Charlie Hebdo ve Chapel Hill katliamı

Yakın aralıklarla dünyada benzer iki cinayet işlendi. Birinde İslam ve peygambere hakaret edenler, müslüman olduğunu söyleyen Kuraşi kardeşler tarafından öldürüldü.

İkincisinde ise, hiç kimseye zararı dokunmayan, diş hekimliği fakültesinde öğrenci, Suriyeli mülteciler için yardım toplayan, örnek gösterilen zararsız 3 genç, din düşmanı olduğunu söyleyen bir ateist tarafından öldürüldü.

İlkinde karikatürlerle müslümanları tahrik ve taciz eden kişilere destek “Je Suis Charlie” nidalarıyla verildi. Dünya ayağa kalktı. İslamofobi körüklendi. Yabancı kanallarda “tüm müslümanlar öldürülmeli” diyen spikerler çıktı…

İkincisinde ise ses seda yok! Buna ayrımcılık ve çifte standart denir. İnsanlık algılarını gözden geçirmeleri gerekiyor.

1610878_421930531318444_2399339124835980634_n

Barış için Yahudilerin Sesi grubundan Zach Morris, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, şayet bu üç genç Hristiyan, Yahudi, Hindu veya ateist olsaydı ve bir Müslüman tarafından öldürülmüş olsaydı, bu bir terör saldırısı veya nefret suçu olarak görülürdü” dedi.

Kimin ne gördüğünün önemi yok. İlk olayda insanların kutsallarına hakaret edip onları rencide ve tahrik edip fitne sokan da ateistti. İkinci olayda dinlerden nefret eden ve zararsız 3 müslüman genci öldüren de ateistti.
Peygamberimiz hakkında çizilen terbiyesiz karikatürleri çizeri Charlie Hebdoyla birlikte 12 kişi öldürüldü.
Öldürülünce insanlar ayağa kalktı.
Bütün dünya gündemine düştü…

Salya – sümük ağlayanından, günah çıkaranına ekranlar yaltakların şahsında Paris sokaklarında yatıp – kalkıyordu.

Pekiyi şimdi… Ölen müslüman ne de olsa; canının – kanının ne önemi var. Öyle saatlerce programlar hazırlayacak, canlı yayınlarda uzman konuklar ağırlayacak halleri yok ya… Ne de olsa burası, İKİ YÜZLÜ ALÇAKLAR HEGOMANYASI…

Bu bize sapık, terbiyesiz bir adamın sırf Fransa vatandaşı olması nedeniyle diğer insanlardan pahalı olduğunu gösteriyor.

Türkiye de bile fransızca Ben Charlie’yim anlamına gelen “je Suis Charlie”  eylemine destek veren ahmaklar çıktı.
Ve bu karikatürler Cumhuriyet, Akşam gazetelerinde basıldı. Milletvekilllerinden yediden yetmişe destek buldu. “Hepimiz Ermeni’yiz, Hepimiz Hrant’ız” diyenlerle aynı kişiler.
Halbuki Türkleri piç olarak tanımlayan ve  her fırsatta ırka kin kusan, balkanlar da Türkleri soykırıma uğratan ve bunu gizlemek için Ermeni katliamını çıkaran techiri soykırıma dönüştüren insanlar nasıl haklı bulunabilir?. İkiyüzlülüklerini böylece gösterdiler.
je suis charlie

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur.

Şehitler verdik ülkemizde bu kadar yankı buldu mu?O terbiyesiz karikatüristi  değerli ve pahalı kılan ne bu kadar masum insandan?

Buna destek veren insanların peygamber efendimize hakaret eden onu çıplak resmeden bir terbiyesizi “kalem”le temsil etmesi de korkunç.. Başkasının annesine hakaret etmek bile suç. Değer verdiğiniz insanları düşünün Atatürk’ü çıplak çizselerdi ne yapardı Cumhuriyet? Akşam? veyahut milletvekilleri? Hemen ülkemize saldırdılar şeklinde ulumaya başlarlardı.

Netenyahu gibi geçmişi kan ve vahşetten başka  birşey olmayan israilin cumhurbaşkanı bu karikatürist için Pariste diğer bakanlarla yürüyüş yaptı. Bebek, çocuk onca insanın kanına girenler medeni ve terörist değil dimi. Bahsettikleri demokrasi nerede?

Bu gazete daha önce yahudiler hakkında çizdiği için bir çalışanını işten attı. Adalete bakın.
Yahudilere hakaret ederseniz size anti semitizm suçundan dava açacaklardır. Yahudi nefreti sebebiyle fakat bir müslümana etmek ifade özgürlüğü…

Fransadaki dergi daha önce Yahudiler hakkında karikatür yaptığı için bir çalışanını işten atmıştı

Bugün Fransada

  • Homoseksueli elestirmek = Homofobi ( Yasak cezasi var )
  • Yahudiyi elestirmek = Antisemitizm ( Yasak Cezasi var )
  • Ermeni soykırımı yoktur demek ( Yasak cezası var )
  • Müslumani elestirmek , saldirmak, rencide etmek , hakaret etmek
  • Fikir ve ifade Özgürlügüdür !

Bugünkü özgürlük havarileri bu iki sayı için Sancaktar’a onlarca dava açıp, yüzlerce tehdit içerikli mail atmıştı…

sancaktar-dergisi_403728.. sancaktar-dergisi_526090

Fransız karikatürist Zeon, Salı günü sabaha karşı 4 polis tarafından tutuklandı.

4 polis memuru Fransız çizeri Paris’te hakim karşısına çıkarttı. Karikatürist hakkındaki şikayetin Ulusal Anti Semitizme Karşı Duyarlılık Bürosu isimli dernek tarafından yapıldığı öğrenildi.

Zeon’un tutuklanmasına gerekçe olarak, ABD ve İsrail’in tarihi savaş suçlarını eleştiren ve İsrail haritası şeklindeki bıçakla Filistinli çocuğun katledildiğini resmettiği karikatürleri gösterildi.

Hakim, Zeon mahlaslı çizeri ırkçılık ve dinsel nefret suçu işlemekle suçladı. Tüm suçlamalara rağmen Zeon serbest bırakıldı. YENİASYA ÇEVİRİ: MÜCAHİT ÇAKIR

zeon-2-3e4c8

cihad2

cihad4

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: