Selefilik Adı Altındaki Görüşlere Selefice Cevaplar – Seyyid Ali Hoşafçı El-Haseni – yasinyayinevi.com

SELEFİ OLDUĞUNU İDDİA EDENLER İLE MÜNAZARA ZORDUR

Bir çok meselede Selefi görüşü üzere olduğunu iddia edenlerin bazıları ile Munazara ederken sabit bir duruş olmadığı görülüyor. Belli sabit bir usul kaide yoktur. Munazara da haklı çıkmak maksadıyla birçok yolu denemelerinden dolayı, onlarla münazara etmek birçok yönden zordur. Yani normalde top oynarken sahada iki kale olur. Ama Selefi görüşü üzere olduğunu iddia edenlerden bir kısmı ile maç yapıyorsanız, munazara yapıyorsanız onların 5 kalesi sizin bir kaleniz var demektir. Bir kalesine gol atarsınız bu bizim asıl kalemiz değil ki derler. 5 kalesine birden gol atarsınız bu sefer zaten top oynamak caiz deyil deyip işin içinden sıyrılıp çıkarlar .

1014537_666588503368118_21991084_o

Kitabın yayılması insanların haberdar olup faydalanması için tanıtımını sık sık facebook ve diğer paylaşım sitelerinde ara sıra tekrarlayarak paylaşmamız lazım. Bu çoook önemli . Kitap ne kadar yayılırsa insanların hatalı görüşlere kapılması o kadar azalır.

Ayrıca bulunduğunuz şehirdeki yayın evınden kitabı ara sıra isteyerek kitabın bir çok şehirdeki kitapçılara ulaşıp insanların kolayca temin etmesine yardımcı olmanız lazım.

Mümkünse Haftada bir kac gün kıtaptakı konuları ders olarak çalışıp hazırlıklı olup insanlara anlatmanız hayırlara vesile olacaktır.

Seyyid Ali Hoşafçı

SİPARİŞ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN : YASİN YAYINEVİ (TIKLAYIN)

Hemen Kargo

Eki kitapta olan konulara:
Ölüler işitir mi?, Ölülere Kur’an Okumak, Tevessül, İstiğase, Teberrük, Şefaat, Rabıta, Tazim, Şirk, Bidat, Allah Allah Diye Zikir, Tesbihte Taş Kullanmak, Cihad 

YENI KONULAR İLAVE EDİLDİ :

İstiva Meselesi , Muska Takmak, Mecaz, Tevil ve eski konularla ilgili yeni deliller yeni kitapa ilave edildi.

Kıtaptakı konular ıkı tarafın yaptıgı munazara sonuçlarını itiraz cevap seklınde yazarak insanlara ıkı tarafında savunmasını gormeyı saglıyor.

Böylece konulara hakkında en son guncel itiraz ve cevapları görme imkanı saglanıyor. Ayrıca hadislerın her ıkı tarada göre tahrıç ve degerlendırılmesı konunun daha net anlasılmasını hadıslerın zayıfmı sahıhmı oldugu konusu acık bır şekılde anlasılmıs oluyor.

Kitabın almanca baskısı olup almanyada satılmaktadır. Rusca tercumesı yapıldı.

Kendilerini selefi görüşü üzere oldugunu iddia eden insanlar arkasında devlet ve para desteği var. Bu konulara gece gündüz çalışıp hazırlanıp hazırlıksız zayıf bılgılere sahip hoca ve avam tabakasının karşısızına çıkıp mucadele verıyorlar.
Dolayısıyla hazırlıklı oldukları için, ılmi zayıf bir çok insanların kafalarının karısmasına sebep oluyorlar .

Üzülerek ve sitemkar olarak şunu söylemem lazım. İnsanlarımız gittikce yayılan bu sakıncalı goruslere karşı mucadelede ilgisiz duyarsız tenbellik yapıp okumuyorlar destek olmuyorlar. Ancak yakınları çoçukları eşlerı bu sakıncalı goruslere kapılıp baba sen müşriksin deyınce ates dustugu yerı yakıyor. Ondan sonra dertlenip bu konuları arastırmaya dertlenmeye başlıyorlar.

Biz sponsor olmadan maddi ve manevi zorluklara ragmen ancak bu kadarını yaparak kitabı size sunduk. Artı bide kitabın reklamını yaparak sizi gaza getırıp bu konulara karsı dertlenmenızi ve işin ehemmiyetini anlayıp dertlenmeniz için ugrasıyorum. ALINTIvehhabilere geçit yok

Türkiye de Şiiler ve Reformcular varsa arap yarımadasını sallayan konu da bu. Vahhabi ve Selefiler okusun!

Ebu Hureyre(ra)dan rivayet edildigine gore, Resulullah(sav) soyle buyurdu:”küfrün başı (hicaz’in) dogu tarafindadir”
[Buhari,Bedul Halk:15,No.3125,3/1202]
Ebu Hureyre(ra)dan rivayet edildigine göre, Resulullah(sav): “Peygamberimiz Hicaz’ın doğusunu işaret ederek, iste buradan fitneler gelmistir(gelecektir)”
[Ali el-Mütekki,Kenzü’l-Ummal, No:30859,11/120]

Ibni Ömer(ra) dan rivayet edildigine göre, Cenabi Peygamber(sav):”Ey Allah’im! Şam’ımızı bize hayırlı ve uğurlu kıl. Allah’ım Yemen’imizi de bize hayırlı ve uğurlu kıl” buyurdu. Orada bulunan Ashab-i Kiram:”Necd’imizi de Ya Resulullah”dediler.
Hazreti Peygamber(sav)de tekrar: “Allah’im! Şam’ımızı ve Yemen’imizi bize hayırlı ve uğurlu kıl” dedi.
ücuncu defasinda da:”felaket ve müsibetler, fesat ve dinsizlik orada(Necid’de)dir. Ve orada Karnus-Seytan(seytanin boynuzu) dogacaktir
[Buhari, Istiska:26,No:990,1/351]

“son zamanlarda bütün araplara dokunacak ve her arap evine girecek büyük bir fitne olacaktir, bunlarin ölüleri cehennemdedir. Dil(le onlari yenmek) kılıç yarasindan daha tesirlidir”
[Ebu Davud, Fitne:3,No:4264,2/504]

“Necid’de bir seytan zuhur edecek, onun fitne ve fesadından bütün arap yarimadasi sarsılacaktır”
[Zeyni Dehlan, ed-Dürerü’s-Seniyye,Sh:54]

“son zamanlarda bir kavim türeyecek, sizing babalarınızın duymadıkları şeylerle sıze hitap edecekler, onlarin sizinle ilgilenmelerinden ve sizi sapıtmalarından sakının”
[Ahmed Ibni Hanbel, Müsned, No:8276,3/206]

Dahasında birçok hadisi inkar etmekler ve bu haricilerin cehennem köpekleri oldukları hakkında bir sürü hadis var.
Tekfir hastalığı
Kaderi inkar, ümmetin Mecusileri…

2 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: