümanları Leibniz, Aquanes, Spinoza, Gazali, Aristo, Plato, Descartes gibi birçokları savunmuştur..

herşeyi tesadüf denen tanrının eline vermezseniz..  Bu deliller için (bkz:Tanrı ispat edilebilir mi) adlı makalem.

Niye Tevrat veya incil değil?
Hıristiyanlık ilk başta aramice olarak indi Hz.İsa’nın dini buydu fakat sonra yunancadan çevrildi.. vede öyle hatalı bilgiler varki hipokratın embryoloji hakkında bahsettiklrei bile var arşivimde bulamadım birde şey vardı.. Tanrı nerede konusu bildiğinz tezat kurandaki gibi gramer hatası da değil Geroge Carlin o kadar hıristiyan ilahiyatı bilen birisi insan portresi çiziyor

Hıristiyanlarda tefsir varmı bilmiyroum fakat pavlusun çok çelişki içerdiğiyle ilgil makaler dönüyor.

Hz.İsa evet 1.konsülde konstantine tarafından bütün inceller toplatılıp 4 incil Matta luka yuhanna ve markos gibi ahidler bırakıldı burada da pagan öğretiler mevcuttu.. Yani hz.İsa denilen kişi yaşamadığını idda etmelirinin sebebi Horus ile olan benzerliğidir. Hıristiyanlık pagan bir dindir. Bunun ayrıntılı açıklamarı pek tabi mevcut.. Aytunçaltında bu yüzden Yoksul Tanrı-Tyanalı Apollonius adlı kitabı çıkardı..

Tevrat desen, Musa as’ın yazdığı bir kitapta Tesniye bölümünde onun ölümünün işi nedir?

ALLAH’IN BENİ İNANDIRAMAMASI KENDİ SORUNU

İslamda Allah gözle görülmez.. Musa as görmek istiyor Tur dağına gösteriyor dağ parçalanıyor’da ki gibi.. Allah imtihan olsun diye yaratmışı 5duyuyla görmediğime inanmamak çocukça bir yaklaşım… İlla allah insan kılığında karşılarına çıksın istiyorlar da onun benzeri yoktur şuara11
Allah akıl vermiş kendi dinini göstermiş daha ne yapsın?

Şimdi Unicorn’a girelim;
Unicorn arka bahçemde benimle konuşuyor..
unicornda her millete peygamber kitap gönderdik hepsini başkası sahiplendi en sonda allah sahiplendi o allah ne pis ne çirkindir diyor.

Aslında Allah’tan bahsediyor.. Aslında bu teistleri aldatmak için çekiştirilebilri bir tanrı kavramdır!
Hangi kitapta bunu söylüyor sadece senle konuşuyrosa bunun evrenselliği kalamz.. ozaman. O bizim değil sadece senin tanrın.. Elçi mi gönderdi kitabı koruyamadı mı?
neyden korkuyor tanrın dışarı çıakmyır yoksa gücü herşeye yetmiyor mu?
Niye dinini tanıtamamış kimler senin tanrına inanıyordu arka bahçesi olan insanlar mı?

Hangi kitapta bunu söylüyor sadece senle konuşuyrosa bunun evrenselliği kalamaz.. Bir hukuk sistemi yok onu insanlar uydurduysa. İnsanları suçtan alıkoyan bir şey olmayacak.
Ozaman kuran’ın değiştirilidiğini kanıtlasın bize
Kurtuluş yolu sadece inanmakla olmaz kuran dışı bir peygamber kitap göndermeli ki ona inanabilelim

 

Kuran’ın mucize bir kitap oluşu

Kuran’ın bugünün modern biliminin yeni öğrendiği bilgileri 1400 yıl önceden söylüyor
Dahası, adı geçen astronomik olayda, “Uzay bitişikti” bildiren ayet bizim.. Enbiya: 30.

Güneşin döndüğünü hayal etmezken Batı Yasin sûresinde bildiren ayet bizim..

Hele polen tozunu yeni bulurken ilim Râd: 3, Zâriyat: 49.

Evrenin genişlemesi ile ilgili kuran ayeti.. Üstelik günümüzde bu bilgilerin elde edilmesi geliştirilmiş teleskopların gelişmiş mikroskopların, sistemli gözlem ve araştırmaların sonucu çok büyük ödeneklere ayırıması sayesinde mümkün olabilmiştir.

Enbiya 33 yerle gök bitişikken ayırdık
Fusliet 11 Gaz olan gökler.

Ayet çelişki iddiaları çürütülmüş durumda.. Fakat çürük argümanlarla ateizm savunusu yapıyorlar.Bir tane de örnek göstereyim çelişki iddalarından..


MUCİZELER VE İMKANSIZLIĞI..

Mucizeler nedensellik ilkesinin dışına çıkmaz Lut as kavmini yok edecek felaket doğal olaylardan oluşuyordu..Hz.Musa asayı yere vurarken denizin yarılması oradan bir fırtına geçtiğini düşünün belki de başka doğa olayı buna göre hareket etmiştir.
Mucizeler niye mantıksız?
Enuma eliş’te sümerlerin yazdığı veya Babil kayıtlarında bu adamlar rüya mıgördü.. Ruh’ları nasıl inkar edebiliyorsunuz yoksa sizin bu konu hakkında bir bilginiz mi var bilim string teorisini süper sicim teorisini bulmuşken ve 11 boyutlu evrende cinlerin olamayacağını neye dayanarak söylüyorsunuz? Bu teoriler buna arka bile çıkıyor…

Flatland deneyinden belki bize birşeyler öğretir 2boyutlu evren 3.boyuta erişemez farkında bile olmaz. Peki ruhlara ve cinlere niçin karşısınız? Ruh yoksa rüyaları nasıl açıklayabiliyorsunuz? Çünkü beynimizin bir ilizyonu diye uydurmak olmaz bilimsel bir kanıt var mı? Zira beyine atfediyorsun rüyaların kanıtı nedir? Hayalleri nasıl açıklarsın, hayaller de mi yoktan varoluyor? Beyin kendi içinde nasıl 3boyut görüntü sunuyor bize? Bu soruların cevaplarını biliyorda mı inkar ediyorsunzu yoksa bilmediğiniz için mi inkar ediyorsunuz? Diyebilirim..
Kameraları insan, bir bilinç oluşturmuştur. Ve de doğal değildir. Bir sineğin bir beynivar ve de içgüdüleriyle yiyor, boşaltıyor.. ürüyor kısaca YAŞAM var

RUH’a inanmama nedeniniz?
Bir site de şöyle bir şey gördüm..
karbon monoksit zehirlenmesi, düşük frekanslı ses dalgaları, optik ilüzyon, apophenia, halüsinasyon, göz aldanması gibi bir dolu bilimsel ve mantıklı açıklaması var.

Bir kişi halisinasyon görmüş olabilir, hasta olabilir. Hatta zehirlenmiş olabilir.. fakat bunu birden çok insan nasıl görebiliyor ve de sadece bir yerde yaşanmış olaylar değiller birden çok bölgede birden çok şekilde… Ve izlerine rastlıyoruz.
Mucizleri desteği bilimin sağladığı giib Jeoloji ve arkeoloji de sağlıyor. Sümer kayıtlarında ve de hint tabletlerinde hep doğal felaketlerde nbahsederler bir uyarıcı geldiğinden misal..
Lhasa belgesi ve Baal yazıtı
Lhasa belgesi arkeolog P.Schliemann tarafından tibet Lhasa’da ki eski Budist tapınağında bulunmuş ve tercüme edilmiştir.. Ve burada yer alan ilginç bilgilerden kısa bir alıntı yapmak istiyorum.

“Şimdi deniz ve gökyüzünden ibaret olan yer Baal yıldızı düştüğü zaman altından girişkapıları ve şeffaf mabetleri olan yedi şehir fırtınaya tutulmuş yapraklar gibi sarsılmaya başladı ve savrulmaya başladılar ve yetmedi, saraylarda n bir ateş ve duman seli yükseldi. Kalabalıkların acı çığılıkları etrafa yayıldı. Mabetlere ve yüksek yerlere sığındılar. Ve bilge Mu ayağa kalktı  ve onlara şöyle dedi “Bütün bunların olacağını önceden haber vermemişmiydim? Ve kıymetli taşlar ve pırıltılı giysiler içindeki kadın ve erkekler “Mu kurtar bizi!” diye yalvardılar.
ve Mu cevap verdi: “Bütün o hizmetkarlarınız ve şatafaltarınızla birlikte öleceksiniz ve sizin küllerinizden yeni uluslar can bulacak. Eğer onlard daüstünlüğün bir şey edinmekle değil , vermekle kazanıldığını unuturlarsa, aynı şey onların da başına gelecek? Alvler ve duman Mu’nın sözlerini yuttu…. DİYE DEVAM EDİYOR..

Görüldüğü gibi bir peygamber olduğu anlaşılıyor.. Hindistan da bulunan Lhasa belgesi ve mezepotamya (ırak)da bulunan baal yıldızı yazıtı, farklı bölgelerde fakrlı zamanlarda yaşanyan insanların neredeyse “ayı” ifadelerle Mu’nın batışını anlattıklaırnı göstermektedir..Buna bizzat arkeoloji cevap veriyor.
Mö 2000 ait olduğu anlaşolan Kalde (Akad) uygarlığına ait yazıt bugün Mısır’da Kahire Arkeoloji Müze’sinde bulunmaktandır.

Zira bunun yaşandığna dair sadece bu kanıtlar yok.
Popol vuh
Troana elyazmasında ay yıl hesabını da verir ve dekorkunç depremlerden habseder.. Yer kabuğunun kırıldığından…
Cortesianus kodeksi
DEVAMI VAR VE GETİRMEM GEREKİYOR JEOLOJİK KANITLAR..

Reklamlar
2 comments
 1. beyazenci said:

  Enbiya: 30. ayetinde yer ile gökün birleşik olduğunu söylüyor ama sen uzayı bitişik demişsin bunu açıklayabilir misin ?
  eğer mantıklı bir açıklama yapamazsan kuranın ayetlerini istediğin yere çekmiş olucaksın.
  rad 3 zariyat 49 enbiya 33 bu ayetleri blogunda 2 kelimeyle geçmen nedir ? bu ayetlerin bir kaç yerden türkçesini alıp iyici tarafsızca yorumlaman gerekirdi ben öyle yapmıştım ama sen yapmamışsın hala önyargılı mıyım ?
  diyorsun ki
  Flatland deneyinden belki bize birşeyler öğretir 2boyutlu evren 3.boyuta erişemez farkında bile olmaz. Peki ruhlara ve cinlere niçin karşısınız? Ruh yoksa rüyaları nasıl açıklayabiliyorsunuz? Çünkü beynimizin bir ilizyonu diye uydurmak olmaz bilimsel bir kanıt var mı? Zira beyine atfediyorsun rüyaların kanıtı nedir? Hayalleri nasıl açıklarsın, hayaller de mi yoktan varoluyor? Beyin kendi içinde nasıl 3boyut görüntü sunuyor bize? Bu soruların cevaplarını biliyorda mı inkar ediyorsunzu yoksa bilmediğiniz için mi inkar ediyorsunuz? Diyebilirim..
  Kameraları insan, bir bilinç oluşturmuştur. Ve de doğal değildir. Bir sineğin bir beynivar ve de içgüdüleriyle yiyor, boşaltıyor.. ürüyor kısaca YAŞAM var

  rüyaları paralel evrenlere neye göre bağlıyorsun işine gelen insanların söylediklerine göre mi ? sen buna tarafsız mı diyorsun hiçbir zıt görüş belitmemişsin insanlara ben biliyorum bu doğrudur demekten başka bir şey göremiyorum.

  kuranı ve islamı kanıtlamaya çalışmak saçmalıktır . eğer günümüzde gerçek bir kanıt olsaydı imtihanın bir anlamı kalmazdı .

  Beğen

 2. Rena said:

  Ya çocuk sana cevap bile verme gereği duymuyorum 🙂 Zira sen bilginin afrikasında yaşıyorsun. Ateist makalelerine böyle gereksiz eleştiri yapmıyorsunuz ama değil mi?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: