Hacı Muhammed Hilmi kutlubay Zuhurat’ı Bilal-i Nadiri

Zuhurat-ı Bilal Nadiri tarikat, batıl görüşlere reddiye ahiret, kabir gibi bir çok konu içerir. Bu bilgileri öğrenmek gereklidir .Zira diğer birçok batıl öğrenirken bu gibi mühim eserler göz ardı edilmemelidir.
d6c7ae7abd69f1646e7b859b5386c124_1301316100

images
Kerametlerini anlatan videosu star tv programlarından birinde yayınlanmıştır. Videonun sağ altında eski Startv logosu gözüküyor. Yani bizzat tv için bir ekip canlı canlı izlemiştir. Saadettin Teksoy’un popüler zamanına denk gelmektedir. O yüzden haliyle eskidir.Muska bağladığı tavuğa tüfekle vurulduğu halde tüyleri döküldüğü ve üstünde barut izleri kaldığı halde  birşey olmamaktadır. Kovanlar hakkında da malumat veriliyor.

Hilmi Babanın çok sayıda video ve teyp bantları vardır. Ayrıca hem yurt içinde hem yurt dışında birçok konferans vermiş ve bazı tv ve radyolarda sohbetleri olmuştur.

Hacı Muhammed Hilmi Kutlubay Hazretleri İslâhiye kazası eski adı Muhacir atik, yeni adı Nogaylar köyünde 1936 yılında dünyaya gelmiştir. Babası Hacı Muhammed Bilâl-i Nadir Hazretlerinin yanında ve onun dizinin dibinde yetişmiştir. Hayatı boyunca Babasının yolundan ve izinden ayrılmamıştır.

 Hilmi Baba Hazretleri şimdiye kadar Zuhurât-ı Bilal-i Nadir, Batıl görüşlerin iç yüzü, Bilal Nadirin dilinden gibi 29 tane büyüklü-küçüklü kitaplar ile çok sayıda broşür yazmıştır. Bu kitaplardan “Ehl-i Sünnette birleşelim” adlı beş bölümden oluşan kitabını 52 vilâyette ücretsiz olarak dağıtmıştır. Ayrıca “Ayet ve Hadis’lerin ışığı altında Ehl-i Sünnet Görüşünde birle şelim” isimli kitabını da Asya’da ki Türk devletlerinin bir kısmına ve Avrupa’daki bazı ülkelere göndermiştir. Vefatından sonra bu kitabı ve Zuhurât-ı Bilal-i Nadir adlı kitabının 5. Cildi Rusça ile İngilizceye çevrilip orta Asya’daki Türk devletlerine ve Avrupa’daki bazı ülkelere toplam yüz bin adet civarında ücretsiz olarak dağıtılmıştır.

Ehlisünnet tarikatlarından olan Kadiri Tarikatı Site yazısı
Bilal Nadiri Hz.

SAM_0853

20150311_162143
İslami konudan birçok eksiğinizi kapatacaktır. İçinde reddiyelerle birlikte barındıran ve böyle derlenmiş hadisleri görmedim.

http://www.izlesene.com/video/bilal-nadir-hazretleri/2367373

Reklamlar
1 comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: